Blog

T.Love w wielkiej trasie koncertowej – top 5 największych hitów grupy

Marta Fortowska
T.Love – tych Panów przedstawiać nie trzeba. Legenda polskiego rocka, zespół mający na swoim koncie hity takie, jak „Chłopaki nie płaczą”, „Warszawa”, czy „Nie, nie, nie”, od lat obecne w rozgłośniach radiowych, filmach, serialach.

Chociaż w 2017 roku zawiesili działalność, szykują wielki powrót na swoje 40-lecie. Czego możemy spodziewać się na tegorocznych koncertach? Choć zespół promuję trasę najnowszą płytą pt. HAU! HAU!, to z pewnością nie zabraknie na koncertach największych przebojów! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie najsłynniejszych piosenek T. Love. Sprawdźcie, czy są wśród nich Wasze ulubione!

T.Love – „Nie, nie, nie”

„Nie, nie, nie” to chyba jedna z najbardziej znanych piosenek grupy T. Love. Promowała wydany w 2001 roku album „Model 01”, który szybko pokrył się złotem. W nagraniach do płyty wzięli udział m. in. Kayah, Kazik Staszewski, Andrzej Smolik i Fisz.

„Nie, nie, nie” trafiła także do filmu „Biała sukienka” w reżyserii Michała Kwiecińskiego. Autorem tekstu jest Muniek Staszczyk, a muzykę skomponował Maciej Majchrzak, który dołączył do zespołu w 1993 roku.

„Nie, nie, nie” to piosenka, która się nie starzeje. Wręcz przeciwnie – mimo upływu lat wciąż jest porażająco aktualna. Młodemu pokoleniu przypomniał ją zespół XXANAXX (w którego skład wchodzi m. in. Baranovski), wypuszczając w 2018 roku jej cover.

T.Love – „Warszawa”

„Za oknem zimowo zaczyna się dzień

Zaczynam kolejny dzień życia

Wyglądam przez okno, na oczach mam sen

A Grochów się budzi z przepicia”

Jesteśmy przekonani, że w przypadku tej piosenki każdy bez problemu zanuci jej dalszy ciąg! „Warszawa” to kultowy utwór T. Love, który powstał w 1991 roku i wylądował na albumie pt. „Pocisk miłości”.

Płyta wydana została po powrocie Muńka z Anglii i była mocnym akcentem podkreślającym reaktywację zespołu, który zawiesił działalność na czas wyjazdu lidera.

„Warszawa” była singlem promującym „Pocisk miłości” i szybko stała się hitem. Teledysk do piosenki zapewnił zespołowi Grand Prix na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. „Warszawy” do dziś słuchamy w rozgłośniach radiowych, pojawiła się ona również w komedii Juliusza Machulskiego pt. „Superprodukcja”.

T.Love – „King”

„King” to piosenka promująca album T. Love wydany pod tym samym tytułem w 1992 roku. Opowiada historię „romantycznego chuligana”, chłopaka, który „był zawsze trochę z boku, na bakier trochę był, w szkole nikt nie wiedział, czym King naprawdę żył”.

To piosenka otwierająca płytę i będąca doskonałą zapowiedzią tego, czego możemy się na niej spodziewać – utworów, w których zespół bierze na tapet nie tylko historie z życia ulicy, ale także branżę muzyczną i polską rzeczywistość lat ’90.

Do dziś album „King” uznawany jest za jedną z najlepszych polskich płyt rockowych.

T.Love – „Chłopaki nie płaczą”

„Mówisz życie jak cukierek

Gorzkie jest czasami

Mówisz panna zostawiła

Kumple dawno cię olali

Ale nie bój nic - minie jakiś czas

Poczuj chłodny świt, wszystko przejdzie ci”

Piosenka „Chłopaki nie płaczą”, która pojawiła się na wydanej w 1997 roku płycie pod tym samym tytułem, była kolejnym hitem, który wyszedł spod pióra Muńka Staszczyka.

Dopełnieniem zabawnego tekstu i chwytliwej melodii stał się teledysk do utworu, w którym muzycy parodiują popularne w latach ’90 boys bandy. Piosenka bez trudu wdarła się do rozgłośni radiowych, zajęła również 1. miejsce na liście przebojów kultowej Trójki.

Piosenka „Chłopaki nie płaczą” była także częścią ścieżki dźwiękowej do filmów pt. „Billboard” i „Superprodukcja”

T.Love – koncerty 2022 z płytą HAU! HAU!

W połowie 2017 roku zespół T. Love zawiesił swoją działalność. Teraz T.Love w składzie z 1992 roku rusza w Polskę z nową płytą HAU! HAU! Z kim widzimy się na koncertach?

 

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.