Grażyna Brodzińska

Bio

Polska śpiewaczka operetkowa, musicalowa i operowa, której potężny sopran wspaniale rozbrzmiewa podczas koncertów na żywo. Artystka zawsze wchodzi na scenę pełna zapału i energii.

Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi, często pojawia się także na ekranach naszych telewizorów w roli aktorki lub solistki. Grażyna Brodzińska ukończyła szkołę baletową, a później trafiła do gdyńskiego Studia Wokalno-Aktorskiego Danuty Baduszkowej. Śpiewu uczyła ją profesor Zofia Janukowicz-Pobłocka. Na scenie zadebiutowała w 1970 roku podczas studiów w Gdyni. Koncertuje w Polsce i za granicą. Była solistką Operetki Warszawskiej i Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, a od roku 2002 współpracuje między innymi z Teatrem Muzycznym w Gliwicach i Poznaniu. Brała udział w cyklu telewizyjnym „Z batutą i humorem” Macieja Niesiołowskiego. Nagrała również trzy recitale telewizyjne, a od 2019 możemy oglądać ją w serialu „Barwy szczęścia”, w którym wciela się w postać pianistki – Arlety Banach.

Grażyna Brodzińska na scenie

Podczas koncertów serwuje widzom swoje największe operetkowe hity, takie jak „Zagraj mi, cyganie” czy wyjątkową „Arię ze śmiechem”. W jej repertuarze widnieją również dynamiczne, latynoskie przeboje, m.in. „La Bella Tangolita” czy „Aquarela do Brasil”. Wyjątkowy wokal solistki artystki możecie usłyszeć podczas trasy „Muzyczny czar wspomnień. Grażyna Brodzińska i Goście”.

Grażyna Brodzińska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.