Bilety

Kalisz - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Wieczorek pożegnalny

  • Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Kalisz
  • 26.04.2024

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia Teatru Gudejko w gwiazdorskiej obsadzie

  • Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Kalisz
  • 31.05.2024

Wyjątkowy prezent

  • Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Kalisz
  • 09.06.2024

O mało co... - Anna Mucha i Michał Sitarski w kultowej komedii

  • Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Kalisz
  • 28.06.2024

Wieczorek pożegnalny

Co zrobić, kiedy chcemy się pozbyć jednego z niewygodnych przyjaciół? Zablokować jego numer, skasować z Facebooka? A może… zaprosić go...

Zobacz więcej

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia Teatru Gudejko w gwiazdorskiej obsadzie

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy...

Zobacz więcej

Wyjątkowy prezent

Wyjątkowy prezent Komedia teatralna „Wyjątkowy prezent” to niezwykła podróż przez tajemnice przyjaźni, miłości i… nietrafionych prezentów. Eric kończy 50 lat,...

Zobacz więcej

O mało co... - Anna Mucha i Michał Sitarski w kultowej komedii

"O mało co…" Dereka Benfielda to gwiazdorska komedia teatralna, w której sport, jedzenie i ubrania często zmieniają swoje przeznaczenie! Kiedy...

Zobacz więcej

Kalisz to historyczna stolica Wielkopolski i drugie największe miasto województwa. To jeden z najstarszych ośrodków miejskich w Polsce. W 1914 roku podczas I wojny światowej do Kalisza wkroczyły wojska niemieckie, które zbombardowały i spaliły miasto. Około 95% dawnej zabudowy starego miasta zostało zniszczone i odbudowano je w latach 20. i 30. XX wieku. Odtworzono m.in. nawiązujący do renesansowej tradycji ratusz oraz Główny Rynek.

Kalisz to drugi po Poznaniu największy ośrodek kulturalny w Wielkopolsce. W mieście znajduje się filharmonia, dwa teatry, liczne muzea oraz galerie sztuki. Wydarzenia kulturalne w Kaliszu odbywają się przez cały rok – są to koncerty, spektakle teatralne, występy kabaretowe, festiwale i wiele więcej.

Sprawdźmy, na jakie imprezy kulturalne w Kaliszu warto się wybrać w 2023 i 2024 roku!

Wydarzenia kulturalne – Kalisz

Miasto słynie z dwóch festiwali, które każdego roku przyciągają rzesze widzów i artystów. Pierwszy z nich to Kaliskie Spotkania Teatralne – Festiwal Sztuki Aktorskiej, którego inauguracyjna edycja odbyła się w 1960 roku. Organizacją wydarzenia zajmuje się Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego. Jury podczas imprezy przyznaje Grand Prix i nagrody aktorskie za najlepsze role w spektaklach. W Kaliszu odbywają się także jedne z najstarszych spotkań jazzowych w Polsce – Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych. Impreza trwa cztery dni i obejmuje koncerty solowe i kameralne oraz spotkania z wybitnymi muzykami. W mieście odbywa się także jeden z dwóch festiwali chopinowskich – Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”. Za organizację imprezy odpowiedzialne jest Centrum Kultury i Sztuki, a koncerty odbywają się we wrześniu w pałacu myśliwskim książąt Radziwiłłów w Antoninie.

Teatry w Kaliszu – repertuar spektakli i bilety

Miłośnicy komedii i dramatów znajdą w Kaliszu coś dla siebie. Spektakle odbywają się w dwóch teatrach -  Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego oraz Niepublicznym Teatrze Impresaryjnym „Scena Tam2”. Teatr Bogusławskiego w Kaliszu to honorowa scena narodowa, został założony już w 1801 roku i działa do dzisiaj. Repertuar spektakli jest zróżnicowany – w ofercie znajdują się zarówno adaptacje znanych powieści i dramatów, jak i przedstawienia dla dzieci oraz muzyczne wieczory np. „Byłaś serca biciem. Piosenki Andrzeja Zauchy i Marka Grechuty” .

„Scena Tam2” to drugi teatr repertuarowy Kalisza – można obejrzeć tam spektakle odgrywane przez aktorów profesjonalnych oraz amatorskich, a teatr prowadzi także bezpłatne warsztaty aktorskie dla młodzieży. Nasze spektakle w Kaliszu można oglądać w Auli UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego, która znajduje się na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym. Jesienią 2022 roku będzie można zobaczyć „Goło i wesoło”, „Ludzi inteligentnych”, „Dobrze się kłamie” i „Wieczorek pożegnalny” – bilety można zarezerwować tutaj.

Koncerty w Kaliszu – artyści, repertuar imprez i bilety

Na koncerty muzyki poważnej melomani z Kalisza mogą wybrać się do Filharmonii Kaliskiej. Instytucja organizuje koncerty kameralne, symfoniczne, wydarzenia specjalne, a także prowadzi działalność edukacyjną w formie „Lekcji z Filharmonią” czy wyjazdowych audycji muzycznych „Muzyczny przedszkolak”. Koncerty w Kaliszu organizowane są także w hali widowiskowo-sportowej OSRiR – w 2022 roku odbył się tam m.in. Koncert 10 tenorów, a jesienią będzie można pobujać się w rytmie przebojów Michała Bajora. Miasto posiada również ciekawą ofertę klubów muzycznych – są to m.in. Richmond Music Club, klub studencki „Pod Muzami” oraz Kwadrat Klub, gdzie można posłuchać alternatywnej muzyki elektronicznej.

Kabarety w Kaliszu – repertuar występów i najsłynniejsze grupy kabaretowe

Fani dobrej zabawy cały rok czekają na Polską Noc Kabaretową. W 2022 w Kaliszu odbywa się ona na hali widowiskowo-sportowej „Kalisz Arena”. W planie są występy najsłynniejszych grup kabaretowych takich jak: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Moralnego Niepokoju i wiele innych zespołów. W roli prowadzącego Noc Kabaretową w Kaliszu zobaczymy Bartosza Klauzinskiego z Kabaretu K2. Grupy kabaretowe w Kaliszu występują często również w Centrum Kultury i Sztuki. W grudniu warto wybrać się na Mikołajkowy Kabareton w hali widowiskowo-sportowej OSRiR.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.