Artysta

Robert Janson

Bio

Polski gitarzysta, kompozytor, piosenkarz, lider zespołu Varius Manx. Jest autorem takich przebojów jak „Małe szczęścia”, „Zanim zrozumiesz” czy „Orła cień”. Robert Janson od lat obecny jest na polskiej scenie muzycznej, tworząc i pracując zarówno z Varius Manx, jak i z innymi artystami.

Janson urodził się w Czeladzi. Gra na instrumentach klawiszowych oraz gitarze. Karierę muzyczną rozpoczął w zespołach Haron i Skewer, grając razem z braćmi – Michałem i Pawłem Marciniakami, z którymi w 1989 roku założył Varius Manx. Jest laureatem Fryderyków, które otrzymał w roku 1995 i 1996 jako najlepszy kompozytor. Oprócz działalności w zespole Varius Manx Robert Janson wydał także dwie solowe płyty – „Trzeci wymiar” i „Nowy świat”.

Komponował też dla innych polskich artystów – m.in. Agnieszki Włodarczyk czy Maryli Rodowicz. Janson jest również autorem muzyki do reklam i filmów.

Varius Manx & Kasia Stankiewicz – 30-lecie

Robert Janson koncertuje z istniejącym na polskiej scenie muzycznej od 30 lat zespołem Varius Manx. Mimo upływu lat sale koncertowe nadal wypełniają się po brzegi, co świadczy o niesłabnącej popularności grupy. Zespół z powodzeniem łączy pokolenia polskich słuchaczy. Kto nie zna takich przebojów jak „Zamigotał świat”, „Ruchome piaski” czy „Piosenka księżycowa”? To utwory, które towarzyszyły wielu z nas w różnych momentach życia. Posłuchajmy ich teraz wspólnie i spotkajmy się na jednym z koncertów! Varius Manx i Kasia Stankiewicz to gwarancja udanego wieczoru, pełnego wspomnień, radości i wzruszeń.

Bilety

05.11.2022
19:00
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 30-lecie na bis!
Centrum Spotkania Kultur Lublin
11.12.2022
18:00
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 90. to się nie powtórzy!
Klub Wytwórnia Łódź
11.01.2023
19:00
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 90. to się nie powtórzy!
Aula UAM Poznań
13.04.2023
19:00
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 90. to się nie powtórzy!
Filharmonia Pomorska Bydgoszcz

Robert Janson - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.