Bilety

Kielce - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Lady Pank i Myslovitz

 • Amfiteatr Kadzielnia, Kielce
 • 13.09.2024

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 15.09.2024

Piotr Cugowski - Jeszcze mi się chce… ale już niczego nie muszę

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 22.09.2024

Wyjście awaryjne - oddam kochanka w dobre ręce

 • Wojewódzki Dom Kultury, Kielce
 • 27.09.2024

Goło i Wesoło

Spektakl Teatru Gudejko

 • Filharmonia Świętokrzyska - Sala koncertowa, Kielce
 • 05.10.2024

Boeing Boeing - odlotowa komedia z udziałem gwiazd

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 23.11.2024

Randka w ciemno - komedia bez tabu!

 • Wojewódzki Dom Kultury, Kielce
 • 29.11.2024

Kasia Kowalska - 30 lat Gemini

 • Kieleckie Centrum Kultury, Kielce
 • 15.12.2024

Lady Pank i Myslovitz

Latem na jednej scenie pojawią się dwie legendy polskiej muzyki rockowej: Lady Pank i Myslovitz. Nie przegap okazji, by zobaczyć...

Zobacz więcej

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

Czy prawda zawsze wychodzi na jaw, a może każdy ma własną? I czy kłamstwa rzeczywiście mają krótkie nogi? Odpowiedzi na...

Zobacz więcej

Piotr Cugowski - Jeszcze mi się chce… ale już niczego nie muszę

Przyjdź na niezwykłą muzyczną podróż z Piotrem Cugowskim! Trasa koncertowa „Jeszcze mi się chce… ale już niczego nie muszę” to...

Zobacz więcej

Wyjście awaryjne - oddam kochanka w dobre ręce

Co robić nago w szafie w sypialni, której się nie zna? Odpowiedź na to i wiele innych pytań dostarczy komedia,...

Zobacz więcej

Goło i Wesoło

Spektakl Teatru Gudejko

Komedia „Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony'ego McCartena zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery...

Zobacz więcej

Boeing Boeing - odlotowa komedia z udziałem gwiazd

„Boeing Boeing” to komediowy hit teatralny w gwiazdorskiej obsadzie, który od lat przyciąga tysiące widzów. W 1991 roku sztuka została...

Zobacz więcej

Randka w ciemno - komedia bez tabu!

Spektakl komediowy, jakiego w Polsce jeszcze nie było! Fenomenalne dzieło autora „Nerwicy natręctw” przeniesie Was w świat dobrej zabawy za...

Zobacz więcej

Kasia Kowalska - 30 lat Gemini

Zapraszamy na niezapomniany, jubileuszowy koncert „30 lat Gemini” legendy polskiej sceny muzycznej – Kasi Kowalskiej! To wyjątkowa okazja do uczczenia...

Zobacz więcej

Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego. Leży na terenie malowniczych, choć stosunkowo niskich Gór Świętokrzyskich. Miejscowość zyskała prawa miejskie około 1259 roku, aczkolwiek inne źródła wspominają o roku 1364. Wcześniej w tym miejscu istniała niewielka osada, gdzie odbywała się wymiana towarów. Na stronie internetowej województwa świętokrzyskiego przeczytamy, że nazwa miejscowości jest prawdopodobnie związana z „kielcami”, czyli kłami dzika, Celtami zwanymi inaczej Keltami lub terminem „klec”, oznaczającym pierwotną lepiankę.

Planując wycieczkę do Kielc warto wpisać na listę zwiedzania kilka punktów. Obowiązkowy to Muzeum Historii Kielc, w którym poznacie dzieje miasta od czasów średniowiecznych po dzień dzisiejszy. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszy się seria „Pocztówki z Kielc”. Następny punkt to Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie znajdą coś dla siebie zarówno młodsi, jak i starsi odwiedzający. Zajrzeć trzeba również do Pałacu Biskupów Krakowskich, w którym obecnie mieści się jeden z oddziałów Muzeum Narodowego w Kielcach.

W Kielcach warto przespacerować się ulicą Sienkiewicza, która jest reprezentacyjnym deptakiem miasta. Ciągnie się od dworca PKP aż do pomnika patrona ulicy z napisem „Quo vadis” z przodu. Znajdziecie przy niej kilkanaście zabytkowych zabudowań, ale także współczesne budynki. Dla miłośników terenów zielonych także coś się znajdzie! Koniecznie udajcie się do Ogrodu Botanicznego wytyczonego na zboczach góry Karczówka.

