Amfiteatr w Płocku

Opis

Amfiteatr w Płocku powstał w latach 60. XX wieku, ale jego obecna forma zawdzięcza swój kształt gruntownej rewitalizacji. Przy tak ogromnej inwestycji nie obyło się bez przeszkód na drodze. Po wielu latach budowy inwestycji dzisiaj mieszkańcy Płocka mogą być dumni z jednej z największych i nowocześniejszych przestrzeni amfiteatralnych w Polsce.

Amfiteatr położony jest w malowniczym miejscu – na Wzgórzu Tumskim, w niszy osuwiskowej skarpy wiślanej. Z widowni rozpościera się piękny widok na Wisłę oraz Zamek Książąt Mazowieckich. Budynek podlega Płockiemu Ośrodkowi Kultury i Sztuki.

Amfiteatr w Płocku na początku lat dwutysięcznych był w ruinie. Po wielu latach starań miasto zdołało znaleźć środki i rozstrzygnąć konkurs na wielką rewitalizację obiektu. Pierwotnie remont rozpoczęty w 2004 roku miał zakończyć się w 2006. Wówczas okazało się, że maszty dźwigające zadaszenie są nietrwałe, co wymagało naprawy. Ostatecznie budynek został oddany do użytku w 2008 roku.

Amfiteatr w Płocku z widokiem na Wisłę

Wszystkie sektory na widowni mogą pomieścić łącznie ponad 3000 osób. Nowoczesna konstrukcja w jednym z najbardziej malowniczych punktów Płocka od momentu nowego otwarcia stała się jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych miasta nad Wisłą.

Dotychczas zorganizowaliśmy w amfiteatrze w Płocku m.in. koncert Nosowskiej i Krzysztofa Zalewskiego. Aktualny repertuar naszych wydarzeń w Płocku znajdą Państwo TUTAJ.

Amfiteatr znajduje się pod adresem: Rybaki, 09-400 Płock. W ostatnich latach, dzięki przebudowie nabrzeża wiślanego, powstało wiele miejsc parkingowych, na których widzowie mogą pozostawić swoje auta.

Bilety

Adres

Amfiteatr w Płocku
ul. Rybaki
09-400 Płock

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.