Bilety

Kielce - koncerty, teatr, kabarety, 2022, 2023

Bilety

Przygoda z ogrodnikiem

Anna Mucha w komedii uwielbianej przez widzów!

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 22.01.2023

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 19.12.2022

Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu

 • Wojewódzki Dom Kultury, Kielce
 • 05.01.2023

Kabaret Moralnego Niepokoju - nowy program: Za długo Panowie byli grzeczni

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 14.01.2023

Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali

 • Wojewódzki Dom Kultury, Kielce
 • 04.02.2023

Andrzej Poniedzielski - Nowa płyta "BA"

 • Wojewódzki Dom Kultury, Kielce
 • 18.03.2023

Przygoda z ogrodnikiem

Anna Mucha w komedii uwielbianej przez widzów!

Uwielbiana przez widzów komedia „Przygoda z ogrodnikiem” (tyt. oryg. „Self Help”) w zupełnie nowej odsłonie. W rolach głównych ponownie Anna...

Zobacz więcej

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy...

Zobacz więcej

Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu

Jedna z najpopularniejszych na świecie komedii autorstwa cenionego i szanowanego Robina Hawdona. „Ślub doskonały” to błyskotliwa historia o dylemacie miłosnym...

Zobacz więcej

Kabaret Moralnego Niepokoju - nowy program: Za długo Panowie byli grzeczni

„Za długo panowie byli grzeczni” to tytuł najnowszego programu Kabaretu Moralnego Niepokoju. Trwa około dwóch godzin i przez właśnie tyle...

Zobacz więcej

Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali

„Świat kradnie polskie piosenki”, „Koniec Netflixa”, Kąpiel tylko raz w tygodniu”, Kobiety odnoszą liczne obrażenia” - to kilka z tematów,...

Zobacz więcej

Andrzej Poniedzielski - Nowa płyta "BA"

Andrzej Poniedzielski – Wieczór kabaretowy „BA” Koncert jubileuszowy Andrzeja Poniedzielskiego, który promuje najnowszą płytę artysty, zatytułowaną „BA”. Podczas pełnego humoru...

Zobacz więcej

Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego. Leży na terenie malowniczych, choć stosunkowo niskich Gór Świętokrzyskich. Miejscowość zyskała prawa miejskie około 1259 roku, aczkolwiek inne źródła wspominają o roku 1364. Wcześniej w tym miejscu istniała niewielka osada, gdzie odbywała się wymiana towarów. Na stronie internetowej województwa świętokrzyskiego przeczytamy, że nazwa miejscowości jest prawdopodobnie związana z „kielcami”, czyli kłami dzika, Celtami zwanymi inaczej Keltami lub terminem „klec”, oznaczającym pierwotną lepiankę.

Planując wycieczkę do Kielc warto wpisać na listę zwiedzania kilka punktów. Obowiązkowy to Muzeum Historii Kielc, w którym poznacie dzieje miasta od czasów średniowiecznych po dzień dzisiejszy. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszy się seria „Pocztówki z Kielc”. Następny punkt to Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie znajdą coś dla siebie zarówno młodsi, jak i starsi odwiedzający. Zajrzeć trzeba również do Pałacu Biskupów Krakowskich, w którym obecnie mieści się jeden z oddziałów Muzeum Narodowego w Kielcach.

W Kielcach warto przespacerować się ulicą Sienkiewicza, która jest reprezentacyjnym deptakiem miasta. Ciągnie się od dworca PKP aż do pomnika patrona ulicy z napisem „Quo vadis” z przodu. Znajdziecie przy niej kilkanaście zabytkowych zabudowań, ale także współczesne budynki. Dla miłośników terenów zielonych także coś się znajdzie! Koniecznie udajcie się do Ogrodu Botanicznego wytyczonego na zboczach góry Karczówka.

