Aula UAM w Poznaniu

Opis

Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mieści się w zabytkowym, neorenesansowym budynku, wzniesionym ponad sto lat temu. Pełni funkcję sali koncertowej Filharmonii Poznańskiej, chociaż odbywają się w niej także koncerty muzyki popularnej i inne imprezy cykliczne. Aktualny wygląd wnętrza Auli zawdzięcza się generalnej renowacji przeprowadzonej w 2006 roku.

Aula Uniwersytecka w Poznaniu jest miejscem wyjątkowym, w którym unosi się duch historii i muzyki. Budynek wybudowany w latach 1905 1910 dumnie reprezentuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza po dzień dzisiejszy i jest miejscem zarówno uroczystych wydarzeń, jak i rozrywkowych imprez. Sala, mieszcząca aż 860 widzów, wyróżnia się znakomitą akustyką i wszelkimi udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.

W latach 40. ubiegłego wieku w Auli odbywały się obrady Najwyższego Trybunału Narodowego, wskutek których skazano niemieckiego zbrodniarza wojennego Arthura Greisera. Mury Auli są niemym świadkiem wielu ważnych w historii Polski wydarzeń.

Najważniejszymi wydarzeniami cyklicznymi Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu są Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego oraz Era Jazzu.

Przez Aulę UAM przewinęła się niezliczona ilość znakomitych artystów. Do tej pory byli to między innymi Maryla Rodowicz, zespół Varius Manx, Stanisława Celińska, Muniek Staszczyk, Paweł Domagała, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Krzysztof Cugowski, Ray Wilson i Grażyna Łobaszewska.

Aula Uniwersytecka w Poznaniu – repertuar wydarzeń, bilety, adres, parking

Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znajduje się przy ulicy Wieniawskiego 1. W okolicy znajdują się dwa parkingi – na ul. Skośnej (przy placu Adama Mickiewicza) oraz przy Centrum Kultury Zamek.

Aula UAM w Poznaniu nie pozwala swoim widzom nawet na chwilę wytchnienia. Repertuar jest niezwykle bogaty i dostosowany do nawet najbardziej wymagających widzów. Zobacz, jakie wydarzenia odbędą się w Poznaniu w najbliższym czasie, i zarezerwuj bilety do Auli UAM!

Bilety

05.05.2024
18:00
Grupa MoCarta - ALE KINO! czyli muzyka filmowa wg Grupy MoCarta
Aula UAM Poznań

Adres

Aula UAM w Poznaniu
Wieniawskiego 1
61-712 Poznań

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.