Pałac Młodzieży w Katowicach

Opis

Pałac Młodzieży im. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach znajduje się przy ulicy Mikołowskiej. Budynek powstał w 1951 roku, niedługo po zakończeniu II wojny światowej, i aż do 1990 roku nosił imię Bolesława Bieruta. Stanowi miejsca spotkań dla osób spragnionych wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty czy spektakle teatralne.

Pałac Młodzieży w Katowicach składa się z 17 pracowni, w których spotyka się aż 379 kół zainteresowań. Ponadto na terenie placówki działają stowarzyszenia, m.in. Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży lub Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość”. Placówka realizuje cele związane nie tylko z kulturą i sztuką, ale także lokalną polityką oświatową, sportem czy turystyką. Ponadto na terenie budynku znajdują się także niepubliczne przedszkole czy policealna szkoła aktorska. Pałac Młodzieży w Katowicach dysponuje salą teatralno-kinową mogącą pomieścić 430 widzów. W 2013 roku instytucja otrzymała Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Budynek Pałacu Młodzieży w Katowicach łatwo zauważyć ze względu na elementy charakterystyczne dla architektury socrealistycznej. Od 1989 roku patronem Pałacu Młodzieży jest Aleksander Kamiński. Modernizacja budynku, przeprowadzona w latach 2011-2014, obejmowała między innymi unowocześnienie mechaniki scenicznej, wyposażenie sceny w oświetlenie technologiczne oraz odpowiednie nagłośnienie.

W Pałacu Młodzieży w Katowicach odbywają się spektakle komediowe, takie jak „Nerwica natręctw”, „Mayday 2”, „Ludzie inteligentni”, „Przygoda z ogrodnikiem”, „Szalone nożyczki”, „Dobrze się kłamie”, „Porwanie”, „Wąsik”, „Goło i Wesoło”, „Między łóżkami”, „Berek, czyli upiór w moherze 2”, „Pomoc domowa” „O mało co…” czy „Pikantni”. Nie brakuje w nim również znanych muzyków i kabaretów. Na scenie katowickiego Pałacu Młodzieży pojawili się m.in. Kabaret Hrabi, Kabaret Neo-Nówka, Tymon Tymański, Czesław Śpiewa, Urszula, Artur Andrus, Andrzej Poniedzielski, Zbigniew Zamachowski.

Pałac Młodzieży w Katowicach – wydarzenia, bilety, adres i parking

Pałac Młodzieży w Katowicach znajduje się przy ulicy Mikołowskiej 26. Płatny, strzeżony parking mieści się nieopodal ulicy Mikołowskiej (na Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej).

Repertuar Pałacu Młodzieży w Katowicach obejmuje wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Wybierz coś dla siebie i zarezerwuj bilety na spektakle, koncerty lub kabarety w Katowicach!

Bilety

07.09.2024
16:00
Wstyd - komedia "Teściowie" w wersji teatralnej
Pałac Młodzieży Katowice
07.09.2024
18:30
Wstyd - komedia "Teściowie" w wersji teatralnej
Pałac Młodzieży Katowice

Adres

Pałac Młodzieży w Katowicach
Mikołowska 26
40-066 Katowice

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.