Sale

Teatr Muzyczny Roma w Warszawie

Opis

Teatr Muzyczny Roma to ważna scena Warszawy o bardzo szerokim repertuarze. Poza musicalami na scenie prezentowane są sztuki dla dzieci, koncerty, warsztaty i spektakle dramatyczne.

Obiekt został oddany w 1935 roku pierwotnie jako Dom Akcji Katolickiej im. Papieża Piusa XI. Od początku mieścił w sobie salę kinowo-widowiskową. Obecny układ sali teatru Roma, zaproponowany w 1954 roku, przypomina rotundowym kształtem obiekty widowiskowe z czasów starożytnego Rzymu, czym zainspirowana jest nazwa teatru.

Najgłośniejszą premierą ostatnich sezonów jest „Aida”, ponadczasowa historia miłosna na podstawie musicalu Eltona Johna i Tima Rice’a. Premiera przedstawienia miała miejsce 26 października 2019 roku. Obecnym dyrektorem teatru jest Wojciech Kępczyński.

Czerwona sala Teatru Muzycznego Roma

W sali dominuje czerwień weluru, kojarzona z występami wodewilowymi i operetkowymi, ale nie tylko. Okalające sale dwa rzędy lóż nasuwają skojarzenie z układem teatru elżbietańskiego. Jeden z największych teatrów w Polsce jest w stanie pomieścić ponad 1000 widzów. Od 2009 roku w teatrze funkcjonuje również tzw. Nova Scena dla 150 widzów. Za sprawą głównej sceny umieściliśmy Teatr Muzyczny Roma w Warszawie na liście najpiękniejszych polskich teatrów.

Mieliśmy przyjemność zorganizować w Teatrze Muzycznym Roma m.in. koncerty Michał Szpaka, Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu czy Varius Manx. Więcej wydarzeń organizowanych w Warszawie jest dostępnych TUTAJ.

Teatr Muzyczny Roma znajduje się pod adresem: Nowogrodzka 49, 00-695 w Warszawie. W pobliżu teatru znajdują się ogólnodostępne, płatne miejsca parkingowe.

Bilety

15.05.2023
19:00
Anna Wyszkoni - 25 lat/nowa płyta „Z cegieł i łez”
Teatr Muzyczny ROMA Warszawa

Adres

Teatr Muzyczny Roma w Warszawie
ul. Nowogrodzka 49
00-695 Warszawa

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.