Blog

Smolasty na RapTour. Raper dołącza do ekipy wyjątkowej trasy!

Anna First
RapTour 2021 to trasa hiphopowa pozwalająca zobaczyć na jednej scenie najlepszych artystów. Smolasty jest jednym z nich. Zdobywca potrójnej platynowej płyty za singiel „Fake love” wydał właśnie nowy album – „Ghetto Playboy”.

Jesteśmy na bieżąco z najnowszymi płytami i singlami na rynku hiphopowym, dzięki temu wszyscy artyści na RapTour 2021 są z najwyższej półki. Przedstawiamy wam kolejnego rapera – tym razem jest to Smolasty.

Smolasty i „Fake love”

Smolasty, właściwie Norbert Smoliński, to pochodzący z Warszawy raper i producent muzyczny. Tworzy muzykę z pogranicza r’n’b, popu i rapu. Będąc nastolatkiem, interesował się rapem i funkiem, założył zespół funkowy, w którym grał między innymi na gitarze. Był współproducentem i współtwórcą muzyki na minialbum Kaza Bałagane „Lot022” z 2015 roku.

alt text

Na początku 2017 roku został jednym z członków projektu producenckiego „Młode Wilki Popkillera 5”, którą promował między innymi wyprodukowany przez niego singiel „Dla nas”. Utwór osiągnął ponad 23 miliony wyświetleń.

Single „Fake love” i „Uzależniony” były zapowiedzią jego debiutanckiego albumu „Fake love”, który został wydany w 2018 roku. Wtedy też otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii muzyka rozrywkowa za fonograficzny debiut roku. W lutym 2019 roku album uzyskał status złotej płyty.

Smolasty feat. Szpaku – „Tequila”

Kolejny artysta trasy koncertowej RapTour 2021 w tym roku wydał swój trzeci album – „Ghetto Playboy”. To jego zdecydowanie najmocniejsza płyta. Jest to powrót Smolastego do rapowych brzmień, z których był znany na początku swojej kariery. Jednym z singli promujących „Ghetto Playboy” jest utwór ze Szpaku „Tequila”, który na YouTubie osiągnął już ponad 4 miliony wyświetleń.

Pierwszy, bardzo energetyczny singiel „Tyson Fury” był zapowiedzią albumu. Smoła bawi się tutaj formą, wielokrotnie zmienia flow.

Na swojej najnowszej płycie raper odkrywa przed słuchaczami bardzo osobiste tematy, pokazujące oblicze, jakiego nie znaliśmy. Będą tu zarówno real talk, jak i brzmienia w klimacie R&B. Za produkcję odpowiadają USL, Pedro, ale także Smolasty, który wrócił do produkowania beatów. W wywiadzie z Winim Smoliński stwierdził, że po dwóch popowo-radiowych płytach musi zrobić rapowy materiał. „Za dużo syfu się działo w moim życiu. Stwierdziłem, że nie mogę więcej robić piosenek popowych o tym, jakie życie jest piękne, jak ja przeżywam jakieś najgorsze chwile w swoim życiu”.

Najnowszy singiel z Kizo „Cartier”

Smolasty współpracuje z różnorodnymi artystami. Debiutancki krążek „Fake love” miał zaledwie dwóch gości, ale za to dobrego kalibru – Białasa oraz Otsochodzi. Na drugim albumie ,„Pełnia” z 2020 roku, artysta eksperymentował z muzyką pop i r’n’b. Nagrał wtedy utwory, w których udzielają się Ewa Farna, Robert Gawliński, NOSTALG1A, Marcelina Szlachcic.

Nie zabrakło również kooperacji z raperami: Sariusem, Białasem, Tymkiem, Mr. Polska. W zeszłym roku Smolasty udzielił się gościnnie w trzecim singlu Mariny – „Odbijam”, promującym jej nadchodzący album, oraz na krążku Białasa „H8M5” w utworze „Toniemy”.

Na swoją najnowszą płytę, „Ghetto Playboy”, Smoła zaprosił między innymi Szpaku, Kizo, Kaza Bałagane, Kabe, Qry. Ostatni singiel zapowiadający nowy krążek z gościnnym udziałem Kizo opowiada o relacjach damsko-męskich i często konsumpcyjnym podejściu do związków.

Smolasty ma zamiar założyć własną wytwórnię, jak sam podkreśla:

„Zawsze ciągnęło mnie do produkcji. Chciałbym patrzeć na takie rzeczy, być producentem wykonawczym”.

Artysta chce wnieść na wyższy zasięg i poziom muzykę ambitniejszą, opartą na rapie i r’n’b.

Smolasty wystąpi na naszej trasie koncertowej RapTour 2021 w Ostródzie. Zarezerwuj bilety i baw się w plenerze na RapTour2021.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.