Blog

Jubileusz Grażyny Łobaszewskiej. Kto wystąpi z artystką na scenie?

Aleksandra Malich
Piękno, prawda i niezwykłość – te cechy biją od niesamowitej artystki, obchodzącej jubileusz pięćdziesięciolecia pracy artystycznej. Mowa oczywiście o Grażynie Łobaszewskiej – polskiej wokalistce i posiadaczce jednego z najbardziej charakterystycznych głosów na naszej scenie muzycznej.

Grażyny Łobaszewskiej nie trzeba nikomu przedstawiać. To posiadaczka jednego z najbardziej znanych głosów muzyki rozrywkowej, jazzowej i interpretacji gospelowych. Artystka urodziła się w 1952 roku w Gdańsku. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a w latach 1970-72 była słuchaczką Studia Piosenki PR i TV prowadzonego przez Renatę Gleinert. Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał jej niesamowity głos w 1971 r. podczas Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Od tego momentu jej kariera prężnie się rozwijała – krytycy i krytyczki muzyczni do dzisiaj porównują Grażynę Łobaszewską do takich sław, jak Billie Holiday czy Areth Franklin.

Najsłynniejsze przeboje Grażyny Łobaszewskiej

Do najbardziej znanych utworów artystki z pewnością można zaliczyć takie utwory, jak: „Gdybyś”. to piękna ballada i wyznanie miłości:

„Więc gdybyś innym ptakiem był

Gdybyś w słońcach gniazda wił

To jeszcze nic naprawdę jeszcze nic”

Innym, wielkim przebojem Grażyny Łobaszewskiej jest przebój  „Czas nas uczy pogody”. Piosenka często powracająca przy różnego rodzaju programach i festiwalach i znajduje się w repertuarze wielu wykonawców. „Czas nas uczy pogody” to piękna, mądra ballada. To z pozoru lekki, łatwy i przyjemny utwór, jednak nazwiska jej twórców – Jacka Cygana i Krzesimira Dębskiego – gwarantują, że nie jest to lekka piosenka o niczym.

Koncerty z okazji 50-lecia pracy artystycznej

Artystka potrafi zachwycić zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców i odbiorczynie polskiej sceny muzycznej. Nic więc dziwnego, że na koncerty Grażyny Łobaszewskiej wciąż ściągają tłumy. Mimo, że Grażyna Łobaszewska swoje pięćdziesięciolecie obchodziła w 2021 roku, to ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, koncertowe obchody obywają się w tym roku.

Podczas jubileuszowych koncertów, obok charyzmatycznej Grażyny Łobaszewskiej będzie można zobaczyć Adama Nowaka – polskiego muzyka i tekściarza, wokalistę zespołu Raz, Dwa, Trzy, Melę Koteluk – reprezentantkę młodego pokolenia artystów, ale niemniej charyzmatyczną i utalentowaną od samej jubilatki, Stanisława Soykę – wybitnego jazzowego śpiewaka i pianistę oraz Kubę Badacha – znanego polskiego kompozytora i tekściarza, dwukrotnego laureata fonograficznego Fryderyka.

Połączenie jednego z najwybitniejszych głosów i charyzmy z doskonałym repertuarem stanowi gwarancję niezapomnianych przeżyć i wzruszeń na najwyższym artystycznym poziomie. Zatem, rezerwujcie bilety na koncerty i widzimy się pod sceną!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.