Stanisława Celińska

Bio

Aktorka i wokalistka, absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Stanisława Celińska ceniona jest przez fanów za wyjątkowe role kreowane przez lata na teatralnych deskach oraz wielkim ekranie, a także za ciepło, jakim obdarza słuchaczy podczas swoich koncertów.

Stanisława Celińska urodziła się w 1947 roku w Warszawie. Debiutowała jeszcze przed ukończeniem studiów rolą Anieli w sztuce Aleksandra Fredry pt. „Wielki człowiek do małych interesów” w reżyserii Jerzego Kreczmara. Pierwszym filmem, w którym wystąpiła, był „Krajobraz po bitwie” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Na swoim koncie ma współpracę z wieloma warszawskimi scenami, m.in. z Teatrem Współczesnym, Nowym, Dramatycznym, Studio czy Kwadrat, a także z Teatrem Nowym w Poznaniu. Występowała również na Przeglądach Piosenki Aktorskiej.

W 2009 roku ukazał się jej pierwszy singiel – „Atramentowa rumba”, trzy lata później razem z Bartkiem Wąsikiem i Royal String Quartet wydała płytę „Nowa Warszawa”. Kolejne albumy: „Świątecznie…” i „Malinowa…” zyskały kolejno status złotej i platynowej płyty.

Stanisława Celińska – „Jesienna…”

Album „Jesienna…” Stanisławy Celińskiej to wydana w 2020 roku płyta, opowiadająca o miłości i tęsknocie. W wyjątkowych piosenkach, napisanych na podstawie historii słuchaczy, Stanisława Celińska snuje opowieść o upływającym czasie i o tym, że „wrzesień też bywa słoneczny”. Zapraszamy na magiczne koncerty Stanisławy Celińskiej! Odpłyńmy razem w krainę spokoju, ciepła i uśmiechu, przy łagodnych dźwiękach jej piosenek.

Stanisława Celińska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.