Tomasz Karolak

Bio

Aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Popularność przyniosła mu rola Szczepana Żałody w serialu „Kryminalni”. Następnie pojawił się w takich produkcjach jak „Rodzinka.pl”, „Listy do M.”, „39 i pół” czy „7 uczuć”.

Tomasz Karolak urodził się w 1971 roku. Pochodzi z Radomia. Studiował resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim oraz aktorstwo w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, którą ukończył w 1997 roku.

Debiutował na scenie Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, gdzie zagrał mistrza ceremonii w spektaklu „Biesy albo Mały Plutarch żywotów nieudanych” według powieści „Biesy” Fiodora Dostojewskiego.

Współpracował z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Sceną STU, Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Montownia, Teatrem Narodowym i Teatrem Rozmaitości. Największą popularność zyskał dzięki roli w serialu „Kryminalni”, w którym grał w latach 2004–2008.

W 2010 roku otworzył Teatr IMKA, w którym zrealizowane były takie spektakle jak „Pozytywni”, „Opis obyczajów III”, „Polowanie na łosia” i wiele innych.

Tomasz Karolak w spektaklu „Niespodziewany powrót”

Widzowie Adria Art mogą oglądać Tomasza Karolaka w nowym spektaklu pt. „Niespodziewany powrót”, w którym występuje razem z Danielem Olbrychskim. „Niespodziewany powrót” to opowieść o teatrze, aktorskich rozterkach i relacji ojca z synem. Co wyniknie ze spotkania dwóch tak barwnych osobowości na jednej scenie? Warto przekonać się osobiście!

Tomasz Karolak - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.