Bilety

Chrzanów - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!

  • Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Chrzanów
  • 28.06.2024

Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!

Maciej Stuhr powraca na scenę kabaretową w wielkim stylu! Jego najnowszy program, czyli „Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!”,...

Zobacz więcej

Chrzanów to nieduża miejscowość położona w południowej Polsce – w województwie małopolskim. Początków historii miasta można upatrywać w pierwszych wzmiankach o istnieniu kasztelanii na granicy Śląska i Małopolski z 1178 roku (według innych źródeł miejscowość powstała około 1230 roku). Prawa miejskie Chrzanów uzyskał w XIV wieku. Miasto podupadło podczas potopu szwedzkiego na skutek wojennej zawieruchy. W XVIII wieku do Chrzanowa zaczęli napływać Żydzi i Żydówki, tworząc sporą zbiorowość. W początkowym okresie XX wieku miasto przechodziło intensywny rozwój, związany z powstaniem różnych instytucji i organizacji. W 1909 roku zostało utworzone Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół", a w 1911 roku powstało Gimnazjum im. Stanisława Staszica. W wyniku działań II wojny światowej zostało zniszczone około 25% zabudowy miasta.

Wydarzenia i imprezy w Chrzanowie

W Chrzanowie nie brakuje wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie. W kalendarzu imprez, poza wieloma eventami rozrywkowymi, regularnie organizowane są w mieście komediowe spektakle teatralne, występy kabaretowe oraz koncerty najgłośniejszych artystów.

Teatr w Chrzanowie – repertuar spektakli, najlepsze komedie

Choć typowego teatru w Chrzanowie nie ma, to nie można powiedzieć, by ta stosunkowo nieduża miejscowość (około trzydziestosześciotysięczna) nie dbała o rozwój kulturalny swoich mieszkańców. Chrzanowianie i chrzanowianki mogą korzystać ze zlokalizowanego w samym centrum miasta domu kultury, a także Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Popularną destynacją kulturalną jest także Kino Sztuka zlokalizowane w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Należy ono do Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych, a cały projekt powołania był finansowany przez Unię Europejską. W Sali też organizowane są spektakle komediowe.

Sale w Chrzanowie –  repertuar, bilety

Nie można także zapominać o tym, że w Chrzanowie prężnie działa Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Jest to miejsce częstych spotkań mieszkanek i mieszkańców, a także powszechny wybór, jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne.

Chrzanowski Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji prowadzi swoją działalność kulturalną i edukacyjną od niemal 50 lat. Jako instytucja kulturalna działająca na rzecz społeczności lokalnej, MOKSIR Chrzanów został uhonorowany nagrodą „Za zasługi dla rozwoju miasta i ziemi chrzanowskiej" w 2011 roku, przyznaną przez Burmistrza Miasta Chrzanowa. Głównym celem ośrodka jest promowanie kultury i sztuki wśród mieszkańców i mieszkanek, rozwijanie zainteresowań oraz wspieranie lokalnych artystów i artystek. MOKSIR prowadzi wiele sekcji artystycznych, takich jak Studio Baletowe, grupa teatralna Apart, studio piosenki Bell Canto, Zespół Tańca Polskiego Galicja oraz grupa wokalna Impresja. W budynku MOKSIR znajduje się wiele obiektów przeznaczonych do organizacji różnorodnych wydarzeń, takich jak kino cyfrowe 3D, sala koncertowo-balowa, sala teatralno-kinowa, sale konferencyjne, ośrodek sportowy, basen letni, siłownia i wiele innych. Repertuar MOKSIR w Chrzanowie jest niezwykle różnorodny i zawsze dostosowany do potrzeb odbiorców i odbiorczyń. W ramach ośrodka organizowane są koncerty, warsztaty, spotkania tematyczne, spektakle teatralne, a także różnego rodzaju imprezy masowe i okolicznościowe. MOKSIR stara się zapewnić bogate i interesujące doświadczenia artystyczne dla społeczności chrzanowskiej.

Chrzanowskie Festiwale

Władze Chrzanowa nie zapominają o zaspokajaniu festiwalowych pragnień mieszkanek i mieszkańców. Corocznie w czerwcu przez miasto przechodzi istny tajfun kulturalnych wydarzeń i imprez, które są organizowane pod wspólnym szyldem – jako Dni Chrzanowa. Zazwyczaj na te eventy składają się wydarzenia kulturalne, sportowe i rozrywkowe.

Koncerty w Chrzanowie – repertuar, artyści, bilety

Chrzanowscy melomani i melomanki również mają swoje miejscówki w Chrzanowie. Jeśli należycie grona muzykomaniaków, koniecznie wybierzcie się do Klubu Stara Kotłownia albo do Ambasady Kreatywności.

Ambasada Kreatywności jest nowym punktem na mapie Chrzanowa – to klubo-herbaciarnia połączona z miejscem wymiany pomysłów i idei. Twórcy chcieli stworzyć miejsce, w którym mieszkańcy mogliby wymieniać się wiedzą, zamiarami czy myślami.

Stara Kotłownia jest miejscem z dłuższą historią. Znajduje się w dawnej kotłowni Domu Kultury. Klub ma ponad 220 metrów kwadratowych powierzchni, profesjonalną scenę i nagłośnienie, dlatego jest często wybierany nie tylko na koncerty, ale także na występy kabaretowe.

Najlepsze kabarety i topowe skecze w Chrzanowie

Chrzanów może się pochwalić naprawdę bogatą sceną kabaretową. Chrzanowskie popołudnia i wieczory są uświetniane przez najlepszych kabareciarzy i komików z całej Polski. Dzięki temu niejednokrotnie Chrzanów staje się małopolską stolicą polskiego kabaretu, zapewniając widzom i widzkom pełnię świetnej zabawy i humoru na najwyższym poziomie.

Przygotuj się na niezapomniane artystyczne przeżycia. Bilety na spektakle, koncerty i inne wydarzenia w Chrzanowie znajdziesz w naszym repertuarze – zarezerwuj już dzisiaj i ciesz się wspaniałymi wydarzeniami kulturalnymi!

 

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.