Artysta

Edyta Herbuś

Bio

Tancerka, aktorka i prezenterka telewizyjna. Popularność przyniósł jej udział w „Tańcu z gwiazdami”.

Edyta Herbuś pochodzi z Kielc, gdzie stawiała swoje pierwsze taneczne kroki. Gwiazda specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich oraz stylu nowoczesnym. Brała udział w finałach mistrzostw Polski, Europy i świata w tańcu nowoczesnym. Widzowie poznali ją jako trenerkę dwóch edycji „Tańca z gwiazdami”, podczas których partnerowała Jakubowi Wesołowskiemu i Marcinowi Mroczkowi. Od początku kariery Edyta Herbuś łączy taniec z aktorstwem. Przez ostatnie 20 lat wystąpiła w wielu serialach – m.in. „Plebanii”, „Na Wspólnej”, „Samym życiu”, „Klanie” i „Pierwszej miłości”.

W 2015 roku zadebiutowała na deskach teatru w spektaklu „Diwa”. Jej rola zebrała bardzo dobre recenzje, a aktorka została nominowana do Gwiazd Plejady 2016 w kategorii debiut roku. Na przestrzeni lat spełniała się także w roli jurorki w programach tanecznych, m.in. w „World of Dance Polska” emitowanym na Polsacie oraz jako prowadząca „You Can Dance – Nowa Generacja”.

Edyta Herbuś na deskach teatru w nowej komedii

Obecnie aktorkę można oglądać w przedstawieniu „Ślub doskonały” – komedii teatralnej zrealizowanej przez twórców „Mayday 2” i „Pomocy domowej”. Herbuś partnerują na scenie m.in. Michał Milowicz, Agnieszka Kaczorowska-Pela czy bracia Marcin i Rafał Mroczkowie. W spektaklu poznajemy historię siedmiu zupełnie różnych osób podczas dnia ślubu – niektóre opowieści bawią, inne wzruszają, a każda z nich jest wyjątkowa.

Edyta Herbuś występuje również w komedii teatralnej „Bonobo: Randka w ciemno”. To szalona komedia o trójce przyjaciół, która pomimo przeszkód stara się odnaleźć w życiu prawdziwą miłość. W spektaklu wraz z aktorką wystąpią m.in. Rafał Królikowski i Anna Maria Sieklucka.

Komedie teatralne z Edytą Herbuś można zobaczyć na deskach teatrów w całej Polsce. Koniecznie sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety na „Ślub doskonały” i „Bonobo”.

Bilety

Edyta Herbuś - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.