Płocka Szkoła Muzyczna

Opis

Historia Płockiej Szkoły Muzycznej jest wyjątkowo złożona i powiązana z tradycją muzyczną Płocka, sięgającą przełomu XVI i XVII wieku. Od 2004 roku Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku posiada własną salę koncertową, w której odbywają się różne wydarzenia kulturalne.

Ważnym wydarzeniem dla płockiej tradycji muzycznej było powstanie w 1900 roku Płockiego Towarzystwa Muzycznego. Od 1917 roku w Płocku działała Biskupia Szkoła Organistowska. Miało to duże znaczenie dla powstania w 1945 roku Płockiej Szkoły Muzycznej, której założycielem oraz dyrektorem został prof. Tadeusz Paciorkiewicz. Późniejsze lata były dla działalności szkoły niesprzyjające, jednak spełniała ona swoją funkcję, a w latach 60. dyrektor Marcin Kamiński zadbał o prawidłowy rozwój placówki.

Sala Koncertowa Płockiej Szkoły Muzycznej – spektakle, koncerty, bilety

Projekt renowacji szkoły połączony z budową sali koncertowej powstał w 1999 roku, a podczas inauguracji roku szkolnego 2004/2005 została oddana do użytku. Początkowo projekt zakładał salę przystosowaną dla 300 osób, jednak władze postanowiły zwiększyć tę liczbę do 500. Ostatecznie sala posiada 371 miejsc na widowni oraz 111 miejsc na balkonach. Sala Koncertowa w Płockiej Szkole Muzycznej jest miejscem występów i prób Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego, a także przestrzenią dla „Płockich Talentów”, czyli uczniów, którzy wraz z orkiestrą prezentują swoje umiejętności.

W Sali Koncertowej Płockiej Szkoły Muzycznej odbywają się również spektakle teatralne (Berek, czyli upiór w moherze, Wiesz, że wiem), koncerty (na przykład Pawła Domagały) i przedstawienia kabaretowe. Do jej atutów należy znakomita akustyka.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku mieści się przy ulicy Kolegialnej 23, w południowo-zachodniej części miasta.

Sprawdź repertuar naszych wydarzeń w Płockiej Szkole Muzycznej i zarezerwuj bilety.

Bilety

Adres

Płocka Szkoła Muzyczna
Kolegialna 23
09-402 Płock

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.