Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Blog

Przedstawienie teatralne na podstawie filmu. Na co iść do teatru?

Anna First
Stowarzyszenie Umarłych Poetów, Imię, Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – to nie tylko świetne filmy, ale też doceniane przez publiczność przedstawienia teatralne. Co zyskuje kino po przeniesieniu na deski teatru? Jakie teatralne adaptacje znanych filmów można teraz oglądać?

Stowarzyszenie Umarłych Poetów z Wojciechem Malajkatem

Najpierw był film na podstawie książki z genialną rolą Robina Williamsa, dzisiaj jest spektakl z doskonałą grą aktorską Wojciecha Malajkata. Obok niego na scenie w Stowarzyszeniu Umarłych Poetów występują m.in. Maciej Musiał i Maciej Musiałowski. Wzruszająca historia o dorastaniu w adaptacji teatralnej wciąż jest aktualna. Konflikt pokoleń w interpretacji najlepszych aktorów starego i nowego pokolenia nabiera szczególnego wymiaru. Warto zobaczyć ten spektakl na żywo, choćby po to, by podziwiać ich kunszt i wspólnie z nimi zakrzyknąć: „Kapitanie, mój kapitanie!”.

alt text

Dobrze się kłamie (w miłym towarzystwie) – z Anitą Sokołowską i Bartłomiejem Topą

Kinowy hit Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, który doczekał się adaptacji w dziesiątkach wersji językowych, teraz można zobaczyć w teatrze. Najlepsi polscy aktorzy wcielają się w role przyjaciół, którzy podejmują niebezpieczną grę. Przedstawienie teatralne Dobrze się kłamie ponownie stawia najważniejsze pytania: czy możemy zaufać swoim najbliższym? Widzieliście już tę historię w kinie, jednak warto zobaczyć ją jeszcze raz w teatrze – w końcu tutaj wydarzyć się może wszystko. Anita Sokołowska, Bartłomiej Topa, Szymon Bobrowski i Olga Bołądź zapewnią Wam niezapomniany wieczór.

alt text

Spektakl Imię, czyli awantura po francusku

Imię – spektakl na podstawie hitu kinowego z Francji – to komedia, która prowokuje do refleksji. Kontrowersyjny wybór imienia dla dziecka głównego bohatera jest punktem zapalnym gorącej dyskusji. A kiedy awantura już się zacznie, trudno ją powstrzymać. Spektakl Imię w gwiazdorskiej obsadzie – z Wojciechem Malajkatem, Małgorzatą Foremniak i Szymonem Borowskim – to świetna propozycja na wieczór z przyjaciółmi.

alt text

50 twarzy Greya w interpretacji Krystyny Jandy

Warto pozwolić sobie na fantazje – także te erotyczne. Saga o Christianie Greyu zdobyła serca miliony fanek na całym świecie. A wszystko zaczęło się od księgowej, która spisywała swoje seksualne marzenia. To właśnie jej historia zainspirowała Krystynę Jandę do stworzenia spektaklu „Klaps! 50 twarzy Greya”. W rolę przystojnego amanta wciela się Mateusz Damięcki. Warto iść do teatru choćby po to, by zobaczyć go w stroju Batmana.

alt text

Tagi:

Wydarzenia

Komentarze

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.