TEATR KIELCE – INSTYTUCJE, BILETY, REPERTUAR SPEKTAKLI

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich teatrów. Jego budowa ruszyła już w 1877 roku. Działalność instytucji zainaugurowała premiera „Dzwonów kornewilskich” w 1879 roku. Obecnie w zabytkowym gmachu trwa remont, a zespół kieleckiego teatru instytucjonalnego gra spektakle repertuarowe w innych miejscach. Repertuar kieleckiego Teatru Żeromskiego to idealne połączenie klasyki ze współczesnością. Dla swoich widzów instytucja przygotowała wirtualny spacer po zabytkowej kamienicy, w której mieści się siedziba „Żeromskiego”.

Repertuar teatru w Kielcach obejmuje również ciekawe propozycje spektaklowe dla dzieci. Teatr Lalki i Aktora im. Stefana Karskiego w Kielcach potocznie nazywany jest Teatrem „Kubuś”. Niektóre spektakle oznaczone są kategorią „dla młodzieży i dorosłych”.

Spektakle teatralne obejrzycie również na deskach Kieleckiego Centrum Kultury. Będą to przede wszystkim spektakle komediowe z doskonałą obsadą polskich aktorów. Kieleckie Centrum Kultury posiada dwie sceny – małą i dużą. Listę odbywających się tam wydarzeń znajdziecie m.in. na naszej stronie internetowej.

Występy teatralne odbywają się także w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego, działającym w budynku z 1935 roku. Sale, które mieszczą się w budynku trudno zliczyć. Scena widowiskowa jest dostosowana do wielu wydarzeń kulturalnych.

Aktualny repertuar spektakli znajdziecie powyżej. Zobaczcie jakimi przedstawieniami zaskoczy Was teatralnie stolica województwa świętokrzyskiego.

KONCERTY KIELCE – SALE, BILETY, REPERTUAR KONCERTÓW

Kielce żyją nie tylko teatrem! To miasto zadziwi Was również interesującymi propozycjami muzycznymi. Wiele artystów decyduje się, aby dać koncert w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia położonym na terenie rezerwatu geologicznego. Nic dziwnego!

Kadzielnia w Kielcach i koncerty to idealne połączenie – przepływ świeżego powietrza, otoczenie pięknie wyeksponowanych skał, naturalna akustyka. Koncerty 2023 to będzie niesamowita energia muzyczna!

Inne miejsce idealne do wysłuchania koncertu to nowoczesna Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga. Uroczyste otwarcie Międzynarodowego Centrum Kultur, w którym mieści się nowa siedziba Filharmonii, nastąpiło w styczniu 2012.

Aktualny repertuar koncertów 2023/2024 znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce „Kielce”.

KABARETY KIELCE – ARTYŚCI, REPERTUAR, BILETY

W Kadzielni zobaczycie nie tylko muzyków. Na scenie amfiteatru odbywają się też występy kabaretowe, często emitowane w telewizji. Co wydarzy się w kabarecie w 2023 roku? Tylko najciekawsze występy! W końcu to w tym mieście założono Kabaret Skeczów Męczących.

HuMore Show 2023 ma swój przystanek także w Kielcach! Podczas HuMore Show wystąpią takie cenione grupy jak Kabaret Moralnego Niepokoju czy Kabaret Młodych Panów.

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Życie kulturalne w Kielcach to nie tylko spektakle teatralne, koncerty czy występy kabaretowe. W stolicy województwa świętokrzyskiego odbywa się wiele innych wydarzeń kulturalnych. Od trzech lat w Ogrodzie Botanicznym organizowane jest Kieleckie Święto Róż. To wspaniałe wydarzenie dla miłośników tych kwiatów.

Imprezy kulturalne w Kielcach mają także związek z historią miasta. Dowodem na to jest „Święto Kielc”, do którego organizacji włączają się różne instytucje kultury, artyści, mieszkańcy i przedsiębiorcy.

Fenomenalnym i niepowtarzalnym wydarzeniem jest kielecki Sabat Czarownic, który nawiązuje do kultury świętokrzyskiej.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.