Przemysław Cypryański

Bio

Aktor serialowy, filmowy i teatralny. Ukończył Studio Aktorskie działające przy Teatrze Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie. W 2008 roku zdał egzamin eksternistyczny przed komisją powołaną przez Związek Artystów Scen Polskich. Dzięki temu uzyskał tytuł aktora zawodowego. Na ekranie debiutował rolą Kostka w popularnej telenoweli „Klan”.

Aktorstwo nie było pierwszym życiowym wyborem artysty. Przemysław Cypryański najpierw studiował informatykę i psychologię, pracował w fast foodzie i zdobywał pierwsze doświadczenia z kamerą grywając w reklamach telewizyjnych.

Rola Kostka, kolegi Oli Lubicz odgrywanej przez Kaję Paschalską, w „Klanie” była pierwszym poważnym angażem młodego, początkującego aktora. Jednak prawdziwą popularność przyniosła mu dopiero postać Kuby Ziober w „M jak miłość”. Wystąpił również w produkcjach filmowych takich jak „Dlaczego nie!”, „Jeszcze nie” oraz „Tajemnica Westerplatte”.

Zagrał w musicalu „Skrzypek na dachu” w Teatrze Żydowskim oraz spektaklu „Testament cnotliwego rozpustnika” w Teatrze Kamienica.

Przemysław Cypryański wziął udział w czwartej edycji programu telewizyjnego „Taniec z gwiazdami”. Jego trenerką była Aneta Piotrowska. Ta sama tancerka szkoliła również Rafała Mroczka. Obaj aktorzy spotkali się w programie rozrywkowym „Dance Dance Dance”. Razem wykonali układ choreograficzny do piosenki „Human” oraz „Marilyn Monroe”.

Uwielbia sport – biega półmaratony, gra w piłkę nożną, trenuje siłowo. Działa charytatywnie.

Przemysław Cypryański w hicie teatralnym – spektakl „Szalone nożyczki”

Szalone nożyczki” to fenomenalny spektakl teatralny, który nigdy nie kończy się tak samo. W odnalezieniu zabójcy bierze udział publiczność głosująca, który z bohaterów przedstawienia jest winny. Wszystko rozgrywa się w salonie fryzjerskim prowadzonym przez przebojowego stylistę.

Przemysław Cypryański wciela się w Starszego Inspektora oraz Antoniego Grzebińskiego (Tonia).


Radzionków

Warszawa

Wołomin

Radzionków

Warszawa

Wołomin

Przemysław Cypryański - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.