Teatr Kielce – instytucje, bilety, repertuar spektakli

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich teatrów. Jego budowa ruszyła już w 1877 roku. Działalność instytucji zainaugurowała premiera „Dzwonów kornewilskich” w 1879 roku. Obecnie w zabytkowym gmachu trwa remont, a zespół kieleckiego teatru instytucjonalnego gra spektakle repertuarowe w innych miejscach. Repertuar kieleckiego Teatru Żeromskiego to idealne połączenie klasyki ze współczesnością. Dla swoich widzów instytucja przygotowała wirtualny spacer po zabytkowej kamienicy, w której mieści się siedziba „Żeromskiego”.

Repertuar teatru w Kielcach obejmuje również ciekawe propozycje spektaklowe dla dzieci. Teatr Lalki i Aktora im. Stefana Karskiego w Kielcach potocznie nazywany jest Teatrem „Kubuś”. Niektóre spektakle oznaczone są kategorią „dla młodzieży i dorosłych”.

Spektakle teatralne obejrzycie również na deskach Kieleckiego Centrum Kultury. Będą to przede wszystkim spektakle komediowe z doskonałą obsadą polskich aktorów. Kieleckie Centrum Kultury posiada dwie sceny – małą i dużą. Listę odbywających się tam wydarzeń znajdziecie m.in. na naszej stronie internetowej.

Występy teatralne odbywają się także w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego, działającym w budynku z 1935 roku. Sale, które mieszczą się w budynku trudno zliczyć. Scena widowiskowa jest dostosowana do wielu wydarzeń kulturalnych.

Aktualny repertuar spektakli znajdziecie powyżej. Zobaczcie jakimi przedstawieniami zaskoczy Was teatralnie stolica województwa świętokrzyskiego.

Koncerty Kielce – sale, bilety, repertuar koncertów

Kielce żyją nie tylko teatrem! To miasto zadziwi Was również interesującymi propozycjami muzycznymi. Wiele artystów decyduje się, aby dać koncert w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia położonym na terenie rezerwatu geologicznego. Nic dziwnego!

Kadzielnia w Kielcach i koncerty to idealne połączenie – przepływ świeżego powietrza, otoczenie pięknie wyeksponowanych skał, naturalna akustyka. Koncerty 2022 to będzie niesamowita energia muzyczna!

Inne miejsce idealne do wysłuchania koncertu to nowoczesna Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga. Uroczyste otwarcie Międzynarodowego Centrum Kultur, w którym mieści się nowa siedziba Filharmonii, nastąpiło w styczniu 2012.

Aktualny repertuar koncertów 2022 znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce „Kielce”.

Kabarety Kielce – artyści, repertuar, bilety

W Kadzielni zobaczycie nie tylko muzyków. Na scenie amfiteatru odbywają się też występy kabaretowe, często emitowane w telewizji. Co wydarzy się w kabarecie w 2022 roku? Tylko najciekawsze występy! W końcu to w tym mieście założono Kabaret Skeczów Męczących.

W Kielcach organizowane jest wspaniałe wydarzenie jakim jest Świętokrzyska Gala Kabaretowa. Występujący tam artyści w zabawny i ironiczny sposób podsumowują wakacje. Gala Kabaretowa 2022 obędzie się w sierpniu w kieleckiej Kadzielni.

Polska Noc Kabaretowa 2022 ma swój przystanek także w Kielcach. Podczas gali występują takie cenione grupy jak Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów czy Kabaret Smile.

Wydarzenia kulturalne Kielce

Życie kulturalne w Kielcach to nie tylko spektakle teatralne, koncerty czy występy kabaretowe. W stolicy województwa świętokrzyskiego odbywa się wiele innych wydarzeń kulturalnych. Od trzech lat w Ogrodzie Botanicznym organizowane jest Kieleckie Święto Róż. To wspaniałe wydarzenie dla miłośników tych kwiatów.

Imprezy kulturalne w Kielcach mają także związek z historią miasta. Dowodem na to jest „Święto Kielc”, do którego organizacji włączają się różne instytucje kultury, artyści, mieszkańcy i przedsiębiorcy.

Fenomenalnym i niepowtarzalnym wydarzeniem jest kielecki Sabat Czarownic, który nawiązuje do kultury świętokrzyskiej.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.