Bilety

Kielce - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Porwanie - nowa komedia Artura Barcisia

 • Wojewódzki Dom Kultury, Kielce
 • 03.12.2023

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 10.12.2023

Kabaret Moralnego Niepokoju - nowy program: Za długo Panowie byli grzeczni

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 05.01.2024

Ludzie inteligentni

Czyli kto kocha, ten błądzi…

 • Wojewódzki Dom Kultury, Kielce
 • 14.01.2024

Dobrze się kłamie

Kwiatkowska, Sokołowska i Topa w najsłynniejszej historii ostatnich lat

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 28.01.2024

Wstyd - komedia "Teściowie" w wersji teatralnej

 • Wojewódzki Dom Kultury, Kielce
 • 16.02.2024

Goło i Wesoło

 • Wojewódzki Dom Kultury, Kielce
 • 09.03.2024

Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 11.03.2024

Porwanie - nowa komedia Artura Barcisia

Doceniana przez publiczność komedia kryminalna o bohaterze, który w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów.Człowiek bez...

Zobacz więcej

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

Czy prawda zawsze wychodzi na jaw, a może każdy ma własną? I czy kłamstwa rzeczywiście mają krótkie nogi? Odpowiedzi na...

Zobacz więcej

Kabaret Moralnego Niepokoju - nowy program: Za długo Panowie byli grzeczni

„Za długo panowie byli grzeczni” to tytuł najnowszego programu Kabaretu Moralnego Niepokoju. Trwa około dwóch godzin i przez właśnie tyle...

Zobacz więcej

Ludzie inteligentni

Czyli kto kocha, ten błądzi…

To spektakl o tym, że nie ma nudnych związków – są tylko mało kreatywni partnerzy. A kto kocha, ten błądzi… Faza...

Zobacz więcej

Dobrze się kłamie

Kwiatkowska, Sokołowska i Topa w najsłynniejszej historii ostatnich lat

Kinowy hit na deskach teatru. "Dobrze się kłamie" to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Kto z przyjaciół ma...

Zobacz więcej

Wstyd - komedia "Teściowie" w wersji teatralnej

„Wstyd” – komedia, która zmienia zasady gry! Jesteście gotowi zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami w rytmie weselnych szlagierów? Razem...

Zobacz więcej

Goło i Wesoło

Komedia „Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony'ego McCartena zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery...

Zobacz więcej

Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!

Maciej Stuhr powraca na scenę kabaretową w wielkim stylu!Jego najnowszy program, czyli „Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!”, to...

Zobacz więcej

Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego. Leży na terenie malowniczych, choć stosunkowo niskich Gór Świętokrzyskich. Miejscowość zyskała prawa miejskie około 1259 roku, aczkolwiek inne źródła wspominają o roku 1364. Wcześniej w tym miejscu istniała niewielka osada, gdzie odbywała się wymiana towarów. Na stronie internetowej województwa świętokrzyskiego przeczytamy, że nazwa miejscowości jest prawdopodobnie związana z „kielcami”, czyli kłami dzika, Celtami zwanymi inaczej Keltami lub terminem „klec”, oznaczającym pierwotną lepiankę.

Planując wycieczkę do Kielc warto wpisać na listę zwiedzania kilka punktów. Obowiązkowy to Muzeum Historii Kielc, w którym poznacie dzieje miasta od czasów średniowiecznych po dzień dzisiejszy. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszy się seria „Pocztówki z Kielc”. Następny punkt to Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie znajdą coś dla siebie zarówno młodsi, jak i starsi odwiedzający. Zajrzeć trzeba również do Pałacu Biskupów Krakowskich, w którym obecnie mieści się jeden z oddziałów Muzeum Narodowego w Kielcach.

W Kielcach warto przespacerować się ulicą Sienkiewicza, która jest reprezentacyjnym deptakiem miasta. Ciągnie się od dworca PKP aż do pomnika patrona ulicy z napisem „Quo vadis” z przodu. Znajdziecie przy niej kilkanaście zabytkowych zabudowań, ale także współczesne budynki. Dla miłośników terenów zielonych także coś się znajdzie! Koniecznie udajcie się do Ogrodu Botanicznego wytyczonego na zboczach góry Karczówka.

