70-lecie Zespołu Śląsk Koncert Jubileuszowy

Opis

5.0 / 5
4 oceny
Recenzje
A TO POLSKA WŁAŚNIE – tym wybitnym programem Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. St. Hadyny pod dyrekcją Pana Dyrektora Zbigniewa Cierniaka wyruszył w jubileuszową trasę koncertową w Polsce. 

Artyści prezentują widzom najpiękniejszy repertuar ze swojego 70 – letniego dorobku, który stanowi już kanon polskiego tańca narodowego i ludowego. Zespół Pieśni i Tańca ,,Śląsk”, to niezaprzeczalnie AMBASADOR Polskiej Kultury Narodowej, Kultury przez duże K, każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce wykonania, czy to w Polsce, czy w najdalszym zakątku świata.

W salach koncertowych, jak ranga miejsca nakazuje, zespół wystąpi w składzie ok. 120 artystów orkiestry, baletu i chóru.

Przepiękne stroje w jakich występują artyści Zespołu „ Śląsk ’’ swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów. Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej oraz Juraja Kubanki, Władysława Stefanika i Jarosława Światka – twórców potęgi i sławy Zespołu ,,Śląsk”. W programie nie zabraknie ponadczasowych utworów: ,,Karolinka”, ,,Ondraszek”, ,,Hej te nasze góry” oraz tańców: ,,Taniec chustkowy”, ,,Krakowiak”, ,,Tańce górali podhalańskich” i wielu innych niezwykłych utworów.

Kolejny okrągły jubileusz Zespołu ,,Śląsk” dopiero za kilka lat - świętujmy zatem razem z zespołem ten piękny jubileusz na koncertach, warto skorzystać z nadarzającej się możliwości obcowania z tak wielką polską Kulturą, kto wie, kiedy nastąpi następny raz w naszym mieście.

Recenzje (4)

2023-09-09 20:00:00 Opera Nova, Bydgoszcz
Rewelacja, to już kolejny raz i jak zwykle, nie było chwili by coś i ktoś nie zaskakiwał, pełno ruchu, dźwięku i kolorów. Uczta dla zmysłów. Gorąco polecam!!!
Robson G.
2023-09-09 20:00:00 Opera Nova, Bydgoszcz
Piękny występ, i niezapomniane przeżycia. Energia tancerzy i choreografia godna podziwu. A chór męski jak i damski wspaniały. Polecam każdemu z całego serca.
asz01
2023-09-09 20:00:00 Opera Nova, Bydgoszcz
WSPAŁNIAŁY !!!
EWISNIEWSKA
2023-09-09 20:00:00 Opera Nova, Bydgoszcz
Przepięknie, brak słów, profesjonalizm na najwyższym poziomie
Gosia

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.