Kombii

Bio

Zespół Kombii został założony w 2003 roku przez Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka i Jana Plutę. Przez lata stworzyli masę niezapomnianych hitów, m.in. „Pokolenie”, „Ślad” czy „Sen się spełni”.

Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta zaczęli wspólne grać już w 1976 roku. Współtworzyli wówczas wraz ze Sławomirem Łosowskim i Zbigniewem Sentowskim grupę Kombi. Przez 15 lat grupa wydała 5 płyt studyjnych i długa listę legendarnych przebojów, takich jak „Słodkiego miłego życia” czy „Nasze Randez-Vous”. W 1991 roku zespół wydał płytę „The Best of Kombi” i zagrał jubileuszowy koncert w Sopocie. Następnie zespół zawiesił działalność.

Po rozpadzie zespołu Kombi Grzegorz Skawiński wraz z Waldemarem Tkaczykiem, Zbigniewem Kraszewskim i Piotrek Łukaszewskim założyli zespół Skawalker, który trzy lata później przeobraził się w O.N.A. z debiutującą Agnieszką Chylińską na wokalu. Muzycy występowali w tej formacji przez kolejne 9 lat.

Po rozpadzie O.N.A w 2003 roku Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk postanowili założyć wraz z Janem Plutą – dawnym perkusistą zespołu Kombi – nowy zespół, który przyjął nazwę Kombii (dwa „ii” odnosiły się do rzymskiej liczby dwa).

Koncerty zespołu Kombii i płyta „5”

W trakcie 18 lat działalności grupa wydała 5 albumów studyjnych. Ostatni z nich, wydany we wrześniu 2021 roku, zatytułowany jest po prostu „5”.

W 2023 roku grupa ruszy w trasę koncertową pt. Kombii - Nasze pokolenie. Podczas koncertów zespół zagra nie tylko legendarne hity z dorobku Kombii, ale także przeboje z nowych płyt, w tym w szczególności z płyty „5”. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nowo w akustycznej wersji, która nadała utworom bardziej lirycznego i subtelnego brzmienia.


Olsztyn

11.03.2024
19:00
Olsztyn Aula im. Anny Wasilewskiej
Kombii - Nasze pokolenie

Wrocław

22.04.2024
19:00
Wrocław Sala Koncertowa Radia Wrocław
Kombii - Nasze pokolenie

Olsztyn

11.03.2024
19:00
Olsztyn Aula im. Anny Wasilewskiej
Kombii - Nasze pokolenie

Wrocław

22.04.2024
19:00
Wrocław Sala Koncertowa Radia Wrocław
Kombii - Nasze pokolenie

Kombii - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.