Grażyna Łobaszewska

Bio

Grażyna Łobaszewska zachwyca swoim głosem kolejne pokolenia. Jej największe przeboje, takie jak „Czas nas uczy pogody” czy „Brzydcy”, towarzyszą nam od dziesięcioleci. W 2022 roku artystka świętuje jubileusz 50 lat na scenie.

Artystka urodziła się w 1952 roku w Gdańsku. W latach 70. kształciła się w Studiu Piosenki Polskiego Radia i Telewizji w Gdańsku pod kierownictwem Renaty Gleinert. Zadebiutowała w 1971 roku na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W 1974 roku wystąpiła po raz pierwszy na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dwa lata później otrzymała tam nagrodę dziennikarzy za wykonanie utworu „Nocny spacer”.

W latach 80. Grażyna Łobaszewska współpracowała z Jackiem Cyganem oraz zespołami Crash i Cancer. Nagrywała również z wieloma orkiestrami i zespołami, m.in. z Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy.

Artystka brała udział w niezliczonych festiwalach jazzowych i reprezentowała Polskę za granicą, m.in. na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji. W 2012 roku otrzymała Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Grażynę Łobaszewską można zobaczyć i usłyszeć gościnnie na jubileuszowych koncertach Piotr Bukartyka „40 lat z hakiem”.

GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA W JUBILEUSZOWEJ TRASIE KONCERTOWEJ

W 2022 roku artystka świętuje 50 lat na scenie. Wraz z zespołem Ajagore Grażyna Łobaszewska zaprezentuje największe hity ze swojego repertuaru. Podczas koncertów pojawią się goście zaproszeni przez artystkę do wspólnego świętowania. Zobaczymy m.in. Melę KotelukAdama NowakaStanisława Soykę czy Kubę Badacha.

Jesienią 2022 Grażyna Łobaszewska wystąpi w serii koncertów pt. „Czas nas uczy pogody”, gdzie zaprezentuje swoje największe przeboje z gościnnym udziałem Stanisława Soyki.

 


Poznań

Poznań

Grażyna Łobaszewska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.