Centrum Kultury 105 w Koszalinie

Opis

Centrum Kultury 105 w Koszalinie kształtuje kulturalne życie całego miasta i jego mieszkańców. Od 1976 roku CK 105 poszerza swoją działalność i organizuje coraz więcej koncertów, festiwali oraz warsztatów. Niegdyś, pod tym samym adresem, mieściła się sala koncertowo-teatralna i restauracja. Zarówno w amfiteatrze, jak i Sali Club105 każdego roku odbywa się wiele niezwykłych wydarzeń kulturalnych.

Centrum Kultury 105 ma do swojej dyspozycji cztery zabytkowe budynki, pochodzące z 1871 roku. To właśnie w tych kamieniczkach przed II wojną światową koszalinianie spędzali swój wolny czas, oglądając spektakle teatralne i występy muzyczne.

Centrum Kultury 105 w Koszalinie – sale, wydarzenia, repertuar, bilety

W skład CK 105 wchodzą amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego, sala koncertowo-teatralna Club105, Bałtycka Galeria Sztuki, kino Kryterium (z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami) i Domek Kata. Dzięki modernizacji amfiteatru, przeprowadzonej w latach 2018–2021, obiekt wyposażony jest w najlepszej jakości sprzęt techniczny, umożliwiający organizowanie wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie. Jego projekt opracowali w latach 70. Andrzej Katzer i Marian Czerner, na potrzeby organizacji Festiwalu Chórów Polonijnych. Widownia koszalińskiego Amfiteatru pomieścić może aż 4500 widzów! Wyjątkowe zadaszenie obiektu symbolizuje tęczę i zdaje się unosić w powietrzu. Amfiteatr znajduje się przy ulicy Piastowskiej 7 w Koszalinie. Gościli w nim do tej pory m.in. tacy artyści i artystki jak Anna Wyszkoni, Edyta Geppert, Ewa Farna, Cleo, Margaret, Cezary Pazura, Janusz Radek, Kombii, Michał Szpak, Varius Manx, Daria Zawiałow, Kasia Stankiewicz, Lady Pank, Krzysztof Zalewski, Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów i Kabaret Moralnego Niepokoju. Zdecydowanie jest się czym pochwalić!

Club105 powstał w maju 2014 roku w dawnej sali prób Filharmonii Koszalińskiej. To tutaj odbywają się bardziej kameralne koncerty, ale także spektakle teatralne i przedstawienia kabaretowe. Na scenie CK 105 pojawili się już Katarzyna Groniec, Mela Koteluk, Voo Voo, Raz Dwa Trzy, Kaśka Sochacka, Igor Kwiatkowski, Artur Andrus i wielu innych.

Od 2000 roku w ramach Centrum Kultury 105 w Koszalinie działa Bałtycka Galeria Sztuki. Galeria prezentuje nie tylko twórczość znanych artystów, ale również promuje uczniów lokalnych placówek edukacyjnych.

W ofercie CK 105 znajduje się mnóstwo zajęć skierowanych do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Warsztaty plastyczne, taneczne, wokalne, teatralne to tylko część propozycji. Do najważniejszych wydarzeń organizowanych przez CK 105 należą Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, Hanza Jazz Festiwal, Festiwal Rockowy „Generacja” oraz Festiwal Kulinarny „Ulica Smaków”.

Centrum Kultury 105 zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta, przy ulicy Zwycięstwa 105, dlatego dojazd samochodem bądź komunikacją miejską nie stanowi żadnego problemu.

Najbliższy parking ogólnodostępny, posiadający miejsca wyznaczone dla osób z niepełnosprawnościami, znajduje się przy ulicy Piastowskiej 7 (amfiteatr).

Zarówno w sali widowiskowej przy ulicy Zwycięstwa 105, jak i w amfiteatrze odbywają się koncerty, spektakle teatralne i występy kabaretowe, takie jak „Goło i wesoło” czy Kabaret Neo-Nówka. Sprawdź repertuar wydarzeń w Koszalinie i zarezerwuj bilety online.

Adres

Centrum Kultury 105 w Koszalinie
Zwycięstwa 105
75-001 Koszalin

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.