Blog

„Zostań w domu” – czyli co robią gwiazdy w czasie kwarantanny?

Marta Fortowska
Gotują, opowiadają o swoich pasjach, czytają bajki i wspierają bohaterów. Czym zajmują się gwiazdy w czasie kwarantanny? Dla naszych widzów przygotowaliśmy najciekawsze urywki z akcji „Zostań w domu”.

Zamknięte szkoły, teatry, sale koncertowe. Życie kulturalne uległo zamrożeniu. Artyści, tak jak my wszyscy, radzą sobie z izolacją na różne sposoby. Wystarczy odwiedzić kilka portali społecznościowych, by dowiedzieć się, jakie talenty skrywają i co lubią robić, gdy nie występują na scenie.

Zostań w domu i piecz z Muchą…

Siedzenie w domu sprzyja szlifowaniu swoich kulinarnych umiejętności. Prawdziwym hitem w czasie kwarantanny są domowe wypieki. I tak Anna Mucha zorganizowała wspólne gotowanie pod okiem swojego przyjaciela – kucharza w londyńskiej restauracji Gordona Ramsaya. Przygotowała dla nas czekoladowy fondant. – Idzie zwariować od tego siedzenia w domu, namówiłam swojego przyjaciela, kucharza z Londynu, by trochę pouczył mnie gotować – mówi na Instagramie Mucha. Wiele inspirujących przepisów na wypieki z prostych składników znajdziecie teraz na Instagramie pod hasztagiem #quarantinebaking.

…albo maluj jak Ostrowska!

Zostając w domu, możemy znaleźć więcej czasu na własne pasje i rozbudzenie kreatywności. Małgorzata Ostrowska pokazała fanom swoją pracownię malarską (kto z Was wiedział, że malarstwo to jedna z jej pasji?). – Słowo się rzekło, muszę się z tego wywiązać – mówi do nas ze swojej pracowni Ostrowska.

Gwiazdy dla najmłodszych

Barbara Kurdej-Szatan, Mela Koteluk, Kamil Kula, Anna Dereszowska i wielu innych podczas transmisji live na Instagramie czytali dzieciom bajki w ramach akcji #przerwanabajkę, wspierając rodziców, którzy zostali w domu ze swoimi pociechami. Dzieci mogły posłuchać m.in. „Alicji w Krainie Czarów”. Katarzyna Zielińska wybrała się z wirtualną wizytą w odwiedziny do uczniów jednej ze szkół podstawowych. Opowiadała m.in. o swojej pracy w teatrze.

– Dzieciaki nie wiedzą, że będę, spróbuję się z nimi połączyć – tłumaczyła Zielińska. – Stresuję się – dodała.

Wsparcie podczas kwarantanny – „Razem dla lekarzy”, „Koncert dla bohaterów”

Gwiazdy pamiętają także o wspieraniu bohaterów, którzy obecnie walczą na terenie naszego kraju. Są to m.in. pracownicy służb medycznych. Magdalena Stużyńska, Anita Sokołowska, Bartłomiej Topa oraz muzycy: Grzegorz Turnau czy zespół Raz Dwa Trzy promują inicjatywę Polskiej Misji Medycznej pod hasłem #razemdlalekarzy, a Michał Czernecki, Patrycja Markowska i Kwiat Jabłoni wspierają #koncertdlabohaterów, podczas którego wykonawcy zaprosili słuchaczy do własnych domów na – z pozoru – kameralne koncerty.

Bilety

21.04.2024
15:00
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów
21.04.2024
18:00
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów
17.03.2024
15:00
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków
17.03.2024
18:00
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków

Komentarze

Karola
Bardzo spodobał mi się ten wpis. Często szukam przejrzystych i konkretnie napisanych artykułów, które odnoszą się do spędzania czasu na kwarantannie, aby później podesłać je moim znajomym, dziadkom oraz innym starszym osobom, które mają dostęp do Internetu. Wiele takich osób szuka różnych form rozrywki, a takie wpisy uświadomią ich co należy zrobić w sytuacji zarażenia się koronawirusem. Zawsze można zainspirować się gwiazdami ;) Lubię znajdować mądre ciekawostki na blogach, a ostatnio natknęłam się na wpis wrocławskiego biura nieruchomości, które interesująco tłumaczy jak przygotować swoje mieszkanie/dom na dłuższe posiedzenie 😉 teraz ja i moi bliscy naprawdę wiemy, że ważny jest porządek w nowym środowisku, które otacza COVID 😀 Podrzucam link do artykułu, a Państwu gratuluję świetnej pracy! https://milton-nieruchomosci.pl/blog/blog/kwarantanna-jak-przygotowac-swoj-dom-wrocawskie-biuro-nieruchomosci-radzi,1177,b.html

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.