Katarzyna Bujakiewicz

Bio

Katarzyna Bujakiewicz to wyjątkowa postać na polskim krajobrazie artystycznym, obecna zarówno na scenie teatralnej, filmowej, jak i w świecie seriali. Znana z urody, ujmującego uśmiechu oraz wyjątkowej charyzmy, co sprawia, że cieszy się dużą sympatią szerokiego grona widzów.

Katarzyna Bujakiewicz to jedna z najwybitniejszych polskich aktorek, które wyróżniają się zarówno na scenie teatralnej, jak i w kinie oraz serialach. Urodziła się 28 września 1972 roku w Poznaniu i już w młodym wieku zrozumiała, że sztuka i aktorstwo to jej pasja i powołanie. Pierwsze kroki na drodze zawodowej stawiała, mając już zaledwie 7 lat, kiedy to debiutowała na scenie Teatru Młodego, a także w produkcjach takich, jak: „Ballada o Kasi i drzewie”. Następnie podjęła studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, które ukończyła w 1995 roku. Jednak nawet jako studentka grała epizodyczne role w filmie „Jakub" oraz serialu „Maszyna zmian". Po ukończeniu studiów zagrane przez nią spektakle dyplomowe zostały przez nią odegrane także w Teatrze Nowym w Poznaniu oraz Teatrze Współczesnym w Szczecinie, gdzie aktorka otrzymała stały angaż i występowała aż do 2003 roku, zdobywając uznanie i sympatię widzów.

Oprócz pracy w teatrze, Katarzyna Bujakiewicz zyskała uznanie na dużym ekranie – zagrała w wielu filmach, takich jak na przykład: „Nigdy w życiu", „Listy do M" – zarówno w pierwszej, jak i drugiej części, „Nie kłam kochanie", „Zróbmy sobie wnuka", „Plagi Breslau", „Warszawa". Ponadto, aktorka znalazła się na ekranach telewizorów, grając w wielu popularnych serialach, takich jak „Na dobre i na złe", „Magda M.", „Lekarze", „Ojciec Mateusz". Poza pracą aktorską, artystka pojawiła się również w teledyskach, np. w klipie do utworu „Aniele" Meza czy w teledysku do piosenki „Prócz Ciebie nic" w wykonaniu Kayah i Krzysztofa Kiliańskiego.

Katarzyna Bujakiewicz w „Prywatnej klinice”

Aktorka w żadnym razie nie zwalnia tempa i można ją oglądać w kolejnych produkcjach. Jedną z nich jest szalona farsa „Prywatna klinika”, którą możecie znaleźć w naszym repertuarze. To znakomita komedia z lekką fabułą i wyraźnie zarysowanymi postaciami, okraszona świetną obsadą – oprócz Katarzyny Bujakiewcz na scenie pojawią się między innymi Rafał Cieszyński czy Wojciech Solarz.


Wołomin

Szczecin

Poznań

Kraków

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Kraków

Poznań

Szczecin

Wołomin

Katarzyna Bujakiewicz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.