Sale

Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie

Opis

Repertuar filharmonii na przestrzeni swojej historii pozostawał eklektyczny – cechował się szacunkiem do historii i otwartością na nowe nurty w muzyce poważnej. Gmach znajduje się w samym centrum miasta, w pobliżu zamku.

Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie powstała w 1955 roku. Po 12 latach nadano jej imię Artura Malawskiego. W 1974 roku zakończono budowę nowego gmachu przy ulicy Fryderyka Szopena. Aktualnym dyrektorem filharmonii jest Marta Wierzbieniec. W filharmonii pracuje etatowa orkiestra składająca się z 85 muzyków.

Rozkład miejsc w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie

Salę w filharmonii można określić bardzo krótko – prostota i klasa. Światło dociera z dziesiątek źródeł w suficie, rozświetlając symetrycznie całe wnętrze. Cała reszta pokryta jest jasnym drewnem i czerwienią. Scenę otula wielka, czerwona kurtyna.

Rozkład miejsc jest klasyczny – wszystkie siedzenia wznoszą się schodkowo rzędami. Podzielona jest na trzy pionowe sektory, a w zależności od wydarzenia – dostępne są również bilety na miejsca w orkiestronie.

Bryła budynku została zaprojektowana w stylu modernistycznym, pełnym oszklonych pierzei podzielonych na prostokątne okna. Budynek okala duża ilość zieleni i betonowy plac z miejscami parkingowymi. Na miejscu znajduje się kasa biletowa.

Dotychczas zorganizowaliśmy w filharmonii w Rzeszowie m.in. koncerty Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu, Michała SzpakaThe Moon Tour oraz spektakle Nerwica natręctw i Berek, czyli upiór w moherze 2.

Aktualny repertuar wydarzeń organizowanych w Rzeszowie znajdą Państwo TUTAJ.

Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie znajduje się przy ulicy Fryderyka Szopena 30, 35-959 w Rzeszowie.

Bilety

17.11.2022
20:00
Kasia Kowalska MTV unplugged
Filharmonia Podkarpacka Rzeszów
05.01.2023
17:30
Oszuści - spektakl komediowy Och-Teatru
Filharmonia Podkarpacka Rzeszów
05.01.2023
20:30
Oszuści - spektakl komediowy Och-Teatru
Filharmonia Podkarpacka Rzeszów

Adres

Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie
Fryderyka Szopena 30
35-959 Rzeszów

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.