Artysta

Grzegorz Skawiński

Bio

Charakterystyczny głos takich piosenek jak „Pokolenie”, „Ślad” czy „Już Ci nie wybaczę” jest nam wszystkim doskonale znany. Grzegorz Skawiński, lider zespołu Kombii, ma na swoim koncie wiele niezapomnianych hitów i wciąż tworzy kolejne!

Grzegorz Skawiński urodził się w 1954 roku w Mławie. Tam uczęszczał do policealnej szkoły muzycznej, w której uczył się w klasie gitary klasycznej. Studiował na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku pedagogiki specjalnej.

Będąc w szkole średniej, razem z Waldemarem Tkaczykiem założył pierwszy zespół – Kameleon. Następnie były grupy: Horoskop, Akcenty, Skawalker. W 1994 roku, po przyjęciu do zespołu Agnieszki Chylińskiej, zespół Skawalker zmienił nazwę na O.N.A., jednak w 2003 roku zakończył działalność. Wówczas Grzegorz Skawiński wraz z Waldemarem Tkaczykiem i Janem Plutą założył zespół Kombii (wcześniej Kombi).

Inauguracyjny koncert Kombii odbył się 11 lipca 2003 roku w Operze Leśnej w Sopocie, a powrót zespołu w nowej odsłonie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem fanów.

Grzegorz Skawiński poza działalnością w zespole ma na swoim koncie także współpracę z innymi artystami, m.in. z zespołem Banda i Wanda, Acid Drinkers, Robertem Jansonem czy Kasią Stankiewicz.

Kombii Akustycznie – The Best Of

Tym, którzy chcieliby posłuchać Kombii na żywo, polecamy wyjątkowy koncert – „Kombii Akustycznie – The Best Of”. Przed nami wieczór z największymi hitami oraz premierowym repertuarem z płyty „KOMBII 5”. Akustyczne aranżacje i doskonała atmosfera to przepis na udany wieczór. Spędźmy go razem!

Grzegorz Skawiński - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.