Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Blog

Barbara Kurdej-Szatan – ulubienica publiczności. Co o niej wiesz?

Marta Fortowska
Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, występująca w serialach, filmach, spektaklach i reklamach. Rozpoznawalność przyniosła jej współpraca z siecią komórkową Play, a w teatrze znana jest szczególnie ze spektaklu „Pikantni”. Absolwentka krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, wulkan pozytywnej energii o zaraźliwym uśmiechu. To właśnie Barbara Kurdej-Szatan.

Barbara Kurdej-Szatan urodziła się w 1985 roku w Opolu. Debiutowała w 2008 roku na deskach Teatru Nowego w Poznaniu w spektaklu „Sen nocy letniej”. Od 2010 roku związana jest z Teatrem 6. Piętro, a od 2015 z krakowskim Teatrem Variété. Tam gra m.in. w spektaklu „Legalna blondynka”. Na swoim koncie ma również rolę w „Deszczowej piosence” – musicalu wystawianym w Teatrze ROMA w Warszawie.

alt text

Barbara Kurdej-Szatan - w filmie i serialu

Aktorkę mieliśmy okazję oglądać także na dużym ekranie. Wystąpiła w takich produkcjach jak „Dzień dobry, kocham Cię!”, „Wkręceni 2”, „Narzeczony na niby” czy „Pech to nie grzech”.

Barbara Kurdej-Szatan gości także w naszych domach. Możemy ją spotkać w serialach: „M jak miłość”, „W rytmie serca” czy „Pierwsza miłość”. Poza tym aktorka prowadziła też programy telewizyjne, m.in. „The Voice of Poland” czy „Dance, dance, dance”.

Kurdej-Szatan użyczyła również swojego głosu w polskich wersjach bajek Disneya: „Czarownicy” i „Zwierzogrodzie”. Nominowano ją do wielu nagród, jest trzykrotną laureatką Telekamer w kategorii aktorka.

Prywatnie Barbara Kurdej-Szatan jest żoną Rafała Szatana – aktora i wokalisty. Są rodzicami Hanny i Henryka.

Barbara Kurdej-Szatan i Anna Mucha – pikantny duet

Spektakl „Pikantni”, w którym występuje Barbara Kurdej-Szatan, cieszy się ogromną popularnością wśród widzów w całej Polsce. Aktorce na scenie towarzyszą między innymi także Anna Mucha oraz Michał Ziembicki.

„Pikantni” to komedia napisana przez Stefana Vögla. Opowiada historię dwóch par: Alexa i Doris oraz Bei i Christopha. Szukając nowych sposobów na zwalczenie rutyny w swoich związkach, umawiają się na podwójną randkę i… zmieniają partnerów. Gdy dochodzi do spotkania, żadne z nich nawet nie podejrzewa, jak to wszystko się skończy. Zakończenie będzie zaskakujące także dla widzów!

alt text

Spektakl „Pikantni” to komedia pełna błyskotliwych dialogów i doskonałego humoru. Widzowie Adria Art mieli okazję oglądać tę wybuchową czwórkę w wielu miastach Polski, niektóre z nich odwiedziliśmy kilkukrotnie! Przed nami kolejne pikantne przygody, m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, Częstochowie, Lesznie, Krakowie, Wrocławiu i wielu, wielu innych miastach. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Aby kupić bilety do teatru na spektakl „Pikantni” i inne organizowane przez nas wydarzenia, odwiedź nasz repertuar.

Wydarzenia

16.01.2022
16:00
Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej Gliwice
16.01.2022
19:00
Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej Gliwice

Komentarze

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.