Blog

Lady Pank w MTV Unplugged! Jak brzmi legenda rocka „bez prądu”?

Weronika Horoszczuk-Jacyna
25 listopada tego roku otrzymaliśmy album, który jest muzycznym fenomenem na skalę światową. Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka, trwający na scenie od ponad 40 lat, nagrał płytę „MTV Unplugged”. Lady Pank, z Januszem Panasewiczem i Janem Borysewiczem na czele, podczas akustycznego koncertu, zaprezentował nowe aranżacje swoich największych przebojów. W 2023 zespół wyruszy w jedyną, niepowtarzalną trasę koncertową!

Płyta MTV Unplugged – Lady Pank. Jakie przeboje nagrał zespół?

Najnowszy album Lady Pank jest niewątpliwie wyjątkowy, inny niż wszystkie i pozwoli fanom zespołu poczuć nowy rodzaj energii płynący z przebojów, które tak dobrze znają. Które z nich znalazły się na płycie „MTV Unplugged”? Nie zabrakło utworów „Zamki na piasku”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zawsze tam gdzie ty”, „Zostawcie Titanica” oraz „Sztuka latania”. Oprócz klasycznych gitar i perkusji muzykom towarzyszy fortepian, flet, a nawet wiolonczele… Do współpracy zaproszono duet Cello Brothers, Bernarda Maseli, Tomasza Organka, a także Piotra Cugowskiego, z którym zespół wykonał piosenkę „Stacja Warszawa”. Te wszystkie oraz wiele innych legendarnych utworów Lady Pank usłyszymy podczas koncertów „Lady Pank – MTV Unplugged”!

MTV Unplugged – Lady Pank. Wyjątkowa wersja piosenki „Wciąż bardziej obcy”

Najciekawsze materiały muzyczne często powstają zupełnie niespodziewanie… Tak też było w przypadku utworu „Wciąż bardziej obcy”, który w wersji studyjnej śpiewał Jan Borysewicz. Jednak w dniu koncertu MTV Unplugged choroba mu na to nie pozwoliła. Postanowił więc zagrać utwór, a cały tekst wyśpiewała… publiczność! Tak powstała wyjątkowa, jedyna tego rodzaju wersja piosenki w historii serii MTV Unplugged. Fani nie zawiedli i genialny wykon wielu zdzieranych do granic możliwości gardeł został doskonale zarejestrowany. Być może na koncertach zespół ponownie zechce zaprosić publiczność do wyśpiewania tego wielkiego przeboju?

Lady Pank „MTV Unplugged” – bilety na koncerty

W 2023 roku Lady Pank zagra serię koncertów MTV Unplugged, a okazja żeby posłuchać akustyczne aranżacje na żywo już się nie powtórzy. Niesamowita oprawa wizualna oraz instrumentalna nadająca znanym nam wszystkim przebojom nowego charakteru - to trzeba zobaczyć! Sprawdź w jakich miastach pojawi się Lady Pank – MTV Unplugged i zarezerwuj bilety na niezwykłe wydarzenie muzyczne 2023 roku!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.