Blog

Kizo wystąpi na RapTour! Co musisz o nim wiedzieć?

Anna First
Kizo dołącza do składu RapTour – wyjątkowej trasy hiphopowej, która pozwoli nam zapomnieć o lockdownie. Raper pochodzi z Gdańska. Jest członkiem zespołów Troja, Chillwagon i Heavyweight oraz zawodnikiem Fame MMA. Co jeszcze warto wiedzieć o Patryku Wozińskim przed pójściem na jego koncert?

Nie umiemy sobie wyobrazić tego roku bez koncertu hiphopowego. Rapowe wydarzenie, na którym po prostu trzeba być, to ogólnopolska trasa RapTour 2021. To prawdziwa gratka dla miłośników hip-hopu – zarówno tych ceniących oldschool, jak i tych śledzących nowości na tej scenie.

RapTour odwiedzi nie tylko Bydgoszcz, ale też inne zakątki Polski. Kolejnym miastem wypełnionym hiphopowym brzmieniem będzie Ostróda. W naszym line-upie stawiamy na różnorodność stylów. Przedstawiamy wam bliżej Kizo, na którego w ostatnich tygodniach spadł grad wyróżnień za single z nowej płyty – „Posejdon”.

Koncert Kizo 2021 i singiel „Fitness” z albumu „Posejdon”

Pod koniec ubiegłego roku raper wydał swoją piątą, solową płytę. „Posejdon” ukazał się 23 października nakładem wytwórni Chillwagon. Krążek uplasował się na drugim miejscu zestawienia OLiS i zdobył już status złotej płyty. To drugie złoto w jego karierze. Pierwsze otrzymał w 2019 roku za album „Pegaz”.

alt text

Kizo kilka dni temu uzyskał wyróżnienia za swoje single z najnowszej płyty. Na liście znalazło się aż osiem utworów z „Posejdona”. Platyną pokryły się single: „Fitness” z gościnnym udziałem Trill Pem, „Art”, „Driftem”, podwójną platyną natomiast „Lucky Punch”. Do rapera złoto trafiło za single „PS”, „Espresso”, „Tsunami” i „Futro”. Na YouTubie Kizo osiągnął ponad 20 milionów wyświetleń pod utworem „Lucky Punch” z udziałem Wac Toja, a prawie 10 pod wyprodukowanym przez Lanka „Fitnessem”. W 2018 roku wydał swój debiutancki album – „Ortalion”, pół roku później ukazał się „Czempion”.

O raperze piszą, że jest maszynką do robienia hitów, co przekłada się na nagrody ZPAV oraz coraz większą rozpoznawalność. Nie tyko zdobywa nagrody za single, ale także podpisuje kontrakty reklamowe i walczy w Fame MMA.

Kizo w Fame MMA – starcie z Popkiem

Kizo podczas gali Fame MMA 9 miał stoczyć walkę z innym raperem – Popkiem. Ich pojedynek miał być głównym wydarzeniem gali. Do starcia jednak nie doszło, bo Popek złamał rękę. Zamiast niego przeciwko Kizo wystąpił Arab, któremu udało się pokonać młodego rapera.

Kizo zadebiutował w mieszanych sztukach walki podczas gali Fame MMA 4 w 2019 roku.

Jego rywal, Marcin „Mielonidas” Makowski, pokonał go w trzeciej rundzie technicznym nokautem.

Troya, Chillwagon, Heavyweight – muzyczne projekty

Kizo pierwsze numery udostępniał w 2009 roku, związany był wtedy z Ciemną Strefą. Później, w wyniku koneksji trzech artystów z Gdańska, powstał zespół Troya. Tworzą go Aero, Spec i właśnie Kizo. Ten ostatni bierze udział w kilku projektach jednocześnie.

W 2019 roku dołączył do zespołu Borixona Chillwagon. Jest tam Żabson, ReTo, Zetha, Qry, do składu wszedł również Szpaku. Kizo, Bonus RPK i Jongmen połączyli razem siły i stworzyli Heavyweight. To kolejny muzyczny projekt, który jest wybuchową mieszanką stylów, bangerów i bezkompromisowych tekstów.

Woziński ma na swoim koncie także współpracę z takimi wykonawcami jak Tymek, Young Igi, Szpaku czy Malik Montana. Raper z Gdańska bierze udział w nietypowych kolaboracjach. Wystąpił gościnnie w utworze Margaret „Roadster” na jej najnowszym albumie – „Maggie Vision”. Kizo, charakteryzujący się niskim głosem, dołożył swoją zwrotkę również na najnowszy singiel Smolastego – „Cartier”.

Baw się we wrześniu w Ostródzie. Zarezerwuj swoje miejsce na koncercie RapTour. Bilety kupisz TUTAJ

Komentarze

kataro
Trzymajcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/kizo-wac-toja-ostatni-lot-gdansk-at-b90/pazdziernik-2022 Pewnie, że jest wesoło, dzieje się, zaszły spore zmiany, ale tak powinno być. Jeśli odpowiednio do tego podejdziecie, to będzie tylko lepiej i tego się trzymajcie.
sentes
Łapcie - goingapp.pl/wydarzenie/kizo-jeszcze-5-minut-tour-krakow-ii-2/luty-2022 Ogólnie tych koncertów ma być jeszcze sporo, więc raczej nudy nie będzie, ale co konkretnie z tego wyjdzie? Gość nie jest standardowy, potrafi zrobić klimat i to jest fajne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.