Sale

Kino Kijów.Centrum w Krakowie

Opis

Kijów.Centrum, a dawniej po prostu kino Kijów, to funkcjonująca od lat 60. placówka kulturalna. Budynek w PRL-u uznawany był za perłę myśli architektonicznej, niestety ze względu na szereg nieprzemyślanych remontów utracił swój unikalny kształt.

Historia kina Kijów rozpoczęła się w 1962 roku. Krótko po otwarciu miejsce stało się centrum filmowym dawnej stolicy Polski, gdzie oprócz premier filmowych miały miejsce również festiwale, m.in. Festiwal Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych.

Pojawienie się multipleksów zagroziło – tak jak wielu mniejszym kinom w Polsce – dalszemu funkcjonowaniu placówki, jednak dzięki programowi rewitalizacji udało się uratować to dziedzictwo i tchnąć w niego nowego ducha. W latach 2005–2008 dokonana została gruntowna rewitalizacja miejsca, obejmująca stworzenie nowej, kameralnej sali, kawiarni filmowej, klubu muzycznego i parkingu.

Kijów.Centrum to nowoczesna instytucja z historią

W tej chwili miejsce określane jest mianem „nowoczesnego kina z tradycją”. Na miejscu możemy zobaczyć zarówno filmy, jak i spektakle, występy kabaretów, koncerty i inne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Corocznie odbywa się tam również Krakowski Festiwal Filmowy, Festiwal Filmów Niezależnych OFF CAMERA. Kijów.Centrum jest także gospodarzem Festiwalu Filmów Dziecięcych.

Kino szczyci się najlepszą salą kinową w mieście, która jest zdolna pomieścić 828 widzów. Jak dotąd zorganizowaliśmy tam m.in. spektakle „Pikantni”, „Dobrze się kłamie”, a także koncert Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu – Sebastian Riedel & Cree.

Aktualny repertuar wydarzeń w Krakowie znajdą Państwo TUTAJ.

Sala znajduje się pod adresem: aleja Zygmunta Krasińskiego 34, 30-101 Kraków.

Bilety

14.11.2022
19:00
Andrzej Poniedzielski - Nowa płyta "BA"
Kino Kijów Kraków
30.10.2022
19:00
Oszuści - spektakl komediowy Och-Teatru
Kino Kijów Kraków
02.12.2022
19:00
Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową
Kino Kijów Kraków

Adres

Kino Kijów.Centrum w Krakowie
aleja Zygmunta Krasińskiego 34
30-10 Kraków

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.