Filip Bobek

Bio

Filip Bobek to gwiazda zarówno spektakli teatralnych, jak i seriali. Najbardziej znany z ról Artura Sagowskiego w „Prosto w serce” i Marka Dobrzańskiego w „BrzydUli”. Jesienią 2022 roku zobaczymy aktora w roli głównej nowego spektaklu komediowego pt. „O mało co…”.

Filip Bobek urodził się w 1980 roku w Gdańsku. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w młodym wieku, uczęszczając na zajęcia teatralne w pobliskim pałacu młodzieży. Natomiast już w liceum przeżył swój aktorski debiut. Tuż przed maturą Filip Bobek wystąpił w Teatrze Wybrzeże w spektaklu „Zabicie ciotki” Andrzeja Bursy.

Kolejnym krokiem aktora w swojej edukacji była Akademia Teatralna im. Andrzeja Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończył w 2005 roku. W tym samym roku widzowie mogli zobaczyć Filipa Bobka w takich produkcjach jak „Magda M.” czy „Na Wspólnej”. Wtedy też zaczęła się jego wieloletnia przygoda z serialem „Na dobre i na złe”, która zakończyła się dopiero w 2018 roku.

W 2007 roku Filip Bobek rozpoczął współpracę z Teatrem Polskim w Poznaniu, a w kolejnych latach rozwijał swoją karierę w takich produkcjach jak „Ranczo Wilkowyje” czy „Sala samobójców”. Jednak to 2008 rok był dla niego przełomowy, ponieważ to wtedy Filip Bobek otrzymał rolę Marka Dobrzańskiego w serialu „BrzydUla”. Dzięki tej roli zdobył rozgłos, ale też nagrodę – Telekamerę. Aktor wystąpił też w kultowej reklamie wafelków Prince Polo.

FILIP BOBEK W KOMEDIIACH TEATRALNYCH

Jesienią 2022 roku mogliśmy zobaczyć Filipa Bobka w nowej komedii teatralnej „O mało co…”, w której wystąpił m.in. u boku Anny Muchy i Barbary Kurdej-Szatan. Mówi się, że sport to zdrowie, ale gdy rzekome uprawianie joggingu służy jako przykrywka do spotkań z kochanką, prosty rachunek przestaje się zgadzać. „O mało co…” to wybitna komedia autorstwa słynnego Dereka Benfielda, pełna bawiących do łez omyłek i zwrotów akcji.

Filip Bobek - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.