Artysta

Robert Janson

Bio

Polski gitarzysta, kompozytor, piosenkarz, lider zespołu Varius Manx. Jest autorem takich przebojów jak „Małe szczęścia”, „Zanim zrozumiesz” czy „Orła cień”. Robert Janson od lat obecny jest na polskiej scenie muzycznej, tworząc i pracując zarówno z Varius Manx, jak i z innymi artystami.

Janson urodził się w Czeladzi. Gra na instrumentach klawiszowych oraz gitarze. Karierę muzyczną rozpoczął w zespołach Haron i Skewer, grając razem z braćmi – Michałem i Pawłem Marciniakami, z którymi w 1989 roku założył Varius Manx. Jest laureatem Fryderyków, które otrzymał w roku 1995 i 1996 jako najlepszy kompozytor. Oprócz działalności w zespole Varius Manx Robert Janson wydał także dwie solowe płyty – „Trzeci wymiar” i „Nowy świat”.

Komponował też dla innych polskich artystów – m.in. Agnieszki Włodarczyk czy Maryli Rodowicz. Janson jest również autorem muzyki do reklam i filmów.

Varius Manx & Kasia Stankiewicz – 30-lecie

Robert Janson koncertuje z istniejącym na polskiej scenie muzycznej od 30 lat zespołem Varius Manx. Mimo upływu lat sale koncertowe nadal wypełniają się po brzegi, co świadczy o niesłabnącej popularności grupy. Zespół z powodzeniem łączy pokolenia polskich słuchaczy. Kto nie zna takich przebojów jak „Zamigotał świat”, „Ruchome piaski” czy „Piosenka księżycowa”? To utwory, które towarzyszyły wielu z nas w różnych momentach życia. Posłuchajmy ich teraz wspólnie i spotkajmy się na jednym z koncertów! Varius Manx i Kasia Stankiewicz to gwarancja udanego wieczoru, pełnego wspomnień, radości i wzruszeń.

Bilety

25.09.2022
19:00
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 30-lecie na bis!
Sala Koncertowa CKK Jordanki Toruń
05.11.2022
19:00
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 30-lecie na bis!
Centrum Spotkania Kultur Lublin

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.