Baranovski

Bio

Baranovski znany jest publiczności z programu „The Voice of Poland” oraz miłośnikom formacji Xxanaxx. Artysta doskonale radzi sobie także, budując solową karierę. Jego utwory „Luźno”, „Czułe miejsce” czy „Dym” można usłyszeć w największych polskich stacjach radiowych.

Wojtek Baranowski, ukrywający się pod pseudonimem Baranovski, pochodzi z Opoczna. Liceum skończył w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwszy raz zrobiło się o nim głośno w 2014 roku, kiedy wziął udział w eliminacjach do programu „The Voice of Poland”. Zaśpiewał „Here Comes the Sun” Beatlesów i dostał się do odcinków na żywo w drużynie Tomsona i Barona.

Po programie dołączył do formacji Xxanaxx, z którą nagrał album „FWRD”. Od kilku lat Baranovski stawia na solową karierę. Efektem jest debiutancki album „Zbiór”, którego premiera przypadła na 25 października 2019 roku. Krążek został doskonale przyjęty przez słuchaczy i krytyków i szybko stał się złotą płytą. Single promujące album docierały na wysokie miejsca najważniejszych list przebojów.

W 2020 roku Baranovski wydał singiel „Lubię być z nią”. Utwór zajął pierwsze miejsce na liście Air Play – najczęściej granych piosenek radiowych. Dotarł też do szczytów list przebojów RMF FM i Radia Zet.

Ostatnio Baranovski i Ten Typ Mes nagrali razem utwór „Wolność” – teledysk nawiązuje do Strajku Kobiet.

Baranovski – koncerty 2021

W czerwcu 2021 roku Baranovski wypuścił nowy singiel, zatytułowany „Tęskno mi do gwiazd”, a fani z niecierpliwością wyczekują nowej płyty i trasy koncertowej. Zanim to jednak nastąpi, przed nami koncerty, na których wspólnie z Baranovskim będziemy mogli zaśpiewać piosenki z jego debiutanckiej płyty. Polecamy śledzić nasz repertuar i zapisać się do newslettera, aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami.

Baranovski - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.