Bilety

Koszalin - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Zaręczony pogrąŻony

  • Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
  • 09.03.2024

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie

  • Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
  • 25.03.2024

My baby, czyli rodzinny biznes

  • Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
  • 14.04.2024

Dobrze się kłamie

Kwiatkowska, Sokołowska i Topa w najsłynniejszej historii ostatnich lat

  • Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
  • 17.05.2024

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

  • Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
  • 09.06.2024

Zaręczony pogrąŻony

Czy zaręczyny mogą stać się dla mężczyzny początkiem końca? Czy koniec może stać się dla mężczyzny nowym początkiem? Czy...

Zobacz więcej

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy...

Zobacz więcej

My baby, czyli rodzinny biznes

„My Baby, czyli rodzinny biznes” Trzeba mieć zasady, prawda? Prawda! Chyba że ktoś w zamian zaproponuje posadę prezesa zarządu...

Zobacz więcej

Dobrze się kłamie

Kwiatkowska, Sokołowska i Topa w najsłynniejszej historii ostatnich lat

Kinowy hit na deskach teatru. „Dobrze się kłamie” to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Kto z przyjaciół ma...

Zobacz więcej

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

Paweł Domagała – stand-up „Zresztą nieważne” Paweł postanowił zrobić sobie prezent na 40. urodziny i zadebiutować z własnym programem stand-upowym!...

Zobacz więcej

Koszalin to drugie co do wielkości miasto województwa Zachodniopomorskiego, które do XVII wieku znajdowało się nad morzem. W 1690 roku wielki sztorm zamulił jeden z kanałów i Koszalin przestał wtedy pełnić rolę portu morskiego. W 2021 roku Koszalin liczył 105 801 mieszkańców – jest zaliczany do centrów gospodarczych regionu pomorskiego.

Obecnie miasto jest także prężnie działającym ośrodkiem kulturalnym, znajdują się tam liczne muzea, teatry, kina oraz filharmonia. Odbywa się tam także wiele cyklicznych wydarzeń, festiwali i imprez – zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. W Koszalinie od 2005 roku działa Rada Kultury, która doradza prezydentowi w sprawach związanych ze sztuką i kulturą, a miasto prowadzi portal grafikkultury.pl, gdzie na bieżąco dodawane są informacje o ciekawych wydarzeniach.

Sprawdźmy, co czeka na widzów w koszalińskim repertuarze w 2023 i 2024 roku!

Koszalin – festiwale i wydarzenia kulturalne

W Koszalinie odbywają się dwa festiwale filmowe. „Młodzi i film” to największy i jednocześnie najstarszy festiwal młodego kina w Polsce. Impreza odbyła się pierwszy raz w 1973 roku, a w kolejnych edycjach prezentowali swoje dzieła tacy twórcy jak Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi czy Agnieszka Holland. Wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym Koszalina jest inicjatywa „Integracja Ty i Ja”. To festiwal filmowy, który koncentruje się na tematyce niepełnosprawności. Co roku jako goście honorowi zapraszane są osoby z niepełnosprawnością reprezentujące różne dziedziny sztuki, kultury czy sportu.

W Koszalinie odbywa się też kilka festiwali muzycznych: chóralny, organowy oraz Hanza Jazz Festiwal. Turystów może przyciągnąć też bogata oferta muzealna m.in. w Muzeum Radia czy Muzeum Wody. Ważnym ośrodkiem kulturalnym miasta jest Centrum Kultury 105 – odbywają się tam różne projekty artystyczne, warsztaty i spotkania edukacyjne. W budynku znajduje się spora sala widowiskowa, Bałtycka Galeria Sztuki oraz kino studyjne Kryterium. To właśnie w CK105 odbywa się festiwal Młodzi i film, jak również Hanza Jazz Festiwal.

Koncerty w Koszalinie – sale, artyści i bilety

W Centrum Kultury 105 znajduje się także najbardziej znana sala koncertowa w mieście, czyli Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego. Amfiteatr w Koszalinie to koncertowe miejsce dla każdego – usłyszeć można tam znane postaci polskiej sceny rozrywkowej takie jak Lady Pank, Cleo czy Krzysztof Zalewski. Bilety na koncerty są dostępne online na naszej stronie.

Wielbiciele muzyki poważnej najczęściej korzystają z propozycji Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki. Na słuchaczy czekają koncerty symfoniczne, kameralne, ale także występy baletowe i operowe, a nawet spektakle teatralne.

Koncerty w Koszalinie organizowane są także w Event Center G38 – sala ma aż 600 m2, dużą scenę oraz bar. W ostatnim czasie występowały tam takie gwiazdy jak Dżem, Kękę, Strachy na Lachy czy Roksana Węgiel. Sprawdź nasz repertuar wydarzeń i zarezerwuj bilety na koncerty online.

Teatr w Koszalinie – spektakle, bilety i sale

Spektakle w Koszalinie można zobaczyć w wielu miejscach, jednak najbardziej znanym jest Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego. W przeszłości w budynku znajdował się kościół ewangeliczny – miejsce to działa jako instytucja kultury od 1958 roku. Repertuar teatru jest różnorodny – znajdują się w nim zarówno spektakle autorskie, jak i agencyjne. Teatr prowadzi również działalność edukacyjną oraz organizuje Festiwal Koszalińskie Konfrontacje Młodych „M-TEATR”. Bilety na spektakle i inne wydarzenia są dostępne online na naszej stronie.

W Koszalinie znajduje się pierwszy w województwie zachodniopomorskim Teatr Muzyczny Adria. Na widzów czeka bogaty repertuar musicali – nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Teatr organizuje również wiele koncertów, w tym doroczny koncert sylwestrowy. W Koszalinie w budynku z ponad 100 letnią historią funkcjonuje Teatr Variete Muza. Wcześniej znajdowało się tam kino, gospoda, a nawet Klub Milicji Obywatelskiej. W miejscu o tak bogatej historii organizowane są teraz różnorodne wydarzenia – koncerty, występy kabaretowe i imprezy zamknięte: wesela, urodziny czy komunie.

Kabarety w Koszalinie – bilety na najciekawsze występy

Występy kabaretowe ma w swoim repertuarze wiele miejsc w Koszalinie – są to m.in. znane z organizacji innych imprez: Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego, Bałtycki Teatr Dramatyczny, Teatr Variete Muza czy Teatr Muzyczny Adria. Na przestrzeni lat w Koszalinie można było zobaczyć najlepsze polskie grupy kabaretowe takie jak: Neo-Nówka, Kabaret pod Wyrwigroszem czy Kabaret Moralnego Niepokoju. Bilety na występy kabaretowe w Koszalinie znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.