NOWOŚĆ! Kup voucher pod choinkę. Kliknij i podaruj najbliższym prezenty pełne emocji.
Wybierz miasto
Blog

Przedstawienie teatralne na podstawie filmu. Na co iść do teatru?

Anna First
Stowarzyszenie Umarłych Poetów, Imię, Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – to nie tylko świetne filmy, ale też doceniane przez publiczność przedstawienia teatralne. Co zyskuje kino po przeniesieniu na deski teatru? Jakie teatralne adaptacje znanych filmów można teraz oglądać?

Stowarzyszenie Umarłych Poetów z Wojciechem Malajkatem

Najpierw był film na podstawie książki z genialną rolą Robina Williamsa, dzisiaj jest spektakl z doskonałą grą aktorską Wojciecha Malajkata. Obok niego na scenie w Stowarzyszeniu Umarłych Poetów występują m.in. Maciej Musiał i Maciej Musiałowski. Wzruszająca historia o dorastaniu w adaptacji teatralnej wciąż jest aktualna. Konflikt pokoleń w interpretacji najlepszych aktorów starego i nowego pokolenia nabiera szczególnego wymiaru. Warto zobaczyć ten spektakl na żywo, choćby po to, by podziwiać ich kunszt i wspólnie z nimi zakrzyknąć: „Kapitanie, mój kapitanie!”.

alt text

Dobrze się kłamie (w miłym towarzystwie) – z Anitą Sokołowską i Bartłomiejem Topą

Kinowy hit Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, który doczekał się adaptacji w dziesiątkach wersji językowych, teraz można zobaczyć w teatrze. Najlepsi polscy aktorzy wcielają się w role przyjaciół, którzy podejmują niebezpieczną grę. Przedstawienie teatralne Dobrze się kłamie ponownie stawia najważniejsze pytania: czy możemy zaufać swoim najbliższym? Widzieliście już tę historię w kinie, jednak warto zobaczyć ją jeszcze raz w teatrze – w końcu tutaj wydarzyć się może wszystko. Anita Sokołowska, Bartłomiej Topa, Szymon Bobrowski i Olga Bołądź zapewnią Wam niezapomniany wieczór.

alt text

Spektakl Imię, czyli awantura po francusku

Imię – spektakl na podstawie hitu kinowego z Francji – to komedia, która prowokuje do refleksji. Kontrowersyjny wybór imienia dla dziecka głównego bohatera jest punktem zapalnym gorącej dyskusji. A kiedy awantura już się zacznie, trudno ją powstrzymać. Spektakl Imię w gwiazdorskiej obsadzie – z Wojciechem Malajkatem, Małgorzatą Foremniak i Szymonem Borowskim – to świetna propozycja na wieczór z przyjaciółmi.

alt text

50 twarzy Greya w interpretacji Krystyny Jandy

Warto pozwolić sobie na fantazje – także te erotyczne. Saga o Christianie Greyu zdobyła serca miliony fanek na całym świecie. A wszystko zaczęło się od księgowej, która spisywała swoje seksualne marzenia. To właśnie jej historia zainspirowała Krystynę Jandę do stworzenia spektaklu „Klaps! 50 twarzy Greya”. W rolę przystojnego amanta wciela się Mateusz Damięcki. Warto iść do teatru choćby po to, by zobaczyć go w stroju Batmana.

alt text

Tagi:

Wydarzenia

12.12.2020
16:00
CEA Filharmonia Gorzowska Gorzów Wielkopolski
12.12.2020
19:00
CEA Filharmonia Gorzowska Gorzów Wielkopolski
31.01.2021
16:00
Filharmonia Częstochowska Częstochowa
31.01.2021
19:30
Filharmonia Częstochowska Częstochowa
05.03.2021
17:30
Centrum Spotkania Kultur Lublin
05.03.2021
20:00
Centrum Spotkania Kultur Lublin
10.04.2021
17:30
Pałac Kultury Zagłębia Dąbrowa Górnicza
10.04.2021
20:00
Pałac Kultury Zagłębia Dąbrowa Górnicza
11.04.2021
16:00
Teatr im. Juliusza Słowackiego Kraków
11.04.2021
18:30
Teatr im. Juliusza Słowackiego Kraków
17.04.2021
16:00
Oświęcimskie Centrum Kultury Oświęcim
17.04.2021
18:30
Oświęcimskie Centrum Kultury Oświęcim

Komentarze

Spektakle teatralne, koncerty i kabarety

Wzruszają, bawią do łez i zmuszają do refleksji – eventy, których jesteśmy organizatorem trafiają w zróżnicowane gusta miłośników każdego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dzięki nam, możesz znaleźć i udać się na spektakl, koncert lub występ kabaretowy także w Twoim mieście. Współpracujemy z wieloma placówkami w nawet niewielkich miejscowościach, przez co możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu teraz także w Twoim regionie. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami wydarzeń kulturalnych, wśród których znajdziesz koncert Krzysztofa Cugowskiego z zespołem, spektakle w gwiazdorskich obsadach z udziałem Anny Muchy lub Daniela Olbrychskiego oraz wiele innych niezwykłych eventów. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i obejrzysz na żywo niepowtarzalne widowiska.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.