Centrum Kultury Karolinka w Radzionkowie

Opis

Centrum Kultury „Karolinka” powstało w 1966 roku i początkowo funkcjonowało jako Miejski Dom Kultury. W 1975 roku Radzionków został przyłączony do Bytomia i centrum zmieniło nazwę na Środowiskowy Dom Kultury. Radzionków odzyskał prawa miejskie w 1998 roku i to właśnie wtedy powstała obecna nazwa instytucji – Centrum Kultury „Karolinka”. Jest ono miejscem, które żyje wydarzeniami kulturalnymi, takimi jak spektakle, koncerty, kabarety i wiele innych.

Misją „Karolinki” jest upowszechnianie kultury, rozwijanie pasji artystycznych dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zapewnienie rozrywki mieszkańcom Radzionkowa i okolic. W tym celu współpracuje z innymi regionalnymi ośrodkami kultury, szkołami, firmami oraz organizacjami pozarządowymi. Centrum oferuje szeroki wybór zajęć artystycznych dla osób w różnym wieku. Można zapisać się m.in. na balet, rytmikę, naukę śpiewu lub gry na instrumencie. W ramach Centrum Kultury „Karolinka” funkcjonuje Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”, który koncertuje w kraju i za granicą, prezentując tańce i pieśni regionalne. Obecnie zespół liczy aż 250 członków.

Scena widowiskowa „Karolinki” gości wielu znanych artystów z różnych dziedzin. W latach 2013–2014 Centrum przeszło gruntowny remont i dzięki temu może poszczycić się nowoczesnym systemem grzewczym oraz klimatyzacyjnym. Jest doskonale przystosowane do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak spektakle, koncerty i występy kabaretowe. Z naszego repertuaru na scenie centrum można zobaczyć tam m.in. spektakl „O mało co” z udziałem Anny Muchy, Barbary Kurdej-Szatan i Filipa Bobka. W CK „Karolinka” występują także znane polskie grupy kabaretowe.

Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie – repertuar wydarzeń, bilety, adres, parking

Centrum Kultury „Karolinka” mieści się przy placu Jana Pawła II 2 w Radzionkowie. W okolicy znajduje się wystarczająca liczba miejsc parkingowych, by pomieścić przyjezdną część widzów. Bilety na wydarzenia kulturalne odbywające się w CK „Karolinka” w Radzionkowie są dostępne na naszej stronie!

Bilety

31.05.2024
17:15
Wstyd - komedia "Teściowie" w wersji teatralnej
Centrum Kultury Karolinka Radzionków
31.05.2024
19:30
Wstyd - komedia "Teściowie" w wersji teatralnej
Centrum Kultury Karolinka Radzionków
22.06.2024
16:00
Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata
Centrum Kultury Karolinka Radzionków
22.06.2024
18:30
Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata
Centrum Kultury Karolinka Radzionków

Adres

Centrum Kultury Karolinka w Radzionkowie
plac Jana Pawła II 2
41-922 Radzionków

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.