TEATR KIELCE – INSTYTUCJE, BILETY, REPERTUAR SPEKTAKLI

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich teatrów. Jego budowa ruszyła już w 1877 roku. Działalność instytucji zainaugurowała premiera „Dzwonów kornewilskich” w 1879 roku. Obecnie w zabytkowym gmachu trwa remont, a zespół kieleckiego teatru instytucjonalnego gra spektakle repertuarowe w innych miejscach. Repertuar kieleckiego Teatru Żeromskiego to idealne połączenie klasyki ze współczesnością. Dla swoich widzów instytucja przygotowała wirtualny spacer po zabytkowej kamienicy, w której mieści się siedziba „Żeromskiego”.

Repertuar teatru w Kielcach obejmuje również ciekawe propozycje spektaklowe dla dzieci. Teatr Lalki i Aktora im. Stefana Karskiego w Kielcach potocznie nazywany jest Teatrem „Kubuś”. Niektóre spektakle oznaczone są kategorią „dla młodzieży i dorosłych”.

Spektakle teatralne obejrzycie również na deskach Kieleckiego Centrum Kultury. Będą to przede wszystkim spektakle komediowe z doskonałą obsadą polskich aktorów. Kieleckie Centrum Kultury posiada dwie sceny – małą i dużą. Listę odbywających się tam wydarzeń znajdziecie m.in. na naszej stronie internetowej.

Występy teatralne odbywają się także w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego, działającym w budynku z 1935 roku. Sale, które mieszczą się w budynku trudno zliczyć. Scena widowiskowa jest dostosowana do wielu wydarzeń kulturalnych.

Aktualny repertuar spektakli znajdziecie powyżej. Zobaczcie jakimi przedstawieniami zaskoczy Was teatralnie stolica województwa świętokrzyskiego.

KONCERTY KIELCE – SALE, BILETY, REPERTUAR KONCERTÓW

Kielce żyją nie tylko teatrem! To miasto zadziwi Was również interesującymi propozycjami muzycznymi. Wiele artystów decyduje się, aby dać koncert w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia położonym na terenie rezerwatu geologicznego. Nic dziwnego!

Kadzielnia w Kielcach i koncerty to idealne połączenie – przepływ świeżego powietrza, otoczenie pięknie wyeksponowanych skał, naturalna akustyka. Koncerty 2023 to będzie niesamowita energia muzyczna!

Inne miejsce idealne do wysłuchania koncertu to nowoczesna Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga. Uroczyste otwarcie Międzynarodowego Centrum Kultur, w którym mieści się nowa siedziba Filharmonii, nastąpiło w styczniu 2012.

Aktualny repertuar koncertów 2023/2024 znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce „Kielce”.

KABARETY KIELCE – ARTYŚCI, REPERTUAR, BILETY

W Kadzielni zobaczycie nie tylko muzyków. Na scenie amfiteatru odbywają się też występy kabaretowe, często emitowane w telewizji. Co wydarzy się w kabarecie w 2023 roku? Tylko najciekawsze występy! W końcu to w tym mieście założono Kabaret Skeczów Męczących.

HuMore Show 2023 ma swój przystanek także w Kielcach! Podczas HuMore Show wystąpią takie cenione grupy jak Kabaret Moralnego Niepokoju czy Kabaret Młodych Panów.

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Życie kulturalne w Kielcach to nie tylko spektakle teatralne, koncerty czy występy kabaretowe. W stolicy województwa świętokrzyskiego odbywa się wiele innych wydarzeń kulturalnych. Od trzech lat w Ogrodzie Botanicznym organizowane jest Kieleckie Święto Róż. To wspaniałe wydarzenie dla miłośników tych kwiatów.

Imprezy kulturalne w Kielcach mają także związek z historią miasta. Dowodem na to jest „Święto Kielc”, do którego organizacji włączają się różne instytucje kultury, artyści, mieszkańcy i przedsiębiorcy.

Fenomenalnym i niepowtarzalnym wydarzeniem jest kielecki Sabat Czarownic, który nawiązuje do kultury świętokrzyskiej.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.