Blog

„Domówka” Sonii Bohosiewicz – komediowa historia rodem z PRL

Asia Tarasińska
Macie jakieś ulubione monodramy? To trudna forma teatralna, w której aktorzy decydują się na występ na scenie w pojedynkę. Aktor nie może wówczas liczyć na wsparcie kolegów i koleżanek po fachu. W tym specyficznym spektaklu relacja wywiązuje się między jednym artystą a publicznością. Już niebawem nowy monodram zaprezentuje Sonia Bohosiewicz. Aktorka nadała mu bardzo ciekawy tytuł. Zapraszamy na jej „Domówkę”!

Sonia Bohosiewicz – aktorka do zadań specjalnych

Sonia Bohosiewicz to utalentowana aktorka teatralna i filmowa. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Doskonale radzi sobie w komediowych realizacjach. Jej poczucie humoru wspominają wszyscy, którzy z nią kiedykolwiek pracowali. Niejednokrotnie pokazała także swoje umiejętności w dziełach dramatycznych wzruszając widzów do łez. Śpiewa, wydaje single i płyty. Występowała w wielu kabaretach. Była w składzie Grupy Rafała Kmity.

Przełomowym tytułem w jej karierze był film „Rezerwat” Łukasza Palkowskiego. Sonia Bohosiewicz zagrała również w „Wojnie polsko-ruskiej” Xawerego Żuławskiego. Szerszej publiczności jest znana z serialu „39 i pół” oraz „Usta, Usta”.

Aktorka lubi podróżować i gotować. Ma nawet swój kanał na YouTube, gdzie dzieli się z fanami ulubionymi przepisami w serii „Leniwa żona”. Pod tym samym tytułem Sonia Bohosiewicz wydała również książkę.

Sonia Bohosiewicz w teatrze

Sonia Bohosiewicz czuje się w teatrze jak ryba w wodzie! Kilka lat związana była z cenionymi krakowski scenami – Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego. Aktorsko realizowała się także w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia. Występowała na deskach Teatru Polonia, Teatru Śląskiego czy Teatru WARSawy.

Zanim opowiemy Wam o monodramie „Domówka”, zdradzimy jeszcze jeden ważny szczegół. Sonia Bohosiewicz już wcześniej realizowała monodramy! Co to oznacza? Że ma ogromne doświadczenie, a jej nową realizację teatralną koniecznie musicie zobaczyć.

W 2013 roku miał premierę monodram „Chodź ze mną do łóżka”. Przedstawienie wyreżyserował Adam Sajnuk. W programie teatralnym spektakl został określony jako „intrygujący, wielowarstwowy, przenikliwy, momentami wstrząsający, kiedy indziej znów poruszający, niezawodnie trafiający w punkt, niezawoalowany i nieafektowany, choć efektowny zapis ludzkiego doświadczenia, którego subiektywność jest tylko pozorna”.

Widzowie Adria Art znają aktorskie możliwości Sonii Bohosiewicz ze spektaklu „Ich czworo”  w reżyserii Jerzego Stuhra. Aktorka wcielała się tam w żonę, która szukała szczęścia w ramionach innego mężczyzny.

Monodram „Domówka” Sonii Bohosiewicz

W najnowszej produkcji teatralnej Sonia Bohosiewicz zabiera nas do PRL-u. To dziwny czas w historii Polski. Niektórzy wspominają go z rozrzewnieniem, bo wówczas przeżywali swoją młodość. Inni pamiętają szarość, długie kolejki, puste półki w sklepach oraz kombinowanie. Jak zapamiętała ten czas Sonia Bohosiewicz?

Monodram „Domówka” to komedia koncertowa, improwizacja, aktorskie show i luźne spotkanie w jednym. Pomysłodawczynią tego projektu jest sama Sonia Bohosiewicz, więc możecie się spodziewać niesamowitej energii i profesjonalizmu.

Czym właściwie jest komedia koncertowa? To połączenie teatru, śpiewu i muzyki, form kabaretowych z nieocenionym wkładem publiczności, która współtworzy spektakl. W tak różnorodny sposób aktorka powróci wraz z widownią do PRL-u. Sonia Bohosiewicz, z charakterystyczną dla niej lekkością, opowiada o miłosnych relacjach, o kobietach i mężczyznach, pierwszych ważnych decyzjach, szaleństwach i urokach minionej epoki.

Czemu Sonia Bohosiewicz nazwała swój monodram „Domówka”? Bo poczujecie się jak na spotkaniu ze znajomymi, podczas którego dzielicie się zabawnymi anegdotami, opowieściami o codzienności, słuchacie muzyki, a na stole czeka na was coś dobrego do jedzenia.

Sonia Bohosiewicz, zupełnie jak Krystyna Janda w „Danucie W.”, piecze na scenie ciasto. Przypomnimy Wam, że aktorka lubi gotować. Nawet na swoim kanale YouTube zamieściła filmik z przepisem na ulubiony deser prosto z PRL-u. Na dodatek artystka w czasie „Domówki” śpiewa polskie przeboje, takie jak „Małgośka” „Jesteś lekiem na całe zło” czy „Józek, nie daruję ci tej nocy”.

Wbrew powszechnym przekonaniom, że PRL był szary i ponury, Sonia Bohosiewicz zdecydowała, że jej świat na scenie będzie żółty. Podobnie jak ubranie.

Bilety do teatru

Tego jeszcze nie było! Bilety do teatru na „Domówkę” Sonii Bohosiewicz znajdziecie w zakładce „Teatr”. To nie będzie zwyczajna „domówka” ze znajomymi, chociaż nie zabraknie muzyki, tańca, śmiechu, a nawet jedzenia. Ten wieczór w teatrze to będzie coś więcej! Osobista opowieść aktorki w niejednym z Was wywoła falę wspomnień. Szykujcie się na zimę 2022 i początek 2023 roku. Właśnie wtedy Sonia Bohosiewicz rusza w trasę z monodramem „Domówka”. Szczegóły w repertuarze Adria Art.

Komentarze

Jola
Miałam dziś zaszczyt być na spektaklu Domówka, świetne wspominki z czasów PRL okraszone pamiętnymi piosenkami szczyptą humoru i zadumy oraz pamietanymi przez widzów piosenkami.Swietmy kontakt z publicznością.Droga Pani Sonniu 2 godz to zamalo z Panią ❤️💔💕 pozdrawiamy.Jola,Jagna,Mariola z Sosnowca.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.