Bilety

Kielce - koncerty, teatr, kabarety, 2023, 2024

Bilety

Anna Wyszkoni - 25 lat/ Nowa płyta „Z cegieł i łez”.

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 14.04.2023

Między łóżkami

Komediowy kurs kochania w reż. A. Barcisia

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 13.05.2023

Dobrze się kłamie

Bobrowski, Topa i Sokołowska w najsłynniejszej historii ostatnich lat

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 03.06.2023

HuMore Show 2023: Młodzi, Moralni i goście

 • Amfiteatr Kadzielnia, Kielce
 • 21.07.2023

Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 90. to się nie powtórzy!

 • Amfiteatr Kadzielnia, Kielce
 • 28.07.2023

Lady Pank - Słońcem opętani

 • Amfiteatr Kadzielnia, Kielce
 • 22.09.2023

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 14.10.2023

Anna Wyszkoni - 25 lat/ Nowa płyta „Z cegieł i łez”.

Koncert „Ania Wyszkoni – 25 lat” to eleganckie widowisko muzyczne, okraszone wyjątkową aranżacją wizualną, która zabierze Was w dwugodzinną podróż...

Zobacz więcej

Między łóżkami

Komediowy kurs kochania w reż. A. Barcisia

„Między łóżkami”, to inteligentna komedia Norma Fostera składająca się z sześciu epizodów, które przedstawiają zabawne, ale również wzruszające losy mieszkańców...

Zobacz więcej

Dobrze się kłamie

Bobrowski, Topa i Sokołowska w najsłynniejszej historii ostatnich lat

Kinowy hit na deskach teatru. „Dobrze się kłamie” to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich.  Kto spośród przyjaciół coś ukrywa?...

Zobacz więcej

HuMore Show 2023: Młodzi, Moralni i goście

Zapraszamy na HuMore Show po największą dawkę śmiechu w Polsce! W edycji 2023 wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów,...

Zobacz więcej

Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 90. to się nie powtórzy!

Varius Manx & Kasia Stankiewicz – 90., to się nie powtórzy Lata 90. to fantastyczny czas dla muzyki. Dziewiczy...

Zobacz więcej

Lady Pank - Słońcem opętani

Wraz z nadejściem lata Lady Pank zaprasza na koncerty pt. „Słońcem opętani”. Fani usłyszą na żywo wyjątkową selekcję największych przebojów...

Zobacz więcej

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy...

Zobacz więcej

Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego. Leży na terenie malowniczych, choć stosunkowo niskich Gór Świętokrzyskich. Miejscowość zyskała prawa miejskie około 1259 roku, aczkolwiek inne źródła wspominają o roku 1364. Wcześniej w tym miejscu istniała niewielka osada, gdzie odbywała się wymiana towarów. Na stronie internetowej województwa świętokrzyskiego przeczytamy, że nazwa miejscowości jest prawdopodobnie związana z „kielcami”, czyli kłami dzika, Celtami zwanymi inaczej Keltami lub terminem „klec”, oznaczającym pierwotną lepiankę.

Planując wycieczkę do Kielc warto wpisać na listę zwiedzania kilka punktów. Obowiązkowy to Muzeum Historii Kielc, w którym poznacie dzieje miasta od czasów średniowiecznych po dzień dzisiejszy. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszy się seria „Pocztówki z Kielc”. Następny punkt to Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie znajdą coś dla siebie zarówno młodsi, jak i starsi odwiedzający. Zajrzeć trzeba również do Pałacu Biskupów Krakowskich, w którym obecnie mieści się jeden z oddziałów Muzeum Narodowego w Kielcach.

W Kielcach warto przespacerować się ulicą Sienkiewicza, która jest reprezentacyjnym deptakiem miasta. Ciągnie się od dworca PKP aż do pomnika patrona ulicy z napisem „Quo vadis” z przodu. Znajdziecie przy niej kilkanaście zabytkowych zabudowań, ale także współczesne budynki. Dla miłośników terenów zielonych także coś się znajdzie! Koniecznie udajcie się do Ogrodu Botanicznego wytyczonego na zboczach góry Karczówka.

Teatr Kielce – instytucje, bilety, repertuar spektakli

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich teatrów. Jego budowa ruszyła już w 1877 roku. Działalność instytucji zainaugurowała premiera „Dzwonów kornewilskich” w 1879 roku. Obecnie w zabytkowym gmachu trwa remont, a zespół kieleckiego teatru instytucjonalnego gra spektakle repertuarowe w innych miejscach. Repertuar kieleckiego Teatru Żeromskiego to idealne połączenie klasyki ze współczesnością. Dla swoich widzów instytucja przygotowała wirtualny spacer po zabytkowej kamienicy, w której mieści się siedziba „Żeromskiego”.

Repertuar teatru w Kielcach obejmuje również ciekawe propozycje spektaklowe dla dzieci. Teatr Lalki i Aktora im. Stefana Karskiego w Kielcach potocznie nazywany jest Teatrem „Kubuś”. Niektóre spektakle oznaczone są kategorią „dla młodzieży i dorosłych”.

Spektakle teatralne obejrzycie również na deskach Kieleckiego Centrum Kultury. Będą to przede wszystkim spektakle komediowe z doskonałą obsadą polskich aktorów. Kieleckie Centrum Kultury posiada dwie sceny – małą i dużą. Listę odbywających się tam wydarzeń znajdziecie m.in. na naszej stronie internetowej.

Występy teatralne odbywają się także w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego, działającym w budynku z 1935 roku. Sale, które mieszczą się w budynku trudno zliczyć. Scena widowiskowa jest dostosowana do wielu wydarzeń kulturalnych.

Aktualny repertuar spektakli znajdziecie powyżej. Zobaczcie jakimi przedstawieniami zaskoczy Was teatralnie stolica województwa świętokrzyskiego.

Koncerty Kielce – sale, bilety, repertuar koncertów

Kielce żyją nie tylko teatrem! To miasto zadziwi Was również interesującymi propozycjami muzycznymi. Wiele artystów decyduje się, aby dać koncert w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia położonym na terenie rezerwatu geologicznego. Nic dziwnego!

Kadzielnia w Kielcach i koncerty to idealne połączenie – przepływ świeżego powietrza, otoczenie pięknie wyeksponowanych skał, naturalna akustyka. Koncerty 2023 to będzie niesamowita energia muzyczna!

Inne miejsce idealne do wysłuchania koncertu to nowoczesna Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga. Uroczyste otwarcie Międzynarodowego Centrum Kultur, w którym mieści się nowa siedziba Filharmonii, nastąpiło w styczniu 2012.

Aktualny repertuar koncertów 2023/2024 znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce „Kielce”.

Kabarety Kielce – artyści, repertuar, bilety

W Kadzielni zobaczycie nie tylko muzyków. Na scenie amfiteatru odbywają się też występy kabaretowe, często emitowane w telewizji. Co wydarzy się w kabarecie w 2023 roku? Tylko najciekawsze występy! W końcu to w tym mieście założono Kabaret Skeczów Męczących.

HuMore Show 2023 ma swój przystanek także w Kielcach! Podczas HuMore Show wystąpią takie cenione grupy jak Kabaret Moralnego Niepokoju czy [Kabaret Młodych Panów](https://adria-art.pl/nasi-artysci/101/kabaret-mlodych-panow.

Wydarzenia kulturalne Kielce

Życie kulturalne w Kielcach to nie tylko spektakle teatralne, koncerty czy występy kabaretowe. W stolicy województwa świętokrzyskiego odbywa się wiele innych wydarzeń kulturalnych. Od trzech lat w Ogrodzie Botanicznym organizowane jest Kieleckie Święto Róż. To wspaniałe wydarzenie dla miłośników tych kwiatów.

Imprezy kulturalne w Kielcach mają także związek z historią miasta. Dowodem na to jest „Święto Kielc”, do którego organizacji włączają się różne instytucje kultury, artyści, mieszkańcy i przedsiębiorcy.

Fenomenalnym i niepowtarzalnym wydarzeniem jest kielecki Sabat Czarownic, który nawiązuje do kultury świętokrzyskiej.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.