Blog

50 – lecie Ewy Bem na scenie! Oto najsłynniejsze przeboje artystki

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Pierwsza Dama Polskiego Jazzu to tytuł bezsprzecznie należący się wokalistce, która od 50 lat zachwyca niepowtarzalnym wyczuciem muzycznym. Ewa Bem jest artystką doświadczoną zarówno na scenie, jak i w życiu prywatnym. Koncertowała nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych oraz Indiach. Zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jej wrażliwości, talentowi i ciężkiej pracy zawdzięczamy ponadczasowe piosenki. Oto najsłynniejsze przeboje z repertuaru Ewy Bem.

Ewa Bem i Maria Czubaszek, czyli „Wyszłam za mąż zaraz wracam”

W 1976 roku świat poznał piosenkę Ewy Bem, do której słowa napisała Maria Czubaszek. „Wyszłam za mąż zaraz wracam” Ewa Bem śpiewała podczas gdy jej pierwsze małżeństwo dobiegało końca. Artystka mówi, że był to zwykły zbieg okoliczności… Jednak w podobnym czasie Maria Czubaszek brała ślub z Wojciechem Karolakiem, kompozytorem i autorem muzyki do wielu piosenek Ewy Bem. Tematyka tekstu była więc bliska wydarzeniom, które towarzyszyły wówczas współpracującym artystkom. W 1997 roku wykonanie piosenki „Wyszłam za mąż zaraz wracam” zagwarantowało Kasi Cerekwickiej wygraną w programie „Szansa na sukces” oraz występ w Opolu i Grand Prix konkursu Debiutów.

„Daj mi znak”, „Z tobą, bez ciebie” i inne przeboje Ewy Bem

Ewa Bem doskonale wie jak poprowadzić słuchacza, aby ten doświadczył emocji tętniących w miłosnej relacji. W 1980 roku wokalistka zdobyła II Nagrodę w koncercie Premiery za piosenkę „Z tobą, bez ciebie” na KFPP w Opolu. W 1986 roku otrzymała wyróżnienie za piosenkę „Gram o wszystko”, a rok później za „Miłość to jest wielki skarb” („Daj mi znak”). W 2001 roku Ewie Bem przyznano nagrodę Fryderyka w kategorii „Wokalistka Roku”. Po przerwie, którą wymusiła na artystce rodzinna tragedia, Ewa Bem powraca by ponownie rozświetlić największe polskie sceny. Koncerty, pomimo tego że są wymagające, działają na nią terapeutycznie. O swoich występach artystka mówi:

„Nie powiem, jest to też dla mnie wyczerpujące, ale to, co dostaję na koncertach od publiczności, czyli jej serca, zachwyty, emocje i serdeczność, to dla każdego artysty pokarm dla duszy. Najwyższej próby.”

50-lecie Ewy Bem – bilety na koncerty 2023

Ewa Bem 50-lecie swojej działalności artystycznej świętować będzie podczas niezwykłych koncertów. Wokalistce towarzyszyć będzie znakomity kwartet w składzie: Andrzej Jagodziński (fortepian), Robert Majewski (trąbka), Adam Cegielski (kontrabas), Czesław Bartkowski (perkusja). Zapraszamy na niepowtarzalne występy wyjątkowo dojrzałej muzycznie artystki.  Bilety na koncerty Ewy Bem można nabyć na naszej stronie!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.