Artysta

Laboratorium Pieśni

Bio

Laboratorium Pieśni to niezwykły zespół siedmiu pieśniarek, które wykonują śpiew w wielogłosie przy akompaniamencie tradycyjnych instrumentów. Od 2013 roku grupa wykonuje tradycyjne polifoniczne pieśni z całego świata. W 2016 roku artystki wydały album „Rosna”, a w 2018 roku – płytę „Rasti”.

Założycielkami zespołu są Alina Jurczyszyn, absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, i Kamila Bigus – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Do najbardziej znanych pieśni wykonywanych przez wokalistki należą „Sztoj pa moru” (oryg. Што й па мору – Tam, na morzu) oraz „Lecieli żurauli” (oryg. Ой ляцелі жураўлі – Leciały żurawie).

W skład zespołu Laboratorium Pieśni wchodzi siedem pieśniarek z Trójmiasta: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Bosowska, Iwona Bajger, Magda Jurczyszyn-Turło, Alina Klebba i Karolina Stawiszyńska. Artystki wykonują tradycyjne pieśni z Ukrainy, Polski, Bułgarii, Białorusi, Serbii, Albanii, Bośni, Gruzji, Skandynawii oraz innych krajów.

Album „Rasti” został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii album roku – muzyka świata. Z kolei płyta „Puste noce” jest zbiorem najciekawszych polskich i ukraińskich pieśni pogrzebowych, takich jak „Wyletiela Dusza z Tiela” czy „Przyjdzie Panie Zaginąć”. Zespół współpracował między innymi z Kayah, Karoliną Czarnecką i Łukaszem (L.U.C.) Rostkowskim. Oprócz działalności muzycznej Laboratorium Pieśni zajmuje się spektaklami teatralnymi, warsztatami muzycznymi oraz badaniami terenowymi.

Koncert Laboratorium Pieśni w 2022 roku!

Laboratorium Pieśni odwołuje się do folkloru, korzeni, natury i chętnie sięga po improwizację. Dlatego pieśni w wykonaniu wokalistek najlepiej brzmią na żywo. Zarezerwuj bilety na koncert w 2022 roku, aby przenieść się do pradawnego, magicznego świata!

Bilety

10.10.2022
19:00
Laboratorium Pieśni - Koncert Muzyki Świata
Filharmonia Pomorska Bydgoszcz

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.