Sambor Czarnota

Bio

Aktor teatralny, filmowy i serialowy. Na scenie zadebiutował rolą Amadeusza w spektaklu Waldemara Zawodzińskiego w łódzkim Teatrze Jaracza. Na kinowym ekranie po raz pierwszy pojawił się w produkcji „Egoiści” w 2000 roku. Pochodzi z Częstochowy. Kocha psy, chociaż uważa, że gdy pojawiają się na ekranie, zwierzaki kradną całą uwagę publiczności.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Sambora Czarnota nie zawsze był zdecydowany co do studiów aktorskich. Skończył Szkołę Muzyczną I stopnia, w klasie fortepianu. W czasach licealnych pokochał koszykówkę. Grał nawet w częstochowskich klubach dla młodzieży.

Nie pozwala sobie na artystyczną rutynę, dlatego można zobaczyć role, które kreuje w teatrach w całej Polsce. Na stałe aktor związany jest jedynie z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Szerszej publiczności jest znany z takich seriali jak „Sprawa na dziś”, „Samo życie”, „Egzamin z życia”, „Tylko miłość” oraz „Barwy szczęścia”. Aktor uważa, że skonstruowanie dobrej komedii, która rozbawi publiczność, ale przy okazji pokaże nam rzeczywistość w krzywym zwierciadle, to ciężka praca. Mistrzynią tego gatunku jest dla Sambora Czarnoty Krystyna Janda.

Sambor Czarnota w spektaklach komediowych – „Lekko nie będzie” oraz „Niespodzianka”

Niespodzianka” to dynamiczna sztuka francuskiego pisarza Pierre’a Sauvila, którą wyreżyserował Emilian Kamiński. Sambor Czarnota w spektaklu wciela się w Filipa, spełnionego biznesmena knującego intrygę przeciwko swojej żonie. Małżeństwo prowadzi dochodową firmę, jednak żonie ta praca nie przynosi żadnej satysfakcji. Kobieta postanawia zmienić swoje życie, czemu sprzeciwia się mąż. Czym okaże się tytułowa „Niespodzianka”?

Sambor Czarnota występuje również w nowej komedii „Lekko nie będzie” w reżyserii Tomasza Sapryka. To sceniczna opowieść, w której twórcy udowadniają, że teoria często różni się od praktyki. Teatralna komedia na podstawie sztuki Jeana-Claude’a Islerta przybliża nam losy kilku związków, w których partnerów dzieli duża różnica wieku. Czy ich miłość przetrwa taką próbę?


Olsztyn

Olsztyn

Sambor Czarnota - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.