Teatr Polski we Wrocławiu

Opis

Teatr Polski we Wrocławiu, pomimo wielu tragicznych zdarzeń, przetrwał wszystkie przeciwności losu i do dziś służy mieszkańcom. Przez lata wystawiane w nim sztuki oraz występujący aktorzy otrzymali wiele nagród.

W 1945 roku do Wrocławia przybył Adam Kabaja, którego zadaniem było zabezpieczenie tego, co zostało z teatrów przedwojennego Breslau. Jeszcze kilka lat wcześniej sceny teatralne w mieście mogły pomieścić łącznie nawet 8000 widzów. Po 1945 roku w mieście ocalała jedynie Opera Wrocławska. W związku z tym to w budynku opery odbywały się pierwsze spektakle powojennego Wrocławia, zanim budynek przy Zapolskiej 3 został „odbudowany” w 1950 roku. Ingerencja w pierwotny projekt architektoniczny była jednak na tyle duża, że można mówić o nowym budynku. W 1994 roku doszło do pożaru sceny, co ponownie zatrzymało funkcjonowanie Teatru Polskiego. W 1996 na nowo otwarto tę scenę – „Improwizacjami wrocławskimi” w reżyserii Andrzej Wajdy.

Wielka sala Teatru Polskiego na miarę dolnośląskiej metropolii

Duża sala Teatru Polskiego może pomieścić ponad 700 osób. Widzowie mają do wyboru parter oraz balkony. Aktualnym dyrektorem placówki jest Jacek Gawroński.

Jak dotąd zorganizowaliśmy w Teatrze Polskim spektakle „Pikantni”, „Ludzie inteligentni” czy „Przygoda z ogrodnikiem”. Aktualny repertuar znajdą Państwo TUTAJ.

Teatr Polski znajduje się przy ulicy Gabrieli Zapolskiej 3, 50-032 Wrocław.

Bilety

Adres

Teatr Polski we Wrocławiu
ul. Gabrieli Zapolskiej 3
50-032 Wrocław

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.