Blog

Lady Pank z singlem „Krokodyle tańczą”! O czym śpiewa Panasewicz?

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Lady Pank, pomimo upływu czasu, prezentuje fenomenalną formę i wydaje kolejny świetny singiel. Piosenka „Krokodyle tańczą” miała niedawno swoją premierę i zbiera od słuchaczy znakomite opinie. Za muzykę do utworu odpowiada Jan Borysewicz, a za słowa legendarny tekściarz zespołu – Andrzej Mogielnicki. Szykuje się kolejny przebój Lady Pank? Sprawdźmy o czym śpiewa Janusz Panasewicz w najnowszym kawałku!

Lady Pank – „Krokodyle tańczą… nad Bugiem i nad Hańczą”

5 września światło dzienne ujrzał singiel Lady Pank zatytułowany „Krokodyle tańczą”. Za wymowny, pełen trafnych metafor tekst odpowiada Andrzej Mogielnicki. W nagraniu udział wziął duet wiolonczelowy Cello Brothers, czyli Kuba Dubik i Mikołaj Błaszczyk, który współpracował między innymi z Margaret oraz Lanberry. Nastrojową muzykę do utworu skomponował Jan Borysewicz (gitary, instrumenty klawiszowe, chórki), na basie zagrał Krzysztof Kieliszkiewicz, na perkusji Kuba Jabłoński, a na klawiszach Wojtek Olszak. Janusz Panasewicz po raz kolejny wyśpiewał słowa wymagające wnikliwej obserwacji rzeczywistości i umiejętności interpretowania aktualnych wydarzeń. Już na wstępie, delikatne muśnięcia wiolonczeli podpowiadają nam w jakim klimacie utrzymana jest piosenka. Nieprzewidywalność, napięcie, lęk – Lady Pank śpiewa o tym, co towarzyszy ludzkim obawom w niespokojnych czasach. Warto samemu sprawdzić, co przygotował dla nas zespół…

Lady Pank – „Mniej Obcy”, czyli autobiografia Jana Borysewicza

Kolejnym ważnym dla fanów Lady Pank wydarzeniem jest wydanie pierwszej autoryzowanej biografii Jana Borysewicza. Książka „Jan Borysewicz. Mniej obcy” ma zaplanowaną premierę na 28 września tego roku. Rozmowę z artystą na wiele tematów, również tych wcześniej nieporuszanych i kontrowersyjnych, przeprowadził Marcin Prokop. Nie zabraknie emocjonujących opowieści z lat młodości charyzmatycznego gitarzysty oraz szczerych wyznań i podsumowań… Borysewicz przyznaje:

"Tamto dawne życie było naprawdę bardzo bogate, balangowe, wesołe, czasami człowiekowi noga się powinęła i musiał swoje wycierpieć, ale ja to moje życie naprawdę uwielbiałem. (…) Teraz jadę na koncert, potem grzecznie wracam do domu, siadam w studiu, mam czas na wszystko. A wtedy mi tego czasu brakowało. Teraz mogę przestrzegać młodych ludzi, żeby bardziej się kontrolowali, bo naprawdę lot bez trzymanki, bez żadnych hamulców, nigdy się dobrze nie kończy."

Będzie to pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych zarówno zespołem Lady Pank, jak i całą polską muzyką rockową.

Koncerty Lady Pank – bilety, repertuar na 2022 i 2023

Lady Pank obchodzi swoje 40 urodziny na scenie podczas trasy koncertowej „Tacy sami od 40 lat”. Na wyjątkowych koncertach nie zabraknie największych hitów Lady Pank, takich jak „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona” czy „Zamki na piasku”. Będą one również doskonałą okazją do tego, by zapoznać się z najnowszą twórczością zespołu. Zarezerwuj bilety na koncert Lady Pank i świętuj 40-lecie jednego z najważniejszych polskich zespołów wszech czasów!

Komentarze

Louella
Kiedy ogłasza się upadłość w myśl prawa upadłościowego? excellent points altogether, you simply won a new reader. What may you suggest in regards to your submit that you made some days ago? Any sure? Czy syndyk masy upadłości jest funkcjonariuszem publicznym?
James
Kiedy uprawomocnienie się postanowienia o zakończeniu postępowania upadłościowego? Thanks very nice blog! Do jakiego sądu zlozyc wniosek o upadłość konsumencką?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.