Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Artysta

Kombii

Bio

Zespół Kombii został założony w 2003 roku przez Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka i Jana Plutę. Przez lata stworzyli masę niezapomnianych hitów, m.in. „Pokolenie”, „Ślad” czy „Sen się spełni”.

Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta zaczęli wspólne grać już w 1976 roku. Współtworzyli wówczas wraz ze Sławomirem Łosowskim i Zbigniewem Sentowskim grupę Kombi. Przez 15 lat grupa wydała 5 płyt studyjnych i długa listę legendarnych przebojów, takich jak „Słodkiego miłego życia” czy „Nasze Randez-Vous”. W 1991 roku zespół wydał płytę „The Best of Kombi” i zagrał jubileuszowy koncert w Sopocie. Następnie zespół zawiesił działalność.

Po rozpadzie zespołu Kombi Grzegorz Skawiński wraz z Waldemarem Tkaczykiem, Zbigniewem Kraszewskim i Piotrek Łukaszewskim założyli zespół Skawalker, który trzy lata później przeobraził się w O.N.A. z debiutującą Agnieszką Chylińską na wokalu. Muzycy występowali w tej formacji przez kolejne 9 lat.

Po rozpadzie O.N.A w 2003 roku Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk postanowili założyć wraz z Janem Plutą – dawnym perkusistą zespołu Kombi – nowy zespół, który przyjął nazwę Kombii (dwa „ii” odnosiły się do rzymskiej liczby dwa).

Koncerty zespołu Kombii i płyta „5”

W trakcie 18 lat działalności grupa wydała 5 albumów studyjnych. Ostatni z nich, wydany we wrześniu 2021 roku, zatytułowany jest po prostu „5”.

W 2021 i 2022 roku grupa ruszy w trasę koncertową pt. Kombii Akustycznie - The Best Of. Podczas koncertów zespół zagra nie tylko legendarne hity z dorobku Kombii, ale także przeboje z nowych płyt, w tym w szczególności z płyty „5”. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nowo w akustycznej wersji, która nadała utworom bardziej lirycznego i subtelnego brzmienia.

Wydarzenia

26.02.2022
19:00
Kombii Akustycznie - The Best Of
Filharmonia Pomorska Bydgoszcz

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.