Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie

Opis

Repertuar filharmonii na przestrzeni swojej historii pozostawał eklektyczny – cechował się szacunkiem do historii i otwartością na nowe nurty w muzyce poważnej. Gmach znajduje się w samym centrum miasta, w pobliżu zamku.

Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie powstała w 1955 roku. Po 12 latach nadano jej imię Artura Malawskiego. W 1974 roku zakończono budowę nowego gmachu przy ulicy Fryderyka Szopena. Aktualnym dyrektorem filharmonii jest Marta Wierzbieniec. W filharmonii pracuje etatowa orkiestra składająca się z 85 muzyków.

Rozkład miejsc w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie

Salę w filharmonii można określić bardzo krótko – prostota i klasa. Światło dociera z dziesiątek źródeł w suficie, rozświetlając symetrycznie całe wnętrze. Cała reszta pokryta jest jasnym drewnem i czerwienią. Scenę otula wielka, czerwona kurtyna.

Rozkład miejsc jest klasyczny – wszystkie siedzenia wznoszą się schodkowo rzędami. Podzielona jest na trzy pionowe sektory, a w zależności od wydarzenia – dostępne są również bilety na miejsca w orkiestronie.

Bryła budynku została zaprojektowana w stylu modernistycznym, pełnym oszklonych pierzei podzielonych na prostokątne okna. Budynek okala duża ilość zieleni i betonowy plac z miejscami parkingowymi. Na miejscu znajduje się kasa biletowa.

Dotychczas zorganizowaliśmy w filharmonii w Rzeszowie m.in. koncerty Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu, Michała SzpakaThe Moon Tour oraz spektakle Nerwica natręctw i Berek, czyli upiór w moherze 2.

Aktualny repertuar wydarzeń organizowanych w Rzeszowie znajdą Państwo TUTAJ.

Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie znajduje się przy ulicy Fryderyka Szopena 30, 35-959 w Rzeszowie.

Bilety

18.09.2024
19:00
Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali
Filharmonia Podkarpacka Rzeszów
08.10.2024
19:00
Anna Wyszkoni - 25 lat/ Nowa płyta „Z cegieł i łez”.
Filharmonia Podkarpacka Rzeszów
16.10.2024
19:30
Varius Manx & Kasia Stankiewicz 90'/35
Filharmonia Podkarpacka Rzeszów

Adres

Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie
Fryderyka Szopena 30
35-959 Rzeszów

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.