Blog

Koncerty, spektakle, kabarety – idealny prezent na Dzień Ojca

Agata Polcyn
Wszyscy rodzicie zgodnie twierdzą, że najlepszym prezentem od dzieci jest dla nich wspólnie spędzony czas. To dlatego trzeba się tyle nagłowić, żeby na Dzień Matki czy Dzień Ojca znaleźć idealny podarunek. My proponujemy sprytne rozwiązanie – daj rodzicom wspólny czas spędzony w wyjątkowy sposób: zabierz ich na koncert, występ kabaretu albo do teatru! Oto kilka propozycji, które sprawdzą się jako prezent dla rodziców na każdą okazję – nie tylko na Dzień Ojca!

Czas spędzony razem na wydarzeniach kulturalnych zbliża i pozwala dzielić z rodzicami pozytywne emocje. To też świetna propozycja na prezent last minute! Bilety można zamówić przez internet, bez wychodzenia z domu.

Zabierz tatę na koncert Krzysztofa Cugowskiego

Jeśli twojemu tacie w duszy wciąż gra rock’n’roll, a młodość spędzał przy największych hitach Budki Suflera, strzałem w dziesiątkę będzie podarowanie mu biletów na nową trasę koncertową Krzysztofa Cygowskiego. Wokalista legendarnej grupy na scenie jest już 50 lat, a podczas trasy „Moje najważniejsze” razem z Zespołem Mistrzów wykonuje swoje niezapomniane hity. Świetne aranżacje i wokalna wirtuozeria Cugowskiego będą dla rodziców świetną okazją, by powspominać lata młodości. Tacie, który lubi mocne brzmienia, do gustu z pewnością przypadną też bilety na koncert Raya Wilsona.

alt text

Dzień Ojca to dobra okazja, by zaprosić rodziców do swojego świata, znaleźć wspólne zainteresowania, które mogą was połączyć, sprawić, że lepiej się poznacie. Dlatego, jeśli wiesz, że twój tata lubi jakiś konkretny gatunek muzyczny, nie bój się zaryzykować i zaprosić go na koncert swojego ulubionego zespołu czy wokalisty, który gra w podobnym klimacie. Ciekawą propozycją dla taty mogą być bilety na koncert Ani Rusowicz. Chociaż nowa trasa artystki pełna jest muzycznych nowości, to stylistyką te utwory nawiązują do kolorowych lat 60. i 70. Jeśli nie masz pewności, jakiej muzyki teraz słucha twój tata, zaproś go do rodzinki Spotify i sprawdź, jakie są jego ulubione utwory.

Kabaret Moralnego Niepokoju, Neo-Nówka – zdrowa porcja śmiechu

Śmiech to zdrowie, a o to powinien dbać każdy tata. Dlatego dobrą propozycją na Dzień Ojca są bilety na występy najlepszych polskich kabaretów. W końcu każdy tata musi czymś zapełnić swoją osobistą księgę dowcipów. W sprawie kabaretu najlepiej postawić na pewniaków, którzy nigdy nie zawodzą. Z doskonałego poczucia humoru słyną przede wszystkim członkowie kabaretu Neo-Nówka.

Ich program „Żywot Mariana” obrazuje drogę mężczyzny od dzieciństwa aż do starości. Wybuchy śmiechu widzów w każdym wieku to najlepsza recenzja. Jeśli Neo-Nówka to nie to, może w poczucie humoru waszego taty lepiej trafią weterani polskiej estrady, czyli Kabaret Moralnego Niepokoju. Doskonałe skecze napisane przez Roberta Górskiego to sprawdzony sposób na udany wieczór z rodzicami.

Wspólny wieczór w teatrze – Oszuści, Dobrze się kłamie, Wąsik

Podglądając zza kulis widownię podczas naszych wydarzeń widzimy, że – wbrew stereotypom – panowie świetnie bawią się także na spektaklach teatralnych. Bilety na jedną z jesiennych premier mogą być strzałem w dziesiątkę na Dzień Ojca, zwłaszcza że po długim okresie izolacji wszyscy są teraz szczególnie wygłodniali kontaktu z kulturą. Wśród nowości na uwagę zasługują przede wszystkim Oszuści Och-Teatru. To opowieść o trzech parach – młodych ludziach zastanawiających się, czy chcą planować wspólne życie – i ich rodzicach. Błyskotliwa komedia uczy, że każdy ma coś do ukrycia. Na scenie między innymi Zbigniew Zamachowski.

alt text

Ze świetnym przyjęciem spotkała się też teatralna adaptacja filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, czyli spektakl Dobrze się kłamie. Gwiazdorska obsada, doskonałe dialogi i niebezpieczna gra przy wspólnym stole. Ten spektakl to świetna okazja, by zobaczyć na żywo swoich ulubionych aktorów – Bartłomieja Topę, Olgę Bołądź czy Anitę Sokołowską. Wąsy to chyba najbardziej rozpoznawalny symbol ojcostwa. Nawet jeśli wasz tata goli się na gładko, to ucieszą go bilety na świetny spektakl z Miśkiem Koterskim i Martą Wierzbicką. Wąsik to historia o tym, jak młody mężczyzna poznaje swojego przyszłego teścia. Na Dzień Ojca jak znalazł!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.