Bilety

Nysa - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Wieczorek pożegnalny

  • Nyski Dom Kultury, Nysa
  • 20.09.2024

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

  • Nyski Dom Kultury, Nysa
  • 12.10.2024

Wieczorek pożegnalny

Co zrobić, kiedy chcemy się pozbyć jednego z niewygodnych przyjaciół? Zablokować jego numer, skasować z Facebooka? A może… zaprosić go...

Zobacz więcej

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

Jeśli ktoś chce spotkać romantycznego Pawła Domagałę, to serdecznie zapraszamy na jego koncert. „Zresztą, nieważne” to stand-up, w którym artysta...

Zobacz więcej

Nysa jest jednym z najstarszych śląskich miast. Prawdopodobnie – według przekazów Jana Długosza – istnieje już od X wieku. Gród miał założyć Bolesław Krzywousty. Miasto może pochwalić się wielowiekową historią, która przyciąga turystów z różnych zakątków świata. Nysa zachwyca swoją architekturą, w tym gotyckim kościołem św. Jakuba, pięknym rynkiem oraz pałacem Starostów Książąt Nyskich.

W Nysie nie brakuje również wspaniałych, interesujących wydarzeń kulturalnych. Można się tutaj wybrać na porywające koncerty, wciągające spektakle teatralne czy bawiące do łez występy kabaretowe. Zerknij do nadchodzących premier i zaplanuj swoje weekendy. Zarezerwuj bilety online i bądź na bieżąco!

Teatr w Nysie – repertuar spektakli, bilety i sale

Miasto może poszczycić się wieloma instytucjami kulturalnymi, takimi jak:  Ognisko Artystyczne, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, Nyski Ośrodek Rekreacji, Kino 3D „Cinema N 3D”, jak również Nyski Dom Kultury. Mieszkańcy i mieszkanki, jak też turystki i turyści mają zatem szeroki wybór, jeśli chodzi o różnorodność artystyczną i kulturalną.

Przed wybuchem II wojny światowej w Nysie istniał miejski teatr dramatyczny i operowy, który działał od 1852 roku. Niestety, w wyniku zniszczeń wojennych, budynek teatru uległ zniszczeniu. Po wojnie przeprowadzono odbudowę, a obecnie obiekt ten jest wykorzystywany przez Nyski Dom Kultury.

Sale w Nysie – Nyski Dom Kultury

Nyski Dom Kultury skupia się na rozwijaniu edukacji artystycznej, przygotowaniu do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz dostarczaniu rozrywki i organizacji czasu wolnego. Ponadto, instytucja stawia na kształcenie pasji i zainteresowań, a także wspiera rozwój ruchu amatorskiego. Dzięki pozyskanym środkom z Unii Europejskiej, Nyski Dom Kultury organizuje interesujące wydarzenia, przyciągając zarówno mieszkańców naszego województwa, jak i gości oraz turystów zagranicznych.

Po gruntownej modernizacji, Nyski Dom Kultury stał się ważnym centrum miasta, pełniącym rolę miejsca spotkań, dyskusji i przełamywania barier i stereotypów. Oferuje niezwykłe spektakle, spotkania z twórcami, koncerty i wystawy, które są dostępne dla wszystkich odwiedzających placówkę. W Nyskim Domu Kultury im. Wandy Pawlik odnajdziemy różnorodną ofertę kulturalną, obejmującą spektakle teatralne, kabaretowe, recitale polskich artystów, koncerty oraz przedstawienia operowe i operetkowe. Wspaniałe zaplecze, takie jak duża scena, widownia na 500 miejsc, sale kameralne, garderoby, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie, pozwala na organizację różnorodnych wydarzeń, które przyciągają mieszkańców miasta i okolic. Dodatkowo, Nyski Dom Kultury dysponuje własnym studio nagraniowym.

Na scenie obiektu wystąpili już tacy artyści jak: Artur Rojek, Andrzej Piaseczny, Grażyna Łobaszewska i Eleni. Ponadto, Nyski Dom Kultury gościł również PZLPiT „Mazowsze". Duże zainteresowanie wzbudzają również spektakle teatralne oraz występy kabaretów i komików takich jak Rafał Rutkowski, Mateusz Socha czy Igor Kwiatkowski.

Festiwale w Nysie – cykliczne wydarzenia koncertowe

Wśród regularnych wydarzeń odbywających się w Nyskim Domu Kultury warto wspomnieć o musicalu „Prysły Zmysły" z niezapomnianymi przebojami z Kabaretu Starszych Panów. Przedstawienie to jest okazją do posłuchania humorystycznych tekstów autorstwa Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Koncerty w Oświęcimiu – repertuar imprez, bilety i najciekawsze obiekty

Poza Nyskim Domem Kultury, w Nysie mamy jeszcze jeden bardzo ciekawy obiekt koncertowy.

Hala Nysa – bo o tym miejscu mowa – to nowoczesny obiekt sportowo-widowiskowy typu hala, który należy do najbardziej nowoczesnych w Polsce. Kompleks składa się z głównej hali sportowej Nysa, trawiastego stadionu sportowego oraz boiska ze sztuczną murawą. Jego nowoczesna budowa umożliwia elastyczną konfigurację przestrzeni i miejsc, co pozwala na organizację wydarzeń o różnej skali. Hala jest doskonałym miejscem zarówno dla rozgrywek sportowych, dużych gal, jak i koncertów. Obiekt posiada 2500 miejsc siedzących oraz dogodne zaplecze dla sportowców i artystów. Warunki akustyczne w hali są doskonałe, a profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie dodatkowo podnoszą jakość wydarzeń. Na terenie hali odbywają się liczne koncerty, gale muzyki tanecznej oraz prestiżowe zawody sportowe w różnych dyscyplinach, między innymi w piłce siatkowej i ręcznej. W hali odbyła się choćby Gala Muzyki Tanecznej, podczas której wystąpił Zenek Martyniuk oraz inne znane zespoły, takie jak Piękni i Młodzi, Boys i Claudi.

Hala Nysa gościła także liczne grupy kabaretowe. Na nyskiej scenie zobaczyć można było: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Kabaret Nowaki oraz Kabaret K2.

Kabarety w Oświęcimiu – repertuar występów i najsłynniejsze grupy kabaretowe

Nysa może także poszczycić się aktywną sceną kabaretową, gdzie występują znane grupy kabaretowe i komicy. Wieczory pełne śmiechu i zabawy przyciągają zarówno mieszkańców i mieszkanki, jak i przyjezdnych i przyjezdne, tworząc unikalną atmosferę rozrywki.

Nie zapomnij zanotować w swoim kalendarzu najbliższych wydarzeń kulturalnych w Nysie i przygotuj się na niezapomniane doświadczenia artystyczne. Bilety na spektakle, koncerty i inne wydarzenia w Nysie są dostępne online w naszym repertuarze.

Ciesz się kulturalnymi atrakcjami, pięknymi zabytkami i bogatą historią Nysy!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.