Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

Bio

Jeden z największych i najstarszych w Polsce zespołów folklorystycznych. Od niemal siedemdziesięciu lat zachwyca swoimi występami, odnoszącymi się do folkloru śląskiego, małopolskiego i kujawskiego. Rokrocznie Zespół Śląsk gra około 200 koncertów – nie tylko w mniejszych miejscowościach, ale także na wielkich światowych scenach.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk został założony w 1953 roku przez Stanisława Hadynę i Elwirę Kamińską. Jest to wielozespołowa formacja artystyczna obejmująca balet, chór i orkiestrę. Pierwotnie repertuar zespołu skupiał się na folklorze śląskim, w szczególności na tańcach i pieśniach z regionu Górnego Śląska, ziemi cieszyńskiej i Beskidów. Obecnie Zespół Pieśni i Tańca Śląsk wykonuje polskie pieśni i tańce z różnych regionów kraju, a także prezentuje opery, oratoria i muzykę sakralną.

Swoją działalnością artystyczną zespół pielęgnuje tradycje i historie nie tylko regionu, ale również całej Polski. Koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą. Do tej pory Zespół Pieśni i Tańca Śląsk odwiedził ponad 40 krajów na pięciu kontynentach. Siedzibą zespołu jest Kompleks Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie. To również miejsce, gdzie organizowane są warsztaty tańca ludowego i współczesnego, prowadzone przez artystów i pedagogów zespołu, umożliwiające rozpowszechnianie wiedzy i umiejętności w dziedzinie tańca tradycyjnego i nowoczesnego.

70-lecie Zespołu Śląsk – Koncert Jubileuszowy

Jesienią pojawi się wyjątkowa okazja do zobaczenia pięknych i kolorowych występów Zespołu Śląsk na żywo! „Śląsk” w tym roku będzie bowiem obchodził swoje 70-lecie! Artyści i artystki zaprezentują najwspanialszy repertuar ze swojego siedemdziesięcioletniego dorobku. Przepiękne stroje, w jakich występują, swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.