Ewa Bem

Bio

Niekwestionowana królowa polskiej sceny jazzowej i autorka wielu poruszających tekstów. Zawsze uśmiechnięta i rozpromieniona, silnie związana z rodziną, oddana swoim fanom i fankom. Szerszej publiczności znana między innymi z takich hitów jak „Moje serce to jest muzyk” i „Podaruj mi trochę słońca”.

Ewa Bem urodziła się w 1951 roku w Warszawie. Wychowywała się w domu, w którym zawsze gościła muzyka – jej ojciec był pianistą. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie wokalistyki jazzowej. Ewa Bem swoją karierę muzyczną rozpoczęła dość wcześnie, bo już w 1969 roku w Grupie Bluesowej. Rok później, z zespołem Bemibek, wypromowała jeden z najpopularniejszych swoich przebojów i „Podaruj mi trochę słońca”. Od 1974 roku, czyli momentu rozpadu grupy, prowadzi karierę solową. Była wielokrotnie nagradzana za swoje dokonania muzyczne. Otrzymała między innymi grand prix 18. KFPP w Opolu. Nagrała pastorałkę „Lulajże mi, lulej”, która kończy słynną komedię „Miś” w reżyserii Stanisława Barei. W 1995 roku przerwała karierę, jednak powróciła na scenę w 2000 roku, aby uczcić jubileusz 30-lecia pracy artystycznej ze swoimi fanami i fankami. Ku radości miłośników i miłośniczek jej muzyki – już rok później wydała kolejną świetną płytę, za którą otrzymała Fryderyka. W 2008 otrzymała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Podczas całej swojej kariery muzycznej Ewa Bem odwiedziła wiele scen – występowała zarówno w Europie, jak i w Azji, Ameryce i Afryce. W każdym z tych miejsc artystka przyjmowana była z ogromną serdecznością rzeszy fanów. W 2017 roku, ze względu na śmierć córki, podjęła decyzję o odwołaniu wszystkich zaplanowanych koncertów i zawieszeniu kariery muzycznej.

Ewa Bem z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego – repertuar, bilety na koncert

Mimo niezwykle trudnej sytuacji rodzinnej artystka zdecydowała się powrócić na scenę i świętować swoje 50-lecie pracy artystycznej z publicznością. 31 lipca 2021 roku Ewa Bem wystąpiła z tej okazji podczas Ladies’ Jazz Festival w Gdyni, a w sierpniu tego samego roku wystąpiła podczas Top of the Top Sopot Festival. Jesienią 2022 roku artystka wyruszy w jubileuszową trasę koncertową, podczas której będzie jej towarzyszył kwartet Andrzeja Jagodzińskiego. Sprawdź repertuar wydarzeń na 2022/2023, kup bilety na koncert i daj się ponieść jazzowej fali!

Ewa Bem - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.