Artysta

Cleo

Bio

Kultywująca słowiańskie korzenie piosenkarka i autorka tekstów to dużo pozytywnej energii na koncertach. Artystka ma świetny kontakt z publicznością, a jej kolejne hity nie schodzą z radiowych list przebojów.

Cleo, a właściwie Joanna Krystyna Klepko, to urodzona w Szczecinie polska piosenkarka, autorka tekstów, malarka oraz projektantka mody. Swoją karierę zaczynała w chórze gospel Soul Connection. Od 2013 roku współpracuje z Donatanem. Ich pierwszy album studyjny, „Hiper/Chimera”, już na dwa dni przed premierą uzyskał status złotej płyty. W 2016 roku krążek pokrył się potrójną platyną. „Hiper/Chimera” dwukrotnie dotarła do 1. miejsca na OLiS.

Z singlem „My, Słowianie”, którym Cleo i Donatan promowali pierwszą płytę, zajęli 14. miejsce w finale 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. We wrześniu 2016 roku, po podpisaniu kontraktu z Universal Music Polska, Celo wydała album „Bastet”. Zadebiutował on na 3. miejscu OLiS. Piosenkarka promowała swój album takimi singlami jak „Zabiorę nas”, „Wolę być” i „N-O-C”. Tym razem piosenkarka zostawiła za sobą słowiańskie korzenie. by zaryzykować z egipskim klimatem jako tytułowa bogini Bastet.

Cleo wydała swój trzeci album. „superNOVA”. w 2020 roku. Artystka sięgnęła po nowoczesne rozwiązania, aby przeboje pozostały taneczne. Cleo zwinnie przeskakuje na krążku od syntetycznych brzmień z lat 80., przez housowe produkcje, aż po trapowe bity.

Czwarty album – „vinyLOVA” i singiel z Marylą Rodowicz

W 2021 roku ukazał się kolejny album piosenkarki „vinyLOVA”, który zawierał między innymi utwór „Za krokiem w krok”. Jednym z singlów promujących nowy materiał była piosenka „Dalej” z Marylą Rodowicz. Obie artystki możemy zobaczyć w klipie pt. „Dalej/Neony”.

Artystka kontynuuje promocję swojej ostatniej płyty w 2022 roku. Zapraszamy na koncerty Cleo już w maju!

Bilety

Cleo - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.