Sale

Teatr Muzyczny Roma w Warszawie

Opis

Teatr Muzyczny Roma to ważna scena Warszawy o bardzo szerokim repertuarze. Poza musicalami na scenie prezentowane są sztuki dla dzieci, koncerty, warsztaty i spektakle dramatyczne.

Obiekt został oddany w 1935 roku pierwotnie jako Dom Akcji Katolickiej im. Papieża Piusa XI. Od początku mieścił w sobie salę kinowo-widowiskową. Obecny układ sali teatru Roma, zaproponowany w 1954 roku, przypomina rotundowym kształtem obiekty widowiskowe z czasów starożytnego Rzymu, czym zainspirowana jest nazwa teatru.

Najgłośniejszą premierą ostatnich sezonów jest „Aida”, ponadczasowa historia miłosna na podstawie musicalu Eltona Johna i Tima Rice’a. Premiera przedstawienia miała miejsce 26 października 2019 roku. Obecnym dyrektorem teatru jest Wojciech Kępczyński.

Czerwona sala Teatru Muzycznego Roma

W sali dominuje czerwień weluru, kojarzona z występami wodewilowymi i operetkowymi, ale nie tylko. Okalające sale dwa rzędy lóż nasuwają skojarzenie z układem teatru elżbietańskiego. Jeden z największych teatrów w Polsce jest w stanie pomieścić ponad 1000 widzów. Od 2009 roku w teatrze funkcjonuje również tzw. Nova Scena dla 150 widzów. Za sprawą głównej sceny umieściliśmy Teatr Muzyczny Roma w Warszawie na liście najpiękniejszych polskich teatrów.

Mieliśmy przyjemność zorganizować w Teatrze Muzycznym Roma m.in. koncerty Michał Szpaka, Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu czy Varius Manx. Więcej wydarzeń organizowanych w Warszawie jest dostępnych TUTAJ.

Teatr Muzyczny Roma znajduje się pod adresem: Nowogrodzka 49, 00-695 w Warszawie. W pobliżu teatru znajdują się ogólnodostępne, płatne miejsca parkingowe.

Bilety

19.07.2022
19:30
Kabaret Moralnego Niepokoju - nowy program: Za długo Panowie byli grzeczni
Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury Warszawa
02.09.2022
19:00
Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski
Bemowo Amfiteatr Warszawa
10.09.2022
19:00
Maryla Rodowicz - Małgośka Forever
Teatr Muzyczny ROMA Warszawa
14.11.2022
19:00
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze
Teatr Muzyczny ROMA Warszawa

Adres

Teatr Muzyczny Roma w Warszawie
ul. Nowogrodzka 49
00-695 Warszawa

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.