Ostra Jazda - gorący spektakl w gwiazdorskiej obsadzie
Varius Manx & Kasia Stankiewicz 90'/35
Nerwica natręctw
Zwariowana komedia Teatru Gudejko w gwiazdorskiej obsadzie
Wstyd - komedia "Teściowie" w wersji teatralnej
Pikantni
Komedia tylko dla dorosłych
O mało co... - Anna Mucha i Michał Sitarski w kultowej komedii
Kabaret Moralnego Niepokoju - Normalne to to nie jest
Ostra Jazda - gorący spektakl w gwiazdorskiej obsadzie
Utrata pracy nie zawsze musi być klęską. Czasem to szansa na nowy początek! Bohaterowie „Ostrej jazdy”, zamiast szukać nowego zatrudnienia,...
Varius Manx & Kasia Stankiewicz 90'/35
Koncerty „90/35” to nie tylko kontynuacja niezwykle udanych koncertów „90. – to się nie powtórzy!”, ale również świętowanie 35-lecia działalności...
Nerwica natręctw
Zwariowana komedia Teatru Gudejko w gwiazdorskiej obsadzie
Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy...
Wstyd - komedia "Teściowie" w wersji teatralnej
„Wstyd” – komedia, która zmienia zasady gry! Jesteście gotowi zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami w rytmie weselnych szlagierów? Razem ze Spektaklove...
Pikantni
Komedia tylko dla dorosłych
„Pikantni” to gorąca komedia obyczajowa, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Wystawiana setki razy w całej Polsce – zawsze entuzjastycznie przyjmowana...
O mało co... - Anna Mucha i Michał Sitarski w kultowej komedii
"O mało co…" Dereka Benfielda to gwiazdorska komedia teatralna, w której sport, jedzenie i ubrania często zmieniają swoje przeznaczenie!Kiedy Brian...
Kabaret Moralnego Niepokoju - Normalne to to nie jest
Normalne to to nie jest. No czasem to już się nie da normalnie iść, bo człowiek się zatrzymuje, bo widzi...
Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego. Leży na terenie malowniczych, choć stosunkowo niskich Gór Świętokrzyskich. Miejscowość zyskała prawa miejskie około 1259 roku, aczkolwiek inne źródła wspominają o roku 1364. Wcześniej w tym miejscu istniała niewielka osada, gdzie odbywała się wymiana towarów. Na stronie internetowej województwa świętokrzyskiego przeczytamy, że nazwa miejscowości jest prawdopodobnie związana z „kielcami”, czyli kłami dzika, Celtami zwanymi inaczej Keltami lub terminem „klec”, oznaczającym pierwotną lepiankę.
Planując wycieczkę do Kielc warto wpisać na listę zwiedzania kilka punktów. Obowiązkowy to Muzeum Historii Kielc, w którym poznacie dzieje miasta od czasów średniowiecznych po dzień dzisiejszy. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszy się seria „Pocztówki z Kielc”. Następny punkt to Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie znajdą coś dla siebie zarówno młodsi, jak i starsi odwiedzający. Zajrzeć trzeba również do Pałacu Biskupów Krakowskich, w którym obecnie mieści się jeden z oddziałów Muzeum Narodowego w Kielcach.
W Kielcach warto przespacerować się ulicą Sienkiewicza, która jest reprezentacyjnym deptakiem miasta. Ciągnie się od dworca PKP aż do pomnika patrona ulicy z napisem „Quo vadis” z przodu. Znajdziecie przy niej kilkanaście zabytkowych zabudowań, ale także współczesne budynki. Dla miłośników terenów zielonych także coś się znajdzie! Koniecznie udajcie się do Ogrodu Botanicznego wytyczonego na zboczach góry Karczówka.
Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich teatrów. Jego budowa ruszyła już w 1877 roku. Działalność instytucji zainaugurowała premiera „Dzwonów kornewilskich” w 1879 roku. Obecnie w zabytkowym gmachu trwa remont, a zespół kieleckiego teatru instytucjonalnego gra spektakle repertuarowe w innych miejscach. Repertuar kieleckiego Teatru Żeromskiego to idealne połączenie klasyki ze współczesnością. Dla swoich widzów instytucja przygotowała wirtualny spacer po zabytkowej kamienicy, w której mieści się siedziba „Żeromskiego”.
Repertuar teatru w Kielcach obejmuje również ciekawe propozycje spektaklowe dla dzieci. Teatr Lalki i Aktora im. Stefana Karskiego w Kielcach potocznie nazywany jest Teatrem „Kubuś”. Niektóre spektakle oznaczone są kategorią „dla młodzieży i dorosłych”.
Spektakle teatralne obejrzycie również na deskach Kieleckiego Centrum Kultury. Będą to przede wszystkim spektakle komediowe z doskonałą obsadą polskich aktorów. Kieleckie Centrum Kultury posiada dwie sceny – małą i dużą. Listę odbywających się tam wydarzeń znajdziecie m.in. na naszej stronie internetowej.
Występy teatralne odbywają się także w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego, działającym w budynku z 1935 roku. Sale, które mieszczą się w budynku trudno zliczyć. Scena widowiskowa jest dostosowana do wielu wydarzeń kulturalnych.
Aktualny repertuar spektakli znajdziecie powyżej. Zobaczcie jakimi przedstawieniami zaskoczy Was teatralnie stolica województwa świętokrzyskiego.
Kielce żyją nie tylko teatrem! To miasto zadziwi Was również interesującymi propozycjami muzycznymi. Wiele artystów decyduje się, aby dać koncert w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia położonym na terenie rezerwatu geologicznego. Nic dziwnego!
Kadzielnia w Kielcach i koncerty to idealne połączenie – przepływ świeżego powietrza, otoczenie pięknie wyeksponowanych skał, naturalna akustyka. Koncerty 2023 to będzie niesamowita energia muzyczna!
Inne miejsce idealne do wysłuchania koncertu to nowoczesna Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga. Uroczyste otwarcie Międzynarodowego Centrum Kultur, w którym mieści się nowa siedziba Filharmonii, nastąpiło w styczniu 2012.
Aktualny repertuar koncertów 2023/2024 znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce „Kielce”.
W Kadzielni zobaczycie nie tylko muzyków. Na scenie amfiteatru odbywają się też występy kabaretowe, często emitowane w telewizji. Co wydarzy się w kabarecie w 2023 roku? Tylko najciekawsze występy! W końcu to w tym mieście założono Kabaret Skeczów Męczących.
HuMore Show 2023 ma swój przystanek także w Kielcach! Podczas HuMore Show wystąpią takie cenione grupy jak Kabaret Moralnego Niepokoju czy Kabaret Młodych Panów.
Życie kulturalne w Kielcach to nie tylko spektakle teatralne, koncerty czy występy kabaretowe. W stolicy województwa świętokrzyskiego odbywa się wiele innych wydarzeń kulturalnych. Od trzech lat w Ogrodzie Botanicznym organizowane jest Kieleckie Święto Róż. To wspaniałe wydarzenie dla miłośników tych kwiatów.
Imprezy kulturalne w Kielcach mają także związek z historią miasta. Dowodem na to jest „Święto Kielc”, do którego organizacji włączają się różne instytucje kultury, artyści, mieszkańcy i przedsiębiorcy.
Fenomenalnym i niepowtarzalnym wydarzeniem jest kielecki Sabat Czarownic, który nawiązuje do kultury świętokrzyskiej.