Anna Głogowska

Bio

Rozpoczęła swoją karierę taneczną w 1991 roku, dołączając do formacji tańców towarzyskich przy Osiedlowym Domu Kultury w Kamionku, kiedy miała zaledwie 13 lat. Od tamtego czasu taniec stał się nieodłączną częścią jej życia. Anna Głogowska to nie tylko utalentowana tancerka klasy „S”, ale i aktorka.

Urodziła się 2 kwietnia 1978 roku w Krakowie i od najmłodszych lat związana jest z tańcem. W 2005 roku zadebiutowała na ekranie telewizyjnym jako trenerka tańca w programie „Taniec z Gwiazdami”, w którym uczestniczyła przez dziewięć sezonów. Ponadto, była częścią twórczego zespołu spektaklu tanecznego o nazwie „The Best of Broadway” oraz uczestniczyła jako tancerka w teleturnieju „Jaka to melodia?”.

Prowadziła programy rozrywkowe, takie jak „Got to Dance. Tylko taniec” w 2013 roku oraz „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” w latach 2014−2015. Jej najważniejszymi osiągnięciami były podwójne Mistrzostwo Świata w „South American Showdance” oraz pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Showdance. Brała również udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca w różnych krajach, w tym Rosji, Łotwie i Ukrainie, oraz rywalizowała w Pucharze Świata.

Anna Głogowska jako choreografka i aktorka

Jako aktorka teatralna, Anna Głogowska zadebiutowała na scenie w 2009 roku. Początkowo była odpowiedzialna za choreografię, następnie zajęła się aktostwem. Współpracowała przy wielu produkcjach teatralnych, tworząc układy taneczne i choreografię do różnych spektakli, takich jak „Siostrunie”, „Polityka”, „Lunch o północy”, „Niezwyciężony”, „Wieczór Trzech Króli albo co chcecie”, „Piękna Lucynda”, „Siedem sekund wieczności” oraz „Sinatra 100+”. Pojawiła się także w serialu telewizyjnym „Daleko od noszy”.

Anna Głogowska na scenie teatralnej w komedii „Bonobo”

Anna Głogowska występuje w spektaklu „Bonobo – randka w ciemno”. To wspaniała komedia autora „Nerwicy natręctw” o próbach stworzenia randki idealnej. Na scenie poza Głogowską pojawią się m.in. Kamil Krupicz, Kaja Paschalska czy Antoni Królikowski.

Anna Głogowska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.