Artysta

Lady Pank

Bio

Lady Pank to prawdziwa legenda polskiej sceny rockowej. Trudno znaleźć osobę, która nigdy nie śpiewała takich klasyków jak „Kryzysowa narzeczona”, „Zawsze tam, gdzie Ty” czy „Stacja Warszawa”.

Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz – to właśnie oni tworzą skład kultowego już Lady Pank. Zespół został założony pod koniec 1981 roku we Wrocławiu przez Jana Borysewicza (gitarzysta, kompozytor) i Andrzeja Mogielnickiego (autor tekstów) tuż po tym, jak odeszli z formacji Budka Suflera. Przez 30 lat kariery nagrali dziesiątki przebojów i wydali ponad 20 albumów, a wiele z nich zdobyło statusy złotych i platynowych płyt. W tym roku Lady Pank obchodzi swoje 40-lecie i wyrusza w trasę „LP40”, aby być bliżej fanów podczas tej szczególnej okazji.

Największa popularność grupy przypadła na lata 1983–1986. W 1983 roku zespół zagrał ponad 360 koncertów, a jednym z nich był słynny występ w hali Gwardii w Warszawie. TVP zarejestrowało największe hity zespołu, które potem znalazły się na debiutanckiej płycie – pt. „Lady Pank”. Największą konkurencją dla grupy były wtedy Republika, Perfect, Oddział Zamknięty, Lombard, Bajm i Maanam… A kto nie chciałby obracać się w takim towarzystwie?

Koncerty Lady Pank – Borysewicz i Panasewicz znów na scenie

Jeszcze nie tak dawno temu mogliśmy podziwiać panów z Lady Pank podczas występów na żywo związanych z promocją płyty – „Strach się bać”. Korzystając z wakacyjnej pogody, koncerty odbyły się w sześciu amfiteatrach, aby fani mogli maksymalnie skorzystać z uroków lata.

W tym roku czeka nas coś zupełnie niesamowitego. Zespół z okazji swojego 40-lecia wyrusza w ogólnopolską trasę zatytułowaną „LP40”. Lady Pank zjedzie prawie całą Polskę, a bilety na ten wyjątkowy show można zdobyć TUTAJ.

Bilety

23.09.2022
20:00
Lady Pank - LP40
Amfiteatr w Gorzowie Gorzów Wielkopolski

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.