Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Artysta

Kasia Stankiewicz

Bio

Polska wokalistka, która swoją karierę zaczęła już w roku 1995 w popularnym programie wyłaniającym gwiazdy „Szansa na sukces”. Razem z zespołem Varius Manx zaśpiewała piosenkę „Zamigotał świat” – i tak to się zaczęło…

Kasia Stankiewicz urodziła się w 1977 roku w Działdowie. Swoją karierę rozpoczęła od zwycięstwa w „Szansie na sukces” w 1995 roku. Krótko po tym sukcesie Robert Janson zaprosił ja do współpracy. Pierwszą płytę, „Ego”, wydała wspólnie z zespołem Varius Manx. Album odniósł ogromny sukces i sprzedał się w ponad 500 tys. egzemplarzy. Za utwór „Ten sen” z wyżej wspomnianej płyty zespół otrzymał Złoty Mikrofon „Popcornu” za przebój roku, a Kasia Stankiewicz została nagrodzona Machinerą dla najlepszej wokalistki. Po nagraniu kolejnej płyty, „End”, która sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzy, członkowie zespołu zajęli się własnymi projektami. W 1999 roku ukazała się pierwsza solowa płyta artystki – „Kasia Stankiewicz”, utrzymana w klimacie r’n’b. Rok później wokalistka rozpoczęła współpracę z Michałem Żebrowskim, Kasią Nosowską i Anną Marią Jopek nad płytą poświęconą polskiej poezji miłosnej. Pierwszy singiel z nadchodzącego krążka zapewnił wokalistce wysokie miejsce wśród najlepiej sprzedających się albumów i był początkiem nowego wizerunku Stankiewicz. W sierpniu 2003, po trzech latach nieobecności na scenie, powróciła z nowym albumem „Extrapop”. Artystka pokazała się w nieco bardziej elektronicznej odsłonie, a sama płyta jest uznawana za jeden z jej najbardziej dojrzałych projektów.

Kasia Stankiewicz na scenie podczas koncertów Adria Art

W 2015 roku piosenkarka wróciła do współpracy z zespołem Varius Manx. Jednorazowa trasa z okazji 25-lecia zespołu przerodziła się w piękną współpracę, która trwa po dziś dzień. Wspólnie wydali płytę „Ent” w 2018 roku. Utwór „Kot bez ogona” z tej płyty osiągnął już platynę, a sam album – złoto. Teraz zespół razem z Kasią Stankiewicz świętuje na scenie swoje 30-lecie.

Wydarzenia

27.01.2022
19:00
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 30-lecie
CEA Filharmonia Gorzowska Gorzów Wielkopolski
08.02.2022
19:00
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 30-lecie na bis!
Teatr Muzyczny Łódź

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.