Historia warszawskiego Teatru Palladium rozpoczyna się jeszcze przed II wojną światową, gdy w latach 1935–37 wzniesiono charakterystyczny, sześciopiętrowy budynek przy ulicy Złotej 7/9. Pierwotne Kino Palladium, które funkcjonowało przez ponad 40 lat, zostało zamknięte w latach 90. XX wieku. W 2006 roku Fundacja „Universitatis Varsoviensis” postanowiła przywrócić miejscu dawny blask.
Przed II wojną światową Teatr Palladium (wtedy jeszcze – Kino) był jednym z kluczowych centrów kulturalnych. Odbywały się tam projekcje filmowe, a w klubie i lokalach gromadziła się śmietanka świata kultury. Sytuacja zmieniła się z wybuchem wojny. Hitlerowcy zajęli cały budynek, dając Polakom jedynie dostęp do teatrzyku.
Ważnym wydarzeniem tamtego okresu było wyświetlenie trzech części filmu „Warszawa walczy” podczas powstania warszawskiego. Po wojnie ponownie otwarto dla wszystkich Kino Palladium (pierwszym wyświetlonym filmem w repertuarze były „Zakazane piosenki”), a w miejscu przedwojennych lokali powstał studencki klub Hybrydy. W takiej formie miejsce funkcjonowało do lat 90. ubiegłego stulecia. W 2006 r. budynek został przejęty przez Fundację „Universitatis Varsoviensis”, która przywraca mu dawny blask.
Obecnie Palladium to miejsce organizowania spektakli teatralnych, dużych koncertów czy imprez okolicznościowych. Ma wystrój klasyczno-modernistyczny – po remoncie zachowano niektóre elementy klasycyzujące, ale reszta wnętrza jest unowocześniona.
Sala Teatru jest w stanie pomieścić do nawet 1500 osób. Do Palladium można się bardzo łatwo dostać – jest położone w samym centrum miasta, więc do dyspozycji pozostaje 14 linii autobusowych, metro oraz cztery duże parkingi. Jak dotąd zorganizowaliśmy tam m.in. spektakle „Nerwica natręctw”, „Porwanie” czy „Berek, czyli upiór w moherze”. Zarezerwuj u nas bilety na komedie, które pojawią się w Teatrze Palladium.
Sprawdź repertuar wydarzeń zaplanowanych w Warszawie.