Sale

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Opis

Filharmonia Opolska to prawdziwa duma polskiej muzyki orkiestrowej. Występuje na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, reprezentowała nasz kraj w 2004 roku w Brukseli z okazji poszerzenia Unii Europejskiej i Salzburgu z okazji upamiętnienia ofiar ataku na World Trade Center. Prowadzi także chór, podtrzymując tym przedwojenne, lokalne tradycje związane z zespołem Lutnia.

Pierwsza opolska orkiestra została założona w Opolu w 1947 roku. W 1957 roku orkiestra symfoniczna została upaństwowiona, a w 1969 roku nadano jej imię Józefa Elsnera. Instytucja została przekształcona w filharmonię w 1972 roku.

W skład Filharmonii Opolskiej wchodzi 71 etatowych muzyków. Orkiestra symfoniczna występowała w wielu krajach Europy, m.in. w Berlinie, Rotterdamie, Mediolanie, Monachium czy Wiedniu. W dorobku filharmonii znajdują się również nagrania płytowe z repertuarem Brahmsa, Vivaldiego czy Szymanowskiego. Dyrektorem Filharmonii Opolskiej jest Przemysław Neumann.

Nowe otwarcie po remoncie w Filharmonii Opolskiej

Sala posiada klasyczny, elegancki wygląd. Wnętrze wyłożone jest jasnym drewnem i czerwonym obiciem krzeseł. Rzędy miejsc wznoszą się schodkowo. Dzięki bogatemu oświetleniu przestrzeń w sali koncertowej można aranżować na wiele sposobów. Sala posiada 495 miejsc na widowni.

W 2006 roku obiekt przeszedł remont. Gmach został znacząco rozbudowany, a instytucja rozwinęła zakres swojej działalności. W budynku powstały: klub muzyczny, kawiarnia i restauracja Cztery Pory Roku. Nowa przestrzeń oferuje darmowe koncerty z szerokiego zakresu gatunkowego. Poza tym remont przyniósł nową scenę – muszlę koncertową, otwartą w cieplejsze dni.

Jak dotychczas zorganizowaliśmy w Filharmonii Opolskiej m.in. spektakle „Nerwica natręctw” czy „Wąsik”.

Aktualny repertuar wydarzeń w Opolu znajdą Państwu TUTAJ.

Filharmonia Opolska znajduje się przy ulicy Krakowskiej 24, 45-075 Opole. W pobliżu filharmonii znajduje się bezpłatny parking.

Adres

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
Krakowska 24
45-075 Opole